Dom Omnibus v Čile vyznačujúci sa originálnym hravým pôdorysom

Na vrchu kamennej steny sa týči Dom Omnibus navrhnutý spoločnosťou Gubbins Arquitectos v podobe jedinečnej dlhej a úzkej rezidencie, ktorá bola kreatívne navrhnutá ako rodinné vidiecke sídlo. Táto rezidencia sa nachádza v Cachagua v Čile a je prispôsobená okolitému lesu: "Využitie betónu ako hlavného materiálu poskytuje stavbe dojem hmoty, ktorý je nevyhnutný pre zachovanie kontextu." V dizajne hrá zároveň veľkú rolu sklo, ktoré zabezpečuje vysokú úroveň otvorenosti celého interiéru.

architecture Omnibus House

Architekti prevzali bežnú mestskú rezidenciu s otvorenou dispozíciou a trocha ju prepracovali: " Aby predstavili typické časti mestského domu - kuchyňu,obývaciu-jedálenskú miestnosť a spálne trocha inak. Tento dom má dvojitý obeh, ktorý prebudováva tieto časti domu na komplet doplňujúcich sa priestorov. Týmto spôsobom bolo vytvorené bývanie, ktoré sa odlišuje od typického mestského usporiadania a mení ho na hravejší domov ". Miestnosti na hlavnom poschodí sú prostredníctvom betónového schodiska prepojené s poschodím pod ním a s terasou na streche. Na rozdelenie interiéru boli použité sklenené a drevené panely, ktoré vytvárajú celkovo uvoľnenú atmosféru.

architecture Omnibus Housedesign Omnibus HouseOmnibus House (4)Omnibus House (5)Omnibus House (6)Omnibus House (7)Omnibus House (8)Omnibus House (9)Omnibus House (10)Omnibus House (11)Omnibus House (12)Omnibus House (13)Omnibus House (14)
zdroj: freshome