Hosťovský dom v štýle stodoly s prekvapujúcimi prvkami

Spoločnosť Carney Logan Burke Architects nedávno dokončila návrh tohto hosťovského domu v štýle stodoly, ktorý sa nachádza v meste Wilson v štáte Wyoming. Napriek všeobecnému presvedčeniu, toto nie je renovácia existujúcej stavby, ale skutočne nový, krásny tradičný dom postavený od samotných základov.

Projekt s rozlohou 2400 štvorcových stôp slúži trom účelom: ako hosťovský dom pre množstvo návštevníkov hľadajúcich odpočinok, ako pracovný priestor pre pani domu a ako priestranná garáž s dlážkou v podobe keramickej šachovnice. Pri určovaní štýlu tohto nového hosťovského domu nenechali majitelia žiadne miesto pre kompromisy. Východiskovým bodom pri návrhu dizajnu stavby boli fotografie skutočných stodôl.

A aký je výsledok? Veľkolepá stavba vyznačujúca sa starými drevenými stenami stodoly, malými tradičnými mriežkovanými oknami na prvom poschodí a nadchýnajúcim výhľadom na okolitú prírodu.

Viete si potom predstaviť to prekvapenie, keď sa stretnete s protikladmi tohto tradičného štýlu stavby? Konkrétne ide o jedinečnú dizajnovú zložku, ktorú predstavuje mriežkovaná sklenená stena na druhom poschodí. Vďaka jej orientácii na sever majú hostia výhľad na Grand Tetons a horský rezort s názvom Jackson Hole Mountain Resort.

Ohromujúca sklenená stena má dve bočné okná, ktoré zabezpečujú prísun čerstvého vzduchu. „Celý koncept bol vytvorený tak, aby jeho proporcie pripomínali podkrovný priestor určený pre uskladnenie sena, ako keby to boli veľké dvojité dvere, cez ktoré ho môžete priviezť“, hovorí architekt. Vychutnajte si virtuálnu prehliadku!

Fotografie poskytla spoločnosť Audrey Hall Photography

ZDROJ: Freshome