Jednoduchý a rýchly spôsob ako zmodernizovať svoj dom v roku 2019

Radi by ste s nadchádzajúcim rokom vdýchli svojmu domu nový život? V tom prípade určite budete chcieť obohatiť svoj domov o prvky moderných dizajnových trendov. Pri pohľade na najnovšie moderné priestory možno budete mať pocit, že váš cieť je nedosiahnuteľný. Koniec koncov, mnoho priestorov dosiahlo moderný vzhľad za pomoci architektúry, čo by vo vašom prípade znamenalo kompletnú prestavbu, len aby ste dosiahli podobný efekt. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zmodernizovať svoj domov a nepotrebujete na to demolačnú guľu. V tomto článku uvádzame niekoľko spôsobov ako skrášliť svoj dom aby uvítal nový rok v modernom štýle.

Modernize A Home Large Mirror

Zrkadlá dokážu vášmu priestoru okamžite dodať štýl. Fotografia: Elad Gonem

Rozmerné moderné zrkadlo

Jedným z jednoduchých spôsobov ako obohatiť priestor o moderné geometrické tvary je prostredníctvom rôznych typov zrkadiel. Ako príklad si vezmite fotografiu vyššie, kde máte možnosť vidieť okrúhle zrkadlo v štvorcovom ráme. V tomto prípade jedinečné zrkadlo dodáva priestoru elegantný geometrický prvok a jeho sivý rám farebne ladí s neutrálnymi farbami vo zvyšku miestnosti.

Zrkadlá predstavujú jednoduchý spôsob ako zmodernizovať svoj domov. Väčšie zrkadlo môže okrem toho slúžiť ako stredobod pozornosti. Veľké zrkadlá je veľmi jednoduché zadovážiť a vďaka schopnosti otvoriť priestor dokážu urobiť vo vašom domove hotové zázraky. Navyše vďaka elegantnému vzhľadu zrkadla vyzerá akýkoľvek priestor modernejšie.

Modernize A Home Trendy Furniture

Pre modernejší vzhľad skúste vymeniť nábytok za niečo so zaujímavejším tvarom. Fotografia: Laurie Woods

Zmodernizujte svoj dom za pomoci nekonvenčného nábytku

Väčšie kusy nábytku sa v miestnosti zvyknú stať stredobodom pozornosti. Ak chcete v izbe realizovať výraznú zmenu vzhľadu, jednoducho vymeňte nábytok.

Ak chcete dosiahnuť modernejší vzhľad, vyberte si jedične vyzerajúci nábytok, ako máte možnosť vidieť na fotografii vyššie. Nábytok ktorý nemá tvar tradičnej pohovky alebo stoličky ma modernejší, priam futuristický vzhľad. Voľne umiestnené opierky rúk a otvorená zadná časť pohovky dodávajú priestoru zaujímavý geometrický prvok.

Ak nemáte záujem o dramatický vzhľad, možno by ste mohli pouvažovať nad miernejším moderným spôsobom, ako využiť nábytok. Príkladom je využitie v súčasnosti obľúbených neutrálnych farieb a obohatiť ich o jednu výraznejšiu farbu na oživenie priestoru, vďaka čomu vaša miestnosť definitívne vynikne.

Modernize A Home Lighting Fixture

Nové stropné osvetlenie vám v okamihu dodá štýl. Fotografia: Paul Davis Architects

Geometricky tvarované osvetlenie

Ďalším spôsobom ako dodať vášmu domovu modernejší vzhľad je zamerať sa na jeho osvetlenie. Zaujímavé osvetlenie dokáže akémukoľvek priestoru vdýchnuť nový život. Ako príklad si vezmite netradičný exemplár na fotografii vyššie. Jeho elegantné chrómované línie a industriálnym štýlom inšpirované odhalené žiarovky na seba okamžite upútajú pozornosť.

Nové osvetlenie predstavuje skvelý spôsob, ako udať priestoru modernejší tón. Môžete využiť kúsky v industriálnom štýle, elegantné osvetlenie z kovu, alebo dokonca retro osvetlenie inšpirované slnkom, ktoré opäť prichádza do módy. Veľkou výhodou osvetlenia je, že jeho výmena je pomerne jednoduchá, ale výsledný efekt má obrovský vplyv na váš priestor.

Modernize A Home Wall Art

Využite nástenné umenie a stanovte tak v miestnosti nový štýl alebo farebný tón. Fotografia: Hills and Grant Interior Design

Zmeňte nástenné umenie

Okrem iného môžete zmeniť aj svoje nástenné umenie. Je to skvelý spôsob ako vylepšiť váš priestor a to bez drastických zásahov. Podobne ako to bolo pri prvkoch spomenutých vyššie, rozmernejšie nástenné umenie zvykne slúžiť ako stredobod pozornosti, takže jeho výmenou okamžite dosiahnete v mestnosti výraznú zmenu.

Jednou z vašich možností je vybrať si abstraktné umenie, ako máte možnosť vidieť na fotografii vyššie. Mnoho ľudí si spája abstraktné umenie s obdobím polovice 20. storočia, kedy tento druh umenia zažíval svoj vrchol. Z toho dôvodu sa zvykne abstraktné umenie vyskytovať v domoch, ktoré boli inšpirované moderným štýlom z 50. rokov. Avšak kúsok dobrého moderného umenia dokáže vďaka svojej farbe, emócii a pútavému dizajnu prekonať aj hranice vekov. Abstraktné umenie môže spĺňať funkciu dizajnu. Ako príklad si vezmite fotgrafiu vyššie, kde sa zemité zelené odtiene obrazu vynímajú na pozadí industriálneho priestoru.

Modernize A Home Neutral Colors

Vďaka neutrálnej farbe sa miestnosť zdá viac otvorená a má modernejší vzhľad. Fotografia: StudioLab

Kombinujte neutrálne farby

V súčasných moderných priestoroch sú neutrálne farby veľmi obľúbené. Dokážu otvoriť priestor miestnosti a vytvárajú v nej upokojujúcu atmosféru, vďaka čomu ešte dlho nevyjdú z módy. Takže ak si chcete zmodernizovať svoj dom, skúste využiť neutrálne odtiene.

Príkladom tohto prístupu je fotografia vyššie. Máte tu možnosť vidieť, ako bola v celej miestnosti dosiahnutá rovnováha neutrálnych farieb. Hnedá farba pohovky odráža farbu dreva políc a za farby televíznou obrazovkou. Koberec predstavuje ďalší skvelý spôsob, ako obohatiť priestor o neutrálne odtiene. Neutrálne sfarbené dekoračné vankúše a farba konferenčného stolíka obohacujú priestor o farebné tóny bez toho, aby ste sa museli uchýliť k prestavbe svojho domu.

ZDROJ: Freshome