Kancelária a dielňa premenená na moderný podkrovný apartmán

contemporary loft 's Hertogenbosch

Tvorivý tím spoločnosti Eva Architecten v Holandsku nedávno renovovala kanceláriu v meste Hertogenbosch a premenila ju na priestranný moderný podkrovný apartmán. Minimalistický byt s rozlohou 2 153 štvorcových stôp (200 metrov štvorcových) známy ako Loft Sixty-Four sa vyznačuje výrazným industriálnym vzhľadom. Na pozadí tehlovej steny sa vyníma centrálne kovové schodisko, ktoré udáva celému bytu unikátny drsný vzhľad. Biele steny dodávajú interiéru priestrannú atmosféru.

Praktické prvky domu ako sú kúpeľňa, komora a kuchyňa sú zoskupené do jednej časti domu, ktorá má drevený plášť. Táto časť sa napája na dve poschodia. „Keďže hlavná drevená časť domu je umiestnená v centre domu, jeho celkový priestor je rozdelený, avšak plnohodnotne využiteľný,“ vysvetľujú architekti.


Najväčšou výzvou projektu bolo vysporiadať sa s nedostatkom prirodzeného denného svetla v stavbe, ktorá má dĺžku asi 20 metrov (čo je zhruba 66 stôp) a ktorá má okná umiestnené len v prednej a zadnej časti domu.

Ako riešenie umiestnili architekti v hornej časti domu tri svetlíky a viacero presklených stien, ktoré umožňujú dennému svetlu preniknúť do vnútra domu. „Presklené steny domu umožňujú výhľad medzi jednotlivými časťami domu,“ dodávajú architekti. „Z kúpeľne môžete cez sklenenú stenu vidieť nebeskú oblohu.“ Fotografie poskytol Sebastian van Damme.ZDROJ: Freshome