komody

Existuje mnoho rôznych typov komôd:


  • Classic - obdĺžnikový model s dvoma alebo viacerými zásuvkami. Môžu to byť malé modely, ktoré sa používajú ako televízny stojan alebo dokonca konferenčný stolík. Hlboké a široké komody slúžia na odkladanie oblečenia, posteľnej bielizne, kozmetiky a pod.
  • Komoda so zásuvkami - okrem zásuviek má samostatné priestranné police a niky za dvierkami.
  • So zrkadlom - úspešne nahrádza dámsky toaletný stolík. Hornú zásuvku je možné použiť na kozmetiku.

Tvar a rozmery komody môžu byť tiež rôzne:


Široké - od 90 do 140 cm sú vhodné na použitie do priestrannej spálne: do takejto komody sa ľahko zmestí posteľná bielizeň a veľa oblečenia.

Úzke - od 40 do 75 cm - takéto modely sú vizuálne vyššie ako predchádzajúce, podobne ako mini-šatník, môžu byť vybavené zásuvkami rovnakej alebo rôznej veľkosti, sú kompaktné a vhodné do malých miestností.

Rozšírené - priemerná možnosť, ktorá je vhodná do akéhokoľvek typu miestnosti. Takáto komoda má veľa políc na veci a na stôl môžete umiestniť lampu, knihu alebo dekoráciu.

Ako si vybrať domácu komodu


Pohodlná komoda musí spĺňať niekoľko požiadaviek: odolnosť proti opotrebeniu (konštrukcia musí byť pevná, aby odolala aktívnemu používaniu a zaťaženiu vecami), kapacita (kvalitná hlboká komoda bez problémov nahradí šatník a ušetrí veľa miesta, mali by byť aspoň 4 zásuvky) a bezpečnosť (do spálne by ste mali zvoliť  modely z prírodných materiálov, ktoré sú ošetrené vodou riediteľnými farbami a lakmi, zásuvky by pri vysunutí nemali vypadávať.

Komoda môže byť nielen funkčnou, ale aj štýlovou vecou v domácnosti. Ak chcete spojiť tieto vlastnosti, venujte pozornosť materiálu, dizajnu a textúre.

Jedným z najuniverzálnejších materiálov je prírodné drevo. Takéto komody nie sú lacné, no sú odolné a ekologické. Na ich výrobu sa používa buk, dub, borovica, akácia a ďalšie druhy dreva. Majú prirodzenú farbu, krásnu textúru a príjemnú vôňu lesa, hodia sa k štýlu Scandi a country.

Biele a svetlé modely opticky osviežujú a rozširujú priestor, dodávajú miestnosti eleganciu a ľahkosť. Čierna komoda je všestranná, dramatická, dá sa kombinovať s mnohými odtieňmi, môže slúžiť ako akcent, ale nehodí sa do interiéru vo svetlých farbách. Módne a originálne svetlé odtiene – tmavozelená, sivá, bordová, tmavooranžová, no pamätajte, že svetlá farba si vyžaduje viac priestoru. Môžete si vybrať matný alebo lesklý povlak, ktorý doplní štýl minimalizmu alebo high-tech.

Prírodné drevo rôznych odtieňov je vždy vhodné a vytvára útulnosť a béžové a hnedé farby sú obojstranne výhodnou možnosťou. Drevo v interiéri navyše dodáva miestnosti šetrnosť k životnému prostrediu a eleganciu. Drevo môžete kombinovať s kovom a vybrať si napríklad model s medenými úchytkami.

Elegantná komoda je ideálnou možnosťou ako spálňový nábytok. Vyberte si ten najlepší model a užite si pohodlie a komfort!