Kreatívne nápady pre hlavné body obývacej izby

Obývačka je často jednou z najviac používaných izieb v dome. Takže ak sa ju rozhodnete prearanžovať alebo prestavať, myslite na to, ako môžete maximalizovať je praktickosť a pohodlie. Či už je vašim cieľom vytvorenie priestoru pre zábavu alebo rozhovory, dobrý spôsob ako z izby vytvoriť jeden celok, je použitím hlavného bodu. Možno vaša obývačka už jeden takýto bod má. Je to napríklad krb a krbová polica. Ak ho ale nemáte, môžete si ho sami vytvoriť.

Či už oddychujete, spoločensky sa vyžívate alebo sa zabávate, tu sú naše obľúbené nápady na vytvorenie priestoru, v ktorom budete radi tráviť čas.

Pohovka a pohovkový stôl

accent sofa

Rozdeľte vašu obývaciu izbu pohovkovým stolom, ktorý umiestnite pozdĺž zadnej časti vašej pohovky. Umiestnite vašu pohovku do stredu izby čelom k hlavnej stene. Vyberte si pohovku v žiarivej farbe a sklenený stôl s dekoratívnymi predmetmi, ako je napríklad kamenná socha alebo mohutná váza. Tým dodáte obývačke dramatický a sofistikovaný dizajn. Súbor pohovky a pohovkového stola vytvorí vo vašej obývačke odlišné zóny, ktoré dodajú vašej obývačke dimenziu a funkčnosť.

Krb a krbová polica ako stredový bod obývačky

Light and airy

Ako hlavný bod vašej obývačky môžete použiť aj krb alebo krbovú policu. Vyberte si tmavé, sýte drevo alebo čierny krb, ktorý vašu izbu vyhreje a vytvorte si pohodlnú a okúzľujúcu obývačku. Pre jemné a svieže vibrácie, zvoľte bielu alebo svetlú farbu, ako je napríklad kamenná alebo baby modrá.

Hlavná zóna na sedenie

Country Chic Sitting

Vytvorte si formálnu zónu pre rozhovory, zatiaľ čo hlavné body vašej obývačky zútulnia priestor a vytvoria priestor, v ktorom budete radi zabávať svojich hostí. Použite štyri kreslá a postavte ich okolo skleneného konferenčného stolíka, pridajte jemné doplnky ako je váza alebo kôpka knižiek. Aby ste vytvorili príjemnú a vrelú atmosféru, použite veľké, pohodlné, kožené kreslá a umiestnite medzi ne drevený konferenčný stôl. Ak chcete vytvoriť ešte viac miesta na sedenie, skúste umiestniť dva rozličné sety kresiel na opačné konce dlhého konferenčného stolíka, a potom umiestnite pohovku pozdĺž konferenčného stolíka.

Viacdielna pohovka

Inviting Patterns

Veľká, viacdielna pohovka je nielen krásnym hlavným bodom obývačky. Je to taktiež praktická voľba, ktorá poskytuje pohodlné sedenie pre vašu rodinu a priateľov. Viacdielne pohovky sú výrazné a vdýchnu príjemnú atmosféru celej izbe, takže pre zbytok izby zvoľte minimalistické doplnky. Zvoľte si bielu viacdielnu pohovku a položte na ňu veľa dekoratívnych vankúšov alebo si zvoľte tmavú koženú sedačku, ktorá izbu zútulní.


Vstavaná polica na knihy

accent bookshelf

Vstavané police na knihy, ktoré siahajú od podlahy až po strop vytvoria výrazný, štruktúrovaný hlavný bod. Aby polica naozaj vynikla, zbytok nábytku by mal byť jednoduchý. Je to skvelý spôsob pre tých, ktorí by chceli mať krb ako hlavný bod, no nemôžu. Aby ste izbe vdýchli kúsok svojho ja, umiestnite na police svoje obľúbené knihy alebo iné predmety, ktoré chcete vystaviť a ktoré vás vystihujú.


zdroj: freshome