Kuchynské nápady - Sprievodca dizajnom

Kuchyne sú jedným z najčastejšie renomovaných priestorov v dome a taktiež aj jeden z najdrahších priestorov, takže je dôležité zvážiť všetky vaše možnosti, predtým než sa pustíte do projektovania akejkoľvek veľkosti. Či si len navrhujete dizajny pre váš vysnený priestor alebo sa snažíte naplánovať veľkú rekonštrukciu, máme niekoľko tipov, ktoré vás prevedú celý procesom

Každá kuchyňa je iná. Nie všetky sú veľké a plné prirodzeného svetla a podláh z tvrdého dreva. Avšak určité zásady platia pre všetky kuchyne a nezáleží na tom, ako daný priestor vyzerá. Kuchynské rekonštrukcie stoja v priemere viac ako 50,000 dolárov a aby sa vám investícia vrátila, priestor by mal byť jasný, čistý a klasický

Ak plánujete rekonštrukciu kuchyne, pre začiatok je vhodné spýtať sa, čo chcete vytvoriť z danej izby a čo chcete zmeniť ako prvé. Máte staromódnu kuchyňu, ktorá vyžaduje úplnú opravu? Sú materiály zastaralé a potrebujú obnovu? Dokážete to spraviť sami? Hľadáte jednoduché riešenia ako vdýchnuť nový život do vášho priestoru? Akonáhle si určíte problémy vašej kuchyne, stanovte si svoj rozpočet a rozhodnite sa či urobíte všetku prácu sami alebo si najmete staviteľa.

Ak je to druhá možnosť, pozrite sa na našich sedem dôležitých tipov ako si najať staviteľa. Aj keď sa vydáte touto, cestou, stále budete chcieť byť schopný vyjadriť svoje vlastné predstavy o dizajne vašej kuchyne. Predtým než začnete s rekonštrukciou alebo s hociakým veľkým projektom vo vašom dome, mali by ste byť informovaný o veciach ako sú stavebné predpisy a povolenia a vyvarovať sa týmto desiatim veciam. Obzvlášť v kuchyni myslite na detaily a vyhnite sa týmto desiatim chybám v rekonštrukcii, ako je napríklad zanedbanie osvetlenia a ventilácie alebo premárnenie potencionálneho úložného priestoru.

Rozpísali sme všetky časti rekonštrukcie, dali sme dohromady naše top nápady a vytvorili príručku, ktorá vám pomôže vytvoriť tú najlepšiu kuchyňu.

Farebná schéma

neutral kitchen colors

Na trhu je veľké množstvo farieb, a preto výber tej správnej farby a odtieňa môže byť zložitý. Vo všeobecnosti povedané, biele a špinavobiele sú najobľúbenejšie voľby pre farbu kuchyne, ako sa uvádza v National Kitchen and Bathroom Association. Dobrou správou je, že farba sa dá ľahko zmeniť, takže ak chcete výraznejšiu farbu, vymaľovanie je určite lepším nápadom ako dlaždice (čo je taktiež drahšia a ťažšie realizovateľná voľba). Pre začiatok, tu je desať vecí, ktoré by ste si mali premyslieť, keď si vyberáte farbu stien vo vašej kuchyni (ak ste predtým nikdy nemaľovali, pozrite si základné veci, ktoré by ste mali vedieť). Teplejšie farby ako červená stimulujú apetít, zatiaľ čo biela poskytuje čisté a svieže prostredie. Ďalšou obľúbenou voľbou je výber monochromatickej farebnej škály, pri ktorej je celá farebná schéma založená na jednej hlavnej farbe.

Vytvorenie dizajnu, v ktorom sú farby a textúry kohézne od podlahy až po strop môže byť náročné. Zjednodušte si tento proces výberom kuchyne v bielej farbe. Takmer všetky materiály sú dostupné v bielej farbe (a biele spotrebiče sú dnes opäť v móde) a ako inšpiráciu si prezrite si našich 50 nápadov pre kuchyne. Ak ste na pochybách s bielou kuchyňou, prezrite si náš zoznam rýchlych tipov ako zaujať, keď používate bielu farbu vo vašom priestore.

Kuchynské skrinky

pale cabinets and wood counters

Skrinky dokážu zhltnúť až jednu tretinu z celkového rozpočtu na renováciu. Majú silný vplyv na dizajn a potenciál zmeniť celkový priestor. Avšak výmena všetkých liniek sa môže veľmi odraziť na financiách, čím spraví rekonštrukciu veľmi drahou. Existujú spôsoby ako prerobiť skrinky napríklad pridaním osvetlenia, novým vybavením alebo čerstvým náterom farby. Či už sa rozhodnete kuchynské skrinky vylepšiť alebo úplne vymeniť, zozbierali sme nápady ako vdýchnuť vašim starým kuchynským skrinkám život a moderný štýl a pritom neminúť veľa peňazí.

Podlaha

dark slate floors and white cabinets

Keď vyberáte materiál pre vašu kuchynskú podlahu, mali by ste zvážiť veľa rozličných vecí. Je priestor často využívaný? Máte nízky rozpočet? Zvážte naše tipy na výber materiálu pre vaše podlahy, ktoré vám pomôžu vybrať takú, ktorá bude najviac prospešná pre váš priestor. Podlahy z tvrdého dreva sú veľmi žiaduce a poskytujú klasický look. Môže byť nahradená laminátovou podlahou, čo je oveľa lacnejšia alternatíva. Existuje veľa kladov a záporov, keď sa rozhodujete medzi laminátovou podlahou a podlahou z tvrdého dreva. Hlavnou výhodou laminátovej podlahy je, že stojí asi o 50% menej ako podlaha z tvrdého dreva. Materiály ako kork a bambus sú okrem iného ekonomicky prijateľné voľby, ktoré sú šetrné aj k životnému prostrediu.

Kuchynské linky

matching marbled counters

Tak ako podlaha, aj výber kuchynskej linky sa odvíja od množstva rozličných faktorov, ako je napríklad vzhľad, cena a údržba. Materiály, ktoré sa používajú pre kuchynské linky sú na príklad žula, mramor, sklo, nehrdzavejúca oceľ a kremeň. Na určitých miestach (podlaha, pracovná plocha, miesto za drezom) môže byť použitý aj obklad. Máme pre vás šesť tipov ako si pre vašu kuchyňu vybrať ten správny obklad. Či už sú to materiály základné, klasické alebo nenápadné, určite by ste si mali prezrieť našu príručku desiatich moderných materiálov pre kuchynskú linku.

Ostrovčeky

solid concrete island and wood counters

Zahrnutím ostrovčeku do vašej kuchyne je veľkou výhodou pri neskoršom predaji bytu. Podľa nedávneho prieskumu, 70% kupujúcich chcú vo svoje kuchyni ostrovček, a 50% z nich považuje ostrovček za nevyhnutný. Kuchynský ostrovček má veľa výhod, napríklad extra priestor na sedenie a prípravu jedla alebo dodatočný úložný priestor. Keďže kuchynský ostrovček je elegantným doplnkom kuchyne, zozbierali sme 60 nápadov, ktoré by ste si mali prezrieť. Zahŕňajú napríklad začlenenie spotrebičov alebo využite priestoru nad ostrovčekom.

Užitočným pravidlom je nechať aspoň 90 až 120 cm priestoru medzi ostrovčekom a kuchynskou linkou po celom jeho obvode, aby ste vytvorili dostatočný priestor na prechod. Ak si nie ste istý, čo presne chcete, prezrite si našich 30 obľúbených a moderných poňatí kuchynského ostrovčeka.

Obklad

yellow backsplash

Obklad spája pracovnú dosku s kuchynskými skrinkami, takže je to dobré miesto ako spojiť dohromady dva hlavné prvky vášho dizajnu. Aj keď obklad mať nemusíte, je veľmi užitočný hlavne čo sa týka čistenia, pretože stenu počas varenia alebo umývania riadov určite zašpiníte. Takmer každý materiál je vhodný pre obklad pokiaľ je poriadne upevnený. Môžu to byť napríklad klasický obklad, univerzálne dlaždice alebo moderné z nehrdzavejúcej ocele, pevného sklad alebo prírodného kameňa. Existuje množstvo riešení, ale tu je našich 14 obľúbených nápadov pre obklad vašej kuchyne.

Úložný priestor

kitchen bookshelf storage

Úložný priestor sa zdá byť druhoradý až dokým si nespomeniete na všetko jedlo, riad, hrnce, panvice a zriedka používané spotrebiče, ktoré potrebujú byť niekam uložené. Našťastie vo vašej kuchynskej komore existuje veľa miest, kde môžete skryť funkčný úložný priestor. Taktiež existuje mnoho spôsobov ako spraviť kuchynský úložný priestor viac efektívnejší a ako najlepšie rozvrhnúť kuchyňu pre efektívne užívanie. Niekedy tým najjednoduchším spôsobom ako spraviť miestnosť priestrannejšou je udržiavať kuchynskú linku organizovanú a bez neporiadku, čím získate mnoho priestoru pre prípravu jedla.

Nízkorozpočtové dekorovanie

strategic kitchen lighting

Ak si nemôžete dovoliť celkovú rekonštrukciu, potom je predekorovanie jedným zo spôsobov, ako vdýchnuť vášmu priestoru nový život bez veľkej útraty. Svetlá izba sa zdá byť väčšia, takže premaľovanie stien alebo výmena osvetlenia je lacným spôsobom ako spraviť veľkú zmenu vo vašej kuchyni. Ak si nemôžete dovoliť vymeniť veci ako sú kuchynské skrinky, namaľujte ich alebo očistite, aby sa hodili k vášmu novému dizajnu. Prezrite si ďalšie spôsoby ako vylepšiť váš domov bez veľkých rekonštrukcií. Ak nemôžete vymeniť veci ako je podlaha alebo kuchynská linka, mali by ste zvážiť výmenu starých spotrebičov za nové, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo tie v bielej farbe. Existuje veľa spôsobov ako môžte dekorovať a neutratiť pritom veľa peňazí. Použitím štýlových keramických dlaždíc namiesto mramorových si môžete vytvoriť luxusnú kuchyňu za zlomok ceny.

Ďalšími kreatívnymi spôsobmi ako prerobiť kuchyňu je vystavenie vašich osobných dekoratívnych predmetov ako sú napríklad kuchárskej knihy, fotografie, alebo zväčšenie priestoru odstránením jednej alebo dvoch stien. Ďalších lacným spôsobom ako viditeľnej zmeniť kuchyňu je výmena vybavenia na zásuvkách a kuchynských skrinkách, napríklad výmena starých úchytiek za moderné, mosadzné úchytky. Kuchynské steny zaberajú veľa priestoru a sú miestom, kde aj lacné zmeny dokážu spraviť veľký rozdiel. Pozrite si našich päť nápadov na dekorovanie stien v kuchyni. Zahŕňajú napríklad steny, ktoré sú zároveň veľkou tabuľou na kriedy alebo otvorené police. Nechajte sa inšpirovať týmito nápadmi a použite ich vo vlastnom priestore.

Inšpirácia

clean outdoor kitchen

Svieži domov ponúka nekonečné inšpirácie pre každú izbu vo vašej dome, či už vnútri alebo vonku. Máme všetko čo potrebujete, aby ste si dokázali predstaviť váš vysnený priestor, či už sú to nápady pre vonkajšie kuchyne alebo nové kuchynské inovácie. Začnite tým, že si prezriete kuchynské trendy roku 2015, vyhľadajte si moderné kuchynské dizajny alebo preskúmajte nápady na remodeláciu kuchyne, čím je napríklad výber toho správneho digestora.



zdroj: freshome