Livi premieňa ‘obyčajné’ rastliny na visiace záhrady

Livi, „univerzálny kvetináč pre prakticky akúkoľvek zvislú plochu“, prináša novú myšlienku ako začleniť rastliny do nášho každodenného života. Namiesto uchovávania zaprášených klasických kvetináčov do rohov miestností, Livi vytvára zvislú visiacu záhradu. Kvety sú tak vždy po ruke, napríklad na dverách chladničky alebo na kuchynskom okne. Okná pracovne sa tak môžu rozžiariť novými farbami. Využitím zvislého priestoru môže začleniť rastliny do vašej domácej dekorácie novým a zaujímavým spôsobom.

Naozaj jednoduché, rastliny viete zasadiť buď priamo do Livi kvetináča alebo do malej nádobky, ktorá sa do neho zasunie. Každý Livi kvetináč má rúrku na polievanie. Voda navyše odteká cez spodok nádoby do spodnej časti kvetináča.

Livi je projekt zopár architektov zo San Francisca. Konečný produkt bol vytvorený po spolupráci s viacerými výrobcami a dizajnérmi. Livi prešiel svedomitým návrhovým procesom kvôli vytvoreniu toho správneho dizajnu pre človeka: bolo vytvorených 32 rôznych prototypov, ktoré boli najprv otestované pred určením konečného vzhľadu.

Livi je založený na organických tvaroch, ktoré bežne nájdeme v prírode a je vytvorený zo 100 % recyklovaného materiálu. Dokážu sa pripevniť na zvislý povrch pomocou mikro-prisávacích podložiek. Ľahko sa pripevňujú na akýkoľvek povrch vďaka modernému nanotechnologickému procesu. Mikro podložky sa dajú opakovane používať ak sa povrch dostatočne vyčistí.


Zdroj: Freshome