Moderná "kocka" uprostred lesa

Nie, toto určite nie je len taká priemerná drevená chatka skrytá uprostred lesa. Dom s výstižným názvom The CUBE z dielne dizajnového štúdia Yakusha Design Studio bol navrhnutý s cieľom využiť optickú ilúziu. Nedajte sa preto zmiasť jednoduchým tvarom kocky - na prvý pohľad menší, nenápadný domček so snahou nevzbudzovať príliš veľkú pozornosť, no interiér domu vás ohromí svojou veľkosťou a dostatkom priestoru. Aj vás zaujíma, kde na takýto moderný a zároveň flexibilný domček môžete natrafiť? Prezradíme, že sa musíte vybrať do lesa v ukrajinskom Kyjeve.

Dom si postavila štvorčlenná rodinka s ďalším prírastkom na ceste. Prioritou bol pre nich hlavne komfort a flexibilita. Na prízemí nájdete garáž, kuchyňu, jedáleň a presvetlenú, vzdušnú obývaciu izbu s "neviditeľným" schodiskom vedúcim na druhé poschodie popod rad dizajnových závesných svietidiel.

Na poschodí nájdete dve hravo zariadené detské izby: v prvej izbe je vyvýšená posteľ so schodíkmi, úložným priestorom a priestorom pre menší gauč vhodným na relaxáciu, zatiaľ čo v druhej objavíte zásuvné postele šetriace drahocenný priestor, ktorý preto môžete využiť oveľa efektívnejšie. Hlavná spálňa je tmavá a dynamická a prináleží k nej aj priestranná kúpeľňa.

Zdroj: Freshome.