Moderné nápady pre arkierové okno pre váš domov

Arkierové okná predstavujú všestranné vylepšenie domu hneď z niekoľkých dôvodov. Viacerí ich považujú za tradičné a staromódne, avšak podľa nášho názoru majú arkierové okná viacero výhod, vďaka ktorým stojí za to o nich pouvažovať. To je dôvod prečo vám chceme predstaviť nápady pre arkierové okná.

Samozrejme že to so sebou prinášajú aj niekoľko komplikácií, ako napríklad náklady a ťažkosti pri hľadaní vhodných závesov a záclon pre ne. Okrem toho priestor okna môže byť nepraktický a môže zasahovať do vonkajších priestorov alebo ponechá len malé množstvo užitočného priestoru vo vnútri, ktoré bude stačiť len na črepníkové rastliny.

Nech je to ako chce, súčasné arkierové okná stoja za zváženie hneď z niekoľkých dôvodov:

  • Dodávajú vášmu domovu dodatočnú plochu (a hodnotu).
  • Vďaka panoramatickému sklu, ktoré púšťa do vnútra svetlo z viacerých strán bude vaša miestnosť obohatená o denné svetlo.
  • Keďže sa okná dajú otvoriť a zavrieť, môžete tak ľahšie vetrať miestnosť.
  • Ak sú dobre navrhnuté, dajú sa všestranne využiť. Väčšina arkierový okien majú aj pohovku, čítací kútik, lavicu, vstavaný úložný priestor, zabudované regály, kuchynskú/jedálenskú lavičku alebo ich kombináciu.

Dali sme pre vás dokopy tie najlepšie nápady na arkierové okná z celého sveta. Ak uvažujete že ich využijete vo svojom dome, tu je niekoľko prvkov na ktoré by ste nemali zabudnúť.

Moderné nápady pre arkierové okno

resize

1. Môžu dodať architektúre miestnosti dramatickú atmosféru.

Arkierové okno dokáže úspešne zvýrazniť výnimočnú štruktúru a architektonické prvky miestnosti. Ak pracujete s výnimočným priestorom, je dôležité zvážiť ako dizajn tohto arkierového okna ovplyvní alebo vylepší priestor. Ak budete mať pochybnosti, využite online plánovač miestností aby ste si pozreli rôzne možnosti rozloženia a zvolili tú najlepšiu voľbu pre váš priestor.

5

2. Môžu sa stať centrom pozornosti v miestnosti.

Správne zvolené arkierové okno s útulnou a pohodlnou pohovkou môže na seba pútať pozornosť. Ľuďom sa páčia priestory, kde sa môžu schúliť. Aby ste skutočne vytvorili centrum pozornosti v miestnosti kde sa budete môcť uvoľniť, zvážte využitie bohatých farieb, látok s textúrou a množstvo vankúšov.

4

3. Sú skvelé na vytvorenie vstavaných priestorov.

Využite priestor pod arkierovým oknom na vybudovanie skrytého úložného priestoru. Závesné police sú celkom bežné, môžu sa však na nich hromadiť nepotrebné veci a prach. Zásuvky alebo komody dodávajú množstvo priestoru a zároveň udržujú čistý a prehľadný priestor.

9

4. Môžu mať minimalistický a moderný vzhľad.

Až budete navrhovať arkierové okno, pouvažujte nad jednoduchým a priamočiarym dizajnom. Čisté línie a uhly dodávajú oknu moderný vzhľad a dá sa s nimi jednoduchšie pracovať než s oblými a osemuholníkovými tvarmi okna.

Úložné priestory a skrinky by mali byť nenápadné. Snažte sa ich preto ukryť a použite európske skryté pánty. Vyberte najmodernejšie látky a doplnky aby ste dosiahli atraktívny a striedmy vzhľad.

8

5. Ozdobte ich a dosiahnete ucelený vzhľad miestnosti.

Využite farby, vzory a látky, ktoré sú príjemné a ktoré doplnia atmosféru miestnosti. Vhodnými doplnkami sú:

  • osvetlenie
  • vankúše
  • deka
  • malá tácka
  • bočný stolík
  • luxusné ozdoby na okná

20

6. Môžu byť pohodlným miestom na oddych.

Na dosiahnutie pocitu luxusu zainvestujte do hebkých a trvácnych látok; najkvalitnejšej výplne pre sedák, akú si môžete dovoliť; a veľkých nadýchaných vankúšov. Okrúhle podhlavníky sú ďalším moderným prvkom, ktorý slúži vo forme komfortných (a podporných) vankúšov pre vašu pohovku pri okne.

24

7. Môžu predviesť nádherný výhľad.

Miesto s nádherným výhľadom je dokonalým kandidátom pre arkierové okno. Vďaka rozsiahlemu využitiu skla je priestor otvorený vo všetkých smeroch. Strategicky umiestnené okno môže zdôrazniť výhľad rovnako ako nádherný rám zdôrazňuje umelecké dielo. A to nespomíname bonus v podobe pohodlného miesta, odkiaľ môžete obdivovať okolitú krajinu.

Využite naše nápady pre moderné arkierové okná na vytvorenie krásneho a žiarivého priestoru. Dnešné návrhy od vás už nevyžadujú aby ste obetovali krásu, tvar alebo praktickosť. S našimi radami môžete mať všetko!

ZDROJ: Freshome