Najdôležitejšie predmety v ktorejkoľvek kuchyni

Bez ktorej miestnosti vo vašom dome by ste sa nedokázali zaobísť? S výnimkou kúpeľne pravdepodobne neexistuje miestnosť, ktorá by zabezpečila pohodlie vašej rodiny lepšie, než kuchyňa. Tá je často považovaná za srdce domu. Aj keď varenie možno nie je vaša obľúbená činnosť, určite kuchyňu denno denne využívate či už len na to, aby ste si urobili kávu, zjedli nejakú drobnosť, alebo narýchlo uvarili jedlo.

Či už ste profesionálny šéfkuchár, alebo ste v živote nevyužili sporák, dobre zásobená kuchyňa vám môže v mnohom uľahčiť a spríjemniť bývanie. Oslovili sme náš tím v Bighome, ktoré predmety sú nevyhnutné pre fungujúcu kuchyňu.

kitchen

Základným kameňom fungujúcej kuchyne je kvalitná chladnička. Fotografia: Haven Design & Construction

Chladnička

Čo sa týka vybavenia kuchyne, existuje množstvo možností, ako ju zariadiť. Avšak najdôležitejšou z nich je chladnička. Aj keď toto zariadenie nemusí mať obzvlášť elegantný vzhľad, chladnička je v skutočnosti superstar pre akýkoľvek kuchynský priestor. Ak sa sťahujete do svojho prvého bytu, štandardná chladnička menších rozmerov je ideálnym miestom kde začať. Ak realizujete rekonštrukciu, obzrite sa v obchodoch po možnostiach. Krásnym a módnym riešením sú chladničky so sklenenými dverami. Sú ideálnou voľbou pre ľudí, ktorá uprednostňujú elegantný a moderný vzhľad kuchyne. Ak sa vám viac pozdáva tradičný vzhľad, vhodnou voľnou je zabudovaná chladnička, ktorej dvierka sú rovnaké ako zvyšok kuchyne.

Alternatívou pre viac technicky založené rodiny, alebo tých čo chcú ušetriť peniaze a čas, sú smart chladničky. Tento typ chladničiek sa vyznačuje rôznymi funkciami od schopnosti zapamätať si, ktoré potraviny je potrebné zužitkovať pred tým, než uplynie ich doba spotreby, až po funkciu tabule, kde si rodina môže nechávať odkazy. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek typ chladničky, mali by ste byť ochotní do nej investovať. Je to podstatné vybavenie kuchyne a kvalita sa v tomto prípade skutočne oplatí.

Nože

Ďalšou dôležitou investíciou sú kuchynské nože, ktoré vám uľahčia krájanie a okrem iného vám pomôžu vyhnúť sa zraneniam. Dobrou správou je, že kvalitné nože vám vydržia celé roky, takže sa vám jednoznačne oplatí investovať do kvality. Ak hľadáte niečo s čím začať, nášmu tímu sa veľmi pozdáva trojdielny set nožov od Williemsa Sonomu.

kitchen coffee station

Kútik pre kávu alebo čaj dodá vašej rannej rutine trocha radosti. Fotografia: Lisa Robazza Design

Kútik pre kávu alebo čaj

Dôvodom využitia kuchyne nemusí byť len jedlo. Rovnako dôležitým dôvodom sú aj nápoje, najmä ak chcete dobre začať deň. Zriadenie dobre vybaveného kútika pre kávu alebo čaj vám umožní vychutnať si rituál ranného nápoja. Vybavte svoj kútik množstvom vašich obľúbených šálok a akýmkoľvek vybavením, ktoré potrebujete na prípravu svojho obľúbeného nápoja. Ak sa obzeráte po možnostiach, na začiatok sa skúste pozrieť na tento cenovo dostupný kávovar od spoločnosti Target. Ak máte záujem o trocha viac farby, ako inšpiráciu sa môžete pozrieť na tento čajník v starožitnom štýle vo červenej alebo modrej verzii od Williemsa Sonomu. Následne môžete pridať vtipné predmety ako sú varešky, cukornička a vtipné umenie.

Funkčná varná doska

Podobne ako chladnička, varná doska je nevyhnutnou súčasťou kuchyne. Náš tím má viacero preferencií ohľadom typu varnej plochy. Niektorí uprednostňujú plynovú varnú dosku, iní by si vybrali sklenený povrch. V prípade druhej možnosti máte výhodu jednoduchého čistenia a navyše hladký povrch varnej dosky dodá vašej kuchyni príjemný elegantný vzhľad. V prípade plynovej varnej dosky máte väčšiu kontrolu nad teplotou varenia. V konečnom dôsledku, nech si už vyberiete ktorúkoľvek možnosť, hlavné je, že máte kvalitnú súčasť kuchyne, kde budete môcť piecť, variť a dusiť jedlo podľa potreby.

Aj keď nemáte varenie v obľube, varná doska je stále dôležitá. Náš tím si obľúbil spoločnosti ako je Blue Apron, ktoré vopred pripravia jedlo a ušetria tak svojim zákazníkom bolesti hlavy spojené s varením jedla. Ak si chcete uľahčiť varenie a premeniť ho na zábavu, aby ste si skutočne vychutnali aj pobyt pri sporáku, určite by ste to mali vyskúšať.

kitchen breakfast nook

Miesto na sedenie v kuchyni je veľmi užitočné a vytvára priestor, kde sa môže stretnúť celá rodina. Fotografia: JKA Design

Miesto na jedenie

Aj keď patríte k tým šťastlivcom, ktorí majú dostatok priestoru na formálnu jedálenskú miestnosť, niekedy sa jednoducho chcete najesť v inom prostredí. Ak vo svojej kuchyni vytvoríte miesto na jedenie, či je to už niekoľko stoličiek pri kuchynskom ostrovčeku, alebo slnečný raňajkový kút, dodáte tejto miestnosti väčší význam, vďaka čomu môžu všetci členovia vašej rodiny – dokonca aj tí, ktorí nevaria – plne využiť tento priestor.

Rýchle občerstvenie

Aj keď je kuchyňa miestom, kde príležitostne strávime celé hodiny prípravou kulinárskeho veľdiela, mnohí z nás majú tak naponáhlo, že jediné na čo máme čas je zhrabnúť niečo rýchle na zjedenie. Uistite sa, že vaša kuchyňa je dostatočne zásobená drobnosťami, ktoré má vaša rodina v obľube. Naša komora je zásobená cereálnymi tyčinkami (najradšej máme značku KIND). Misa s čerstvým ovocím vám pomôže s potrebným denným príjmom vitamínov. Alebo môžete pripraviť rýchle raňajky a hodiť anglické muffiny to toustovača značky Cuisinart. Nech si u zvolíte ktorúkoľvek možnosť, určite ich majte poruke, aby ste sa stihli najesť aj keď ste práve v zhone.

kitchen essentials

Bez ktorých predmetov by ste sa vo svojej kuchyni nevedeli zaobísť? Fotografia: Lake Country Builders

Ďalšie kuchynské potreby

Očividne sme nestihli venovať pozornosť inému nevyhnutnému príslušenstvu kuchyne ako je riad a príbor. Výber vhodného príslušenstva závisí od vašich potrieb (ako napríklad odolný riad v prípade že máte malé deti) a vášho vkusu. Pri jeho výbere sa určite zabavíte!

Ktoré predmety sú podľa vášho názoru najdôležitejšie pre dobre vybavenú kuchyňu? Na čo sme zabudli? Prezraďte nám svoj názor v komentári nižšie.

ZDROJ: Freshome