Nápady na vymaľovanie vašej spálne: Ktorá farba je farbou vašej osobnosti?

Všimli ste si ako farba dokáže ovplyvniť vašu náladu? Ak zvažujete zmeniť farbu stien v spálni, správny výber farby spraví veľký rozdiel v tom, ako sa cítite. Slávny psychoterapeut Carl Jung propagoval koncept psychológie farieb. Zaujímal sa o vlastnosti farieb a ich významy a veril, že pestré umenie malo potenciál ako nástroj psychoterapie.

Aj keď existujú pravidlá, aké farby sú najvhodnejšie pre spálňu, každá osoba má svoje vlastné preferencie a vkus. Možno vás priťahuje nečakaná farba, ktorej kvality možno potrebujete vo svojom živote. Zabudnite na tradičné pravidlá, vyberte si farbu, ktorú máte radi a namaľujte ňou svoje steny.

Nápady na vymaľovanie spálne a techniky

Maľovanie vašej spálne je lacným spôsobom ako pozdvihnúť štýl vašej spálne. Aby ste dali vašej izbe maximálne dizajnový efekt, neostávajte len pri maľovaní vašich stien. Existuje mnoho mnoho nápadov a techník ako si môžete prispôsobiť spálňu vašim predstavám. Tu je niekoľko spôsobov ako môžete posunúť vašu spálňu do ďalšieho levelu:

Okrasná lišta

Ak máte odvahu, pridajte stene hĺbku pripevnením okrasnej lišty v obdĺžnikovom alebo štvorcovom tvare predtým než ju namaľujete. Okrasná lišta pridá vašej spálni výnimočný, dimenzionálny efekt . Ak chcete vytvoriť kontrast, lištu namaľujte odlišnou farbou

molding

molding-2

Pásiky a vzory

Na vašu stenu skúste namaľovať niekoľko pásov pre vytvorenie jedinečného efektu. Pásiky nemusia byť vždy rovnaké a vertikálne. Pás môžete namaľovať aj horizontálne alebo ako vzor.

dual-stripe

Metalické steny

Ak je vaša izba prirodzene tmavá, metalický náter pridá teplý odlesk vašim stenám. Budete musieť aplikovať niekoľko vrstiev ale finálny efekt stojí za to. Ralph Lauren and Sherwin Williams predávajú ľahkopoužiteľné metalické nátery v rozličných farbách. Stena na obrázku nižšie je namaľovaná metalickej oceľovej farbe.

metallic-paint

Namaľujte strop

Maľovanie stropu vo vašej izbe môže vytvoriť unikátny vizuálny efekt. Pre výrazný dizajn, namaľujte stenu za vašou posteľou ako súvislú čiaru ktorá pokračuje až k stropu a formuje klenbový efekt tak ako na obrázku nižšie. Alebo na strop pridajte pásy, ako môžete vidieť na obrázku čiernobielej spálne nižšie.

ceiling-stripe

striped-ceiling

Svetelný efekt

Jednoduchý DIY projekt, ktorý má veľký dopad v maľovaní spálne je stmievač osvetlenia. Stmievače sú lacné a pomôžu vytvoriť správne osvetlenia podľa vašej nálady. Možnosť rozsvietiť alebo stlmiť svetlo je užitočná najmä vtedy, ak ste sa rozhodli vymaľovať vašu spálňu vo výraznej farbe.

Čo o vás hovoria farby

Pozrite sa na farby nižšie a vyberte si svoju obľúbenú. Pozrieme sa na to, čo o vašej osobnosti vraví vaša obľúbená farba alebo čo potrebujete vo svojom živote.

colors-freshome

Šedá

Ak ste si vybrali šedú ako vašu obľúbenú, máte radi minimalistický dizajn a najnovšie high-tech zariadenia. Ste tvrdopracujúci a potrebujete spálňu, kde sa môžete zregenerovať. Našťastie, šedá nie je len modernou farbou, šedé steny sú ukľudňujúce a utišujúce. Váš výber šedej napovedá, že máte radi technológie a nové spôsoby zjednodušenia vášho života.

grey-room

Žltá

Ak vás priťahuje žltá, ste perfekcionista a idealista. Ste vysoko intelektuálny a máte skvelú myseľ pre abstraktné veci a biznis. Máte veľkú charizmu a dokážete ukľudniť ľudí vo vašej spoločnosti. Váš výber vraví, že potrebujete viac času na oddych, premýšľanie a snívanie.

Ak si nie ste istý, že chcete celú spálňu vymaľovať na žlto, skúste tieto tipy:

- skúste vymaľovať na žlto len jednu stenu

- stmavte žltý tón zlatým odtieňom, čím vytvoríte sýtu a lákavú spálňu

- použite žltú farbu ako výraznú farbu pre obliečku a doplnky

yellow-bedroom

Oranžová

Milovníci oranžovej sú veľmi spoločenskí ľudia bez strachu. Máte radi dobrodružstvo, cestovanie a spoznávanie ľudí. Oranžové steny v spálni sú teplé a rozvíjajú entuziazmus. Je to obľúbená farba v súčasnom dizajne. Ak vás láka oranžová, je čas pridať trocha zábavy do svojho života (a vašich stien v spálni).

orange-room

Modrá

Modrá prichádza v rôznych farebných tónoch, ale väčšina milovníkov modrej má niečo spoločne: potrebu pre mier a harmóniu. Ak ste si vybrali modrú, ste lojálny, máte celoživotných priateľov a máte radi rutinu. Preferujete priestor, ktorý je čistý a usporiadaný. Takže ak ste si vybrali modrú, uistite sa, že namaľujete nielen steny, ale aj pridáte úložný priestor a usporiadanie do vašej spálne. Budete sa cítiť odpočinutý v pokojne a usporiadanej modrej spálni.

turqupose

Mocha

Ak ste si vybrali mochu, znamená na to, že ste skromný a úprimný. Keďže ste spoľahlivý a zodpovedný, ľudia sú k vám priťahovaní vďaka vašej prirodzenosti. Vyznávate jednoduché veci života a máte radi dekorovanie vášho domu. Ak vás priťahuje mocha farba, môže to znamenať, že potrebujete spomaliť a užiť si viac času v prírode.

mocha-room

Čierna

Ak bola vaším výberom čierna, ste záhadný a sexy presne ako farba, ktorú ste si vybrali. Prestíž a sila sú pre váš veľmi dôležité. Ste silný, nezávislý a máte kontrolu. Ľudia, ktorí sú priťahovaní k čiernej majú radi súkromie - čierna je perfektná farba pre chránený, intímny priestor vašej spálne. Ak ste si vybrali čiernu, spýtajte sa samého seba či nepotrebujete viac hraníc vo svojich osobných a pracovných vzťahoch, aby ste sa cítili vyrovnaný a pod kontrolou.

Zelená

Ak bola vaším výberom zelená, znamená to, že s vami ľudia ľahko vychádzajú, ste trpezlivý a vyhýbate sa dráme. Zelená sa považuje za najupokojúcejšiu farbu. Existuje mnoho odtieňov zelenej, ktoré dokážu vytvoriť bezstresové prostredie. Bol váš život v poslednej dobe trochu chaotický? To môže byť dôvod, prečo ste si vybrali zelenú. Chopte sa toho a vytvorte si kľudnú zen spálňu.

Ak chcete environmentálne zelenú izbu, vyberte si nátery, ktoré sú bez chemikálií a majú nízky obsah VOC.

green-room

Použitie terapie farbami je tak jednoduché ako samotné maľovanie. Ak zvažujete výrazné farby a chcete začať pozvoľna, začnite v malom. Namaľujte len jednu stenu, pridajte pásiky alebo použite vami vybranú farbu ako dôraznú farbu. Povedzte nám, akú farbu osobnosti ste si vybrali vy?


zdroj: freshome