Nápady pre čelo postele pre domácich kutilov

Čelo postele je jednou z posledných vecí ktorú vidíte pred tým, než zaspíte a prvá vec keď sa preberiete zo spánku. Predveďte svoj jedinečný štýl a postavte si svoje vlastné. V tomto článku vám predstavíme niekoľko rád ako na to.

chalk headboard

Môže byť v tejto londýnskej spálni návodom na dobrý spánok práve čelo postele? Fotografia: Clifton Interiors Ltd

Tabuľa ako čelo postele

Tento vzhľad dosiahnete za pomoci plechovky čiernej tabuľovej farby. Ak bude povrch patrične ošetrený, môžete využiť akýkoľvek typ steny – sadrokartón, omietku, drevo, tehlu alebo betón. Tabuľová farba je nenáročná na aplikovanie, schne veľmi rýchlo a na jej očistenie potrebujete len vodu a mydlo. Čo sa týka farby, nemusíte sa obmedziť len čiernou farbou – na trhu nájdete túto farbu v mnohých odtieňoch. Ak nechcete použiť farbu, ďalšou možnosťou je tabuľový kontaktný papier – a odpoveď na vašu otázku je áno, môžete na ňu písať kriedou.

hockey headboard

Spálňa s tematikou Edmontonského hokejového tímu. Fotografia: Cameron Homes

Čelo postele ako hokejová bránka

Pre hokejových fanúšikov neexistuje nič lepšie ako čelo postele v podobe hokejovej bránky. Celkový dojem zavŕšite za pomoci prikrývky zobrazujúcej obľúbený tím, a plagátom obľúbeného hráča v životnej veľkosti. Nalepovacie plagáty sa dajú upevniť na stenu veľmi jednoducho a zobrazujú hráčov väčšiny obľúbených športov. Okrem tapety zobrazujúcej hráčov môžete na trhu nájsť aj logá rôznych tímov.

wallpaper headboard

Elegantná spálňa v Dorsete v Anglicku s tapetou umiestnenou za posteľou. Fotofrafia: Farrow and Ball

Tapetové čelo postele

Tapeta Silvergate od spoločnosti Farrow & Ball vytvára jednoduché a zároveň elegantné čelo postele. Tapeta sa jednoducho aplikuje priamo na stenu. Nakoľko ide o komplikovaný vzor, výrobca odporúča označiť ceruzkou ľavú stranu čela postele a použiť ju ako šablónu pre pravú stranu. Týmto spôsobom zabezpečíte, že obe strany budú symetrické. Pred aplikovaním tapety len stenu dôkladne zbavte nečistôt, vyplňte akékoľvek trhliny a obrúste steny, aby mali hladký povrch.

wood headboard

Táto spálňa v Sydney v Austrálii je plná prekvapení. Fotografia: Capital Building

Laminátové čelo postele

Toto krásne čelo postele je vlastne vyrobené z plávajúcej laminátovej podlahy, ktorá bola umiestnená na stenu, aby napodobnila stenu z recyklovaného dreva. Zatiaľ čo predná časť a steny sú vytvorené z laminátovej podlahy, jej zadná strana je tvorená zo sadrokartónu. Dva nočné stolíky a falošný krb sú v skutočnosti vyrobené z drevovláknitej dosky strednej hustoty (MDF).

graffiti headboard

Umelecká a pestrofarebná spálňa v Toronte. Fotografia: Meghan Carter Design, Inc.

Graffiti ako čelo postele

Premeňte svoje čelo postele na umelecké dielo. Tento dizajn graffiti je skutočne farebné a kreatívne riešenie. Na dosiahnutie vzhľadu graffiti môžete tiež nastriekať farbu na falošnú tehlovú tapetu. Využite na to pevnú vinylovú nepriepustnú tapetu, nakoľko sa dá odlepiť a ľahko sa čistí. Ďalšou možnosťou je použiť veľkú vytlačenú tapisériu, ktorú buď môžete zavesiť na stenu, alebo ňou pokryť väčší kus dreva alebo MDF dosky.

dramatic headboard

Táto manželská spálňa v Orlande pôsobí dramaticky a upokojujúco zároveň. Fotografia: Studio KW Photography

Čelo postele z formovanej lišty

Aby ste dosiahli tento elegantný vzhľad, narežte lištu na želanú veľkosť a následne ju upevnite na stenu. Lišty je možné nájsť v rôznych prevedeniach ako je drevo, polystyrén (tvrdý plast) alebo vo forme MDF dosky. Následne odrezanú lištu natrite farbou, ktorá sa vám páči. Vďaka lištám získate architektonický detail, ktorý vymedzí želaný priestor.

wrought iron headboard

Tento plážový dom v New Yorku je vzdušný a plný svetla. Fotografia: Serenity Design

Čelo postele z tepaného železa

Čelá postele z tepaného železa sú nádherné – a drahé. Na druhej strane však dokážete nájsť zábradlie z tepaného železa na blšom trhu, online alebo v obchodoch predávajúcich záhradný nábytok a oplotenie. Na rozdiel od iných druhov materiálov použitých na čelá postele, tepané železo je odolné a veľmi jednoducho sa čistí.

map headboard

Táto spálňa v Mumbai sa vyznačuje štýlom a exotikou. Fotografia: SAGA Design Architects

Mapa sveta ako čelo postele

Mapa sveta siahajúca od zeme až po strop môže tiež slúžiť ako čelo postele a zároveň ako predmet pútajúci pozornosť. Mapa v sebe okrem toho zahŕňa všetky farby v miestnosti (vrátane červených lodičiek na zemi). Tento typ nástennej maľby si vyžaduje hladký povrch. Namiesto použitia základného náteru je na vytvorenie správneho povrchu najlepšou voľbou latexová farba.Okrem toho bude potrebné pred zavesením zmieš a aplikovať lepidlo na každý panel.

ZDROJ: Freshome