Naša obývačka snov

dream living room

Predstavujeme Vám neskrývaný recept na obývačku snov tímu Bighome. Fotografia: Hero Images/ Getty Images

V prípade obývacej miestnosti berieme niekedy ako samozrejmosť skutočnosť, že v tejto miestnosti strávime najviac aktívneho času. Je to priestor, ktorý slúži viacerým účelom a viacerým ľuďom. Obývačka je miesto pre zábavu a filmové večery. Je to pokojný prístav, kde môžete po dlhom dni chytiť druhý dych a kde sa vaša rodina môže zísť a užívať si spolu strávený čas. Preto nie je žiadnym prekvapením, že aj tím Bighome má svoj názor na to, čo tvorí ideálnu obývaciu miestnosť. Poďme sa pozrieť na to, čo je podľa nás nevyhnutou podmienkou, aby vaša obývačka zažiarila.

Pri zodpovedaní otázky aké prvky sú nevyhnutné pre každú obývačku sme sa na niektorých veciach zhodli. Samozrejmosťou je gauč, ktorý je dostatočne veľký a pohodlný na to, aby sa naň usadila celá rodina. Potom je tu zvýrazňujúci nábytok, vďaka ktorému priestor obývačky pekne vynikne. Okrem toho nesmieme zabudnúť na televízor, ktorý v tejto digitálnej dobe spĺňa tú istú funkciu ako rodinný krb v minulosti. Avšak čo odlišuje jednú obývaciu miestnosť od druhej? Všetko záleží od osobnosti a nábytku, ktorý rozmiestnite v priestore. Preto sme požiadali náš tím aby zistil, ktoré kúsky sú absolútne nevyhnutné pre obývačku snov a ktoré majú najväčší vplyv na dizajn priestoru.

dream living room - accent sofa

Spôsob ako môžete predviesť svoj osobný zmysel pre dizajn je pohovka vo zvýrazňujúcej farbe. Horčicovo žltá pohovka Drake Sofa? Prečo nie! Fotografia: West Elm

#1: Pohovka alebo veľké kreslo vo zvýrazňujúcej farbe

Keď nakupujete nábytok pre svoju obývačku snov, najviac zábavy si užijete pri hľadaní zvýrazňujúcej pohovky alebo veľkého kresla. Aj keď možno v prípade gauča uprednostňujete tradičné neutrálne farby (ako máte možnosť vidieť na obrázku nižšie), toto je príležitosť užiť si trocha zábavy. Kto by vám pri maximalistickom trende zabránil kúpiť si zamatovú pohovku v bohatej farbe drahých kameňov? Alebo čalúnený gauč s výrazným vzorom? Skutočne, toto je vaša príležitosť ako svoju vysnívanú predstavu premeniť na realitu.

Ak hľadáte miesto kde začať, odporúčame pozrieť sa na jedného z našich obľúbencov. Konkrétne ide o pohovku Drake Sofa od spoločnosti West Elm, zobrazenú vyššie. Niektorí z našich autorov obľubujeú trocha žltej farby na oživenie, iní preferujú bohatšiu staroružovú alebo zelenú farbu zamatu. Chceme tým povedať, že váš zvýrazňujúci nábytok predstavuje spôsob ako môžete prejaviť svoje preferencie a ohromiť priateľov.

dream living room - couch

Obrovský gauč predstavuje pozvánku pre priateľov a rodinných členov – alebo poskytne miest vám vo cvíli, kedy sa potrebujete natiahnuť. Fotografia: CreativaStudio/Gett& Images

#2: Obrovský gauč

Správny gauč by mal byť stredobodom akejkoľvek obývačky snov. Pokiaľ ide o výber farby gauča, je veľkým pokušením vybrať si výrazné a odvážne farby. Koniec koncov, toto je nábytok, na ktorý sa bude každý pozerať – a aj sedieť. Nezabúdajte však, že je to zároveň jedna z vašich najväčších investícií (dobrý gauč nezvykne byť lacný!) a určite chcete, aby sa vám páčil aj po niekoľkých rokoch.

Neutrálne farby vám poskytujú flexibilitu, kedy môžete zmeniť miestnosť bez toho, aby ste kupovali nový gauč. Jediné čo potrebujete je niekoľko ozdobných vankúšov a váš gauč sa bude hodiť do akéhokoľvek štýlu. Čo sa týka jeho tvaru, skúste dosiahnuť rovnováhu medzi zaujímavým a klasickým tvarom, vďaka čomu bude jeho dizajn vyhovujúci aj v nasledujúcich rokoch. Nám sa pozdáva štvorcová rozkladacia pohovka, ktorá vás priam pozýva k pohodliu, ako je kožená pohovka Hamilton od spoločnosti West Elm. Stále si nie ste istí, ktorý gauč je pre vás ten prav ý? Pozrite si nášho sprievodcu rôznymi štýlmi pohoviek.

dream living room - gallery wall

Galéria v umiestnená na stene v obývačke je ideálnym miestom na predvedenie umenia, ktoré milujete. Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

#3: Nástenné umenie

Nástenné umenie v obývačke pre vás predstavuje príležitosť ako prejaviť váš osobný štýl a ako si užiť trocha zábavy! Možno túžite po otvorenom a dobre osvetlenom priestore. V tom prípade je rozmerné zrkadlo na prominentnej stene presne to, čo potrebujete. Zrkadlo pekne odráža svetlo do priestoru, vďaka čomu miestnosť pôsobí svetlejšie a okrem toho zrkadlo predstavuje zaujímavý dizajnérsky prvok.

Na druhej strane by ste možno chceli dodať obývačke osobný štýl. Táto miestnosť je ideálnym miestom pre galériu. Ak chcete na obývacej stene vytvoriť umeleckú galériu, podľa nášho tímu budete potrebovať:

  • Umenie ktoré sa vám skutočne páči, ako sú fotografie s osobným významom alebo maľby, ktoré vám venovali vaše deti.
  • Predmety, ktoré vás nútia zamyslieť sa ako je sochársky prvok pripevnený k stene, abstraktné umenie alebo čierno biele fotografie.
  • Rozmerný umelecký kúsok, ktorý by dokáže upevniť celú umeleckú dispozíciu. Ak nemáte dominantný kúsok, pouvažujte nad pridaním rímsy alebo police, ktorá by spĺňala tento účel.

Pri hľadaní umeleckých diel pre vašu obývačku by ste sa nemali uspokojiť s akýmkoľvek kúskom len preto, aby ste mali niečo zavesené na stene. Počkajte si až vás umenie skutočne osloví. Pamätajte, že si chcete zariadiť obývačku snov a ak ste obklopení umením ktoré skutočne milujete, premeníte vašu obývaciu miestnosť na miesto, kde budete skutočne radi tráviť čas.

dream living room - entertainment

Vaša obývačka môže veľmi jednoducho spĺňať dve funkcie, stačí ukryť vašu televíziu. V tom vám môže pomôcť Skriňa Cameo 2- Piece Entertainment Center. Fotografia: Crate & Barrel

#4: Miesto pre pohostenie a zábavu

Aj keď viacerí z nás by veľmi radi vlastnili dom so samostatnou miestnosťou slúžiacou ako kino, tí z nás ktorí ešte čakajú až zarobia milióny a kúpia si vilu sa uspokoja s priestorom v obývačke snov, ktorý pripomína atmosféru kina. V tomto prípade je nevyhnutná televízia s plochou obrazovkou (ako napríklad VIZIO D-Séria s 24 palcovou obrazovkou od spoločnosti Target), ktorá však nemusí byť nevyhnutne stredobodom miestnosti. V tomto článku uvedieme niekoľko spôsobov, ako môžete jednoducho začleniť televízor do zvyšku miestnosti a šikovne ho ukryť.

Začlenenie televízora je dôležité z dôvodu, že vaša obývacia miestnosť spĺňa dve úlohy. Nie je to len miesto pre vašu zábavu a oddych, ale aj na zabávanie vašich hostí. Pri výbere elektroniky, nábytku, dekorácií a osvetlenia pre vašu vysnívanú obývačku si predstavte priestor plný ľudí. Následne si položte otázku, či sa v nej vaši hostia budú cítiť pohodlne. Rozmiestnením sektorového nábytku získate lepší priestor na pohostenie. Vďaka ukrytej televízii bude priestor pôsobiť intímnejšie a tlmené svetlá vytvoria želanú atmosféru. Jednoducho povedané, pri plánovaní vašej vysnívanej obývačky by ste si mali premyslieť, ako bude vyhovovať vašim potrebám keď sa chcete schúliť na gauč alebo keď zabávate väčšiu skupinu hostí.

dream living room - chair

Obohaťte svoju obývačku o pohodlné kreslo a doprajte si priestor na relax. Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

#5: Pohodlné kreslo

Kľúčovým kusom nábytku v obývacej izbe je samozrejme veľký gauč. Ale čo ak potrebujete trochu miesta len pre seba? Veľké a pohodlné kreslo predstavuje ideálne miesto, kde sa môžete schúliť a dopriať si trošku času osamote. Navyše je to skvelý doplnok obývačky v prípade, že sa staráte o hostí. Nie každý hosť sa cíti pohodlne sedieť vedľa cudzinca, aj keď je to váš blízky priateľ. Stačí pridať niekoľko okrasných vankúšov a príjemnú deku a obohatíte tak vašu vysnívanú obývačku o príjemné miesto.

dream living room - coffee table

Pri výbere nábytku majte na pamäti že vďaka zaujímavému konferenčnému stolíku vynikne aj tá najjednoduchšia obývačka. Fotografia: Crate & Barrel

Obývacia miestnosť by nebola kompletná bez konferenčného stolíka, kam môžete umiestniť dekorácie, knihy a nápoje. V našej obývačke snov slúži samotný konferenčný stolíka ako dekorácia. Skúste namiesto bežného konferenčného stolíka pohľadať kúsok, ktorý dodá vašej obývačke na zaujímavosti. Tu je niekoľko z našich príkladov, ktoré sa nám páčia:

  • Konferenčný stolík Yukon Natural od spoločnosti Crate & Barrel
  • Konferenčný stolík Ivy Bronx Reda Lift-Top od spoločnosti Wayfair
  • Konferenčný stolík Stacked Disk Storage od spoločnosti West Elm

Čo by sme mohli nájsť vo vašej obývačke snov? Pri navrhovaní tej našej sme si užili veľa zábavy a dúfame, že aj vy. Skúste si predstaviť vašu ideálnu obývaciu miestnosť a prezraďte nám v komentári nižšie, čím je výnimočná.

ZDROJ: Freshome