Pôsobivé a elegantné šatníkové nápady

Šatníky boli vždy symbolom luxusu. Avšak dni, kedy šatníky patrili výlučne do rezidencií sú dávno preč. Máme pre vás ukážku funkčných a pekných šatníkov, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalý a organizovaný priestor pre obliekanie.

Ak vaše oblečenie a doplnky považujete za kúsok umenia, je načase ich vystaviť. S niekoľkými dobrými dizajnovými nápadmi môžete mať aj vy šatník svojich snov. Vytvorenie praktického priestoru je prvá vec, o ktorej by ste mali rozhodnúť, keď sa rozhodujete medzi šatníkovymi dizajnmi.


1. Vyberte si tvar šatníku

V šatníkovom dizajne existujú tri možnosti:

–šatník v tvare "L"
– šatník v tvare "U"
–rovný šatník

Šatník v tvare "L" zaberá dve steny a prenechá vám priestor na pohyb. Šatník v tvare "U" zaberá tri steny a poskytuje veľa úložného priestoru. Rovný šatník môžete rozdeliť na pánsku a dámsku časť a hodí sa do malých priestorov. V závislosti od veľkosti šatníku, do každého šatníku môžete umiestniť taburet alebo iný druh sedenia, na ktorý sa môžete posadiť, keď si obúvate topánky alebo keď sa obliekate

2. Pridajte úložný priestor

Väčšina z nás má mnoho doplnkov a to nerátame sezónne oblečenie, ktoré musí byť uskladnené po väčšinu roka. Dostatok úložného priestoru pre vaše oblečenie a doplnky vám umožňuje nájsť veci jednoduchšie vtedy, keď ich potrebujete. Veľa zásuviek vo vašom šatníku je najlepším spôsobom, ako udržať vaše veci organizované a bez prachu.

Váš úložný priestor by mal pozostávať z poličiek, vešiakov, zásuviek a skriniek. Takto organizovaný úložný priestor udrží váš šatník upravený a bez neporiadku.


3. Keď uvažujete nad šatníkovými námetmi, výber štýlu je kľúčový

Prehodnoťte všetky šatníkové námety a rozhodnite sa pre štýl vášho šatníka. Moderný vzhľad vytvorí čistý a usporiadaný priestor, v ktorom krásne vystavíte svoje oblečenie. V mysli by ste mali mať presne stanovený obraz vášho šatníka a tohto obrazu sa aj držať!

Pokiaľ máte presnú predstavu o vašom šatníku, nechajte sa inšpirovať našimi deviatimi nápadmi pre šatníky

1. Biela farba

Žiadna iná farba nevytvorí pre vaše oblečenie lepšie pozadie ako biela. Biela farba je vysokokontrastná, rozžiari tmavé priestory a vždy vyzerá moderne a čisto.

white masculine closet

2. Ostrovček

Ak máte vo vašom šatníku dostatok priestoru, ostrovček je skvelým miestom, kde si môžete odložiť veci. Ostrovčeky sú dostupné v rôznych tvaroch a veľkostiach. Uistite sa, že si vyberiete taký, ktorý má veľa zásuviek a poličiek, ktoré maximalizujú váš úložný priestor. Na ostrovček položte krabice a stojany, do ktorých uložíte drobné predmety ako sú šperky, mince alebo kľúče.

island in closet

3. Vystavte vaše doplnky jedinečným spôsobom

Vytvorte si krásny a jedinečný šatník vystavením vašich obľúbených kúskov, ako je napríklad stena s topánkami na obrázku nižšie. Inšpirujte sa najznámejšími módnymi butikmi a vystavte svoje oblečenie na obdiv. Tu sú spôsoby ako vystaviť vaše oblečenie :

–Figuríny
–Police
–Stojany na šperky
–Otvorené police na knihy
Nástenné police

art of display shoes

4. Miesto na sedenie

Aby bol váš šatník naozaj praktický a aby ste si ho naozaj užili, budete potrebovať miesto na sedenie. Taburet je perfektným riešením. Môžete si naň položiť outfity alebo sa naň posadiť, keď si obúvate topánky. Ak chcete viac úložného priestoru, zaobstarajte si taburet, ktorý sa otvára.

V závislosti od tvaru vášho šatníka, okrúhle taburety sa viac hodia do veľkých, otvorených šatníkov, zatiaľ čo úzke lavice sa hodia do rovných, jednouličkových šatníkov.

color closet

5. Toaletná sekcia

Jednou z noviniek vo svete šatníkového dizajnu sú vstavané toaletné stolíky. Bez ohľadu na priestor vo vašom šatníku, takýto toaletný stolík môžete mať aj vy. Kľúčovými časťami toaletného priestoru sú:

–Pracovná plocha
–Zrkadlo. Ak nemáte priestor na stene, použiť môžete aj prenosné zrkadlo
–Dobré osvetlenie. Použite lampu, neónku alebo akékoľvek osvetlenie, ktoré sa hodí do vašej toaletnej sekcie
–Zásuvky. Vhodné sú na uskladnenie kozmetických prípravkov alebo hrebeňov
–Stolička alebo stolec. Stolce sú vhodné pre malé priestory pretože môžu slúžiť buď na sedenie, alebo ako pomôcka, keď chcete dosiahnuť na vysoké poličky.

closet vanity

6. Zrkadlá

Zrkadiel v šatníku nie je nikdy dosť. Ak vo vašom šatníku a na stenách nemáte dostatok priestoru, určite by ste mali zvoliť skrine so zrkadlovými dverami. Takéto dvere odrážajú svetlo a ostatné časti šatníka, čím sa priestor bude zdať opticky väčší.

mirrored closet

7. Štýlové osvetlenie

Nastavte náladu vášmu šatníku pomocou osvetlenia týmito spôsobmi:

–Vytvorte dizajn alebo hlavný bod
–Pridajte do šatníku náladové osvetlenie
–Zlepšite jas vo vašom šatníku, hlavne keď v ňom nie sú okná
–Zvýraznite doplnky
–Zaobstarajte si doplnkové osvetlenie, ktoré použijete pri prezliekaní alebo nanášaní make-upu.
–Osvetlite vaše vystavené oblečenie

Už ste niekedy rozmýšľali ako docieliť lightbox efekt, tak ako je stena s topánkami na obrázku nižšie? Upevnite na stenu žiarivkové svetlo a na zadnú časť police, priamo pred žiarivky namontujte biele plexisklo. Plexisklo rozptýli žiarivkové svetlo a vytvorí lightbox efekt tak ako na obrázku.


closet lighting

8. Dômyselná organizácia

Ak ste už investovali do vylepšení vášho šatníka, je načase predviesť vaše oblečenie ako profesionál. Tu sú spôsoby ako šikovne usporiadať váš šatník:

–Veci ako tašky a topánky rozdeľte do sekcií
–Oblečenie a doplnky zoraďte podľa farby
–Vytvorte kombináciu vašich obľúbených vecí, ktoré vystavíte
–Vystavte si zarámované rodinné fotografie alebo inšpiratívne obrázky
–Na poličky vystavte svoje obľúbené knihy o móde a umení
–Použite vešiaky na odevy

Avšak s vystavovaním vašich obľúbených vecí to nepreháňajte. Priestor by mal byť vzdušný a preto by ste nemali vystaviť príliš veľa vecí. Inšpirujte sa obrázkom nižšie. Pravidlo "menej je viac" je tajomstvom ku krásnej ukážke vašich vecí.

dressing area closet

9. Rebrík ako v knižnici

Využite svoj šatník čo najviac a pridajte doň rebrík. Rebrík vám umožní jednoduchý prístup k veciam, ktoré sa nachádzajú vysoko na poličke a zároveň dodajú šatníku skvelý efekt. Najlepšou vecou je, že si na rebrík môžete zavesiť a prichystať svoj outfit alebo šály pre ďalší deň.

Library Style Ladder


zdroj: freshome