Projekt pre domácich majstrov – servírovací stolík s lesklým povrchom

Chceli by sme vyzdvihnúť krásu tohto kusu nábytku tým, že zachováme jeho nedotknutú krásu. Na druhej strane... buďme realisti – všetci máme doma niekoho, kto je špecialistom v tvorbe neporiadku a ničení vecí. Preto bol ochranný povrch jednoducho nutnosťou. Avšak mnoho vrstiev vosku a lesku, alebo olejový náter by buď zmenili farbu dreva, alebo by mu dodali úplne neprirodzený lesk. A to bol presný opak toho, čo sme mali v úmysle.

V tejto chvíli sme neuveriteľne nadšení, že sa s vami môžeme podeliť o tento projekt, pretože je to skutočne prvá a jediná povrchová úprava, ktorá je skutočne priehľadná a nemení pôvodný vzhľad dreva. Bez dodatočného lesku a hodín manuálneho nanášania laku alebo vosku. Len čistá a jednoduchá – úžasná povrchová úprava na olejovej báze v pohodlnom prevedení vo forme spreja.


Ak dovolíte, radi by sme vám niečo prezradili o tomto kúsku nábytku. Tento nádherný majstrovský výtvor, ktorý predstavuje Servírovací Stolík Audrey + Mosadzný Stojan by mohol byť dokonalým vzorom pre všetky nádherné veci. Je oveľa väčší než sme si mysleli, vďaka čomu je ho možné využiť v oveľa širšom rozsahu, než sme si predstavovali. Ak by ste chceli zaviesť do obývačky a kuchyne svetlejšie tóny dreva. Výška a šírka tohto servírovacieho stolíka sa na toto miesto viac hodí a na atraktivite mu dodáva aj mosadzný stojan. Tento kúsok nábytku bol doručený v dokonalom stave a má úžasný vzhľad bez akejkoľvek potreby ho pieskovať alebo ho nejako upravovať pred povrchovou úpravou.

Olejová povrchová úprava je nadčasová a zabezpečí dlhodobú trvácnosť. Vo väčšine prípadov si olejová povrchová úprava od vás vyžaduje viac pozornosti než je to pri tomto produkte. Olej sa vsaje do pórov dreva a zabezpečí mu dokonalú vodeodolnosť a dlhotrvajúcu ochranu. Tento skvele vyzerajúci olej sa používa neuveriteľne ľahko. Použila som hydroizolačný výrobok v spreji vyznačujúci sa priehľadnosťou v dvoch vrstvách a hotovo. Skutočne už nebolo treba žiadne dodatočné úpravy.

Tou najťažšou vecou pri aplikovaní tohto prípravku je skutočnosť, že musíte nasprejovať tenkú vrstvu. Dúfame, že na obrázku vyššie je možné vidieť ako zľahka je prípravok nanesený. Ak nie ste manuálne zručný, toto bude pre vás tá najťažšia vec. Našťastie to nie je koniec sveta, ak náhodou nanesiete hrubšiu vrstvu, než by ste mali. Možno sa olej rozleje, či bude dokonca kvapkať, avšak to vôbec nevadí. Stačí použiť štetec alebo mäkkú handričku a zotrieť prebytočný olej. Predtým než ošetrený nábytok prenesiete do vnútra, nechajte ho sušiť aspoň 24 hodín. Pri aplikácii oleja nezabudnite na respirátor a ochranu na oči. Tento produkt by ste mali nanášať vonku, aby ste ochránili svoje rastliny.

Po tom, čo odstránite prebytočný prípravok a necháte ho vysušiť, nebudete schopný rozlíšiť, či drevo podstúpilo nejakú povrchovú úpravu. Jediným rozdielom je „šťastné“ drevo a skutočnosť, že ak na neho náhodou vylejete vodu, nebude presakovať do dreva a pokojne ju môžete utrieť.

Povrchová úprava a tento kúsok nábytku sú skutočne nádherné a priezračný prípravok na olejovej báze predstavuje dokonalý spôsob ako predviesť prirodzenú krásu servírovacieho stolíka a zručnosti, ktorá bola pri jeho tvorbe vynaložená. Ich krása sa vyníma na pozadí steny v dlhej hale, kde si ho každý všimne hneď pri vstupe do domu.

Zdroj: Thedesignconfidential