Rezidencia v tvare "V" v Coastal Quebec

Tento dom, ktorý dostal meno po najjasnejšej hviezde v konštelácii Aquila, sa nachádza v meste Cap-à-l'Aigle, v regióne Charlevoix, QC, v Kanade. Altaïr znamená "lietajúci orol". Čo robí dom výnimočným je jeho "V" tvar a dlhá fasáda, ktorá zapadá do prírody. Dom je oddelený od ulice a zo severu je neprístupný, no zároveň sa rozprestiera pri rieke.

Dva pozdĺžne hranoly sú uložené jeden nad druhým, čo vytvára zaujímavý tvar budovy. Takýto úmyselný nesúlad umožňuje kontempláciu scenérie. Dlhé sklenené fasády poskytujú výhľady na rieku, les a mesto Malbaie.

Architekti Bourgeois / Lechasseur dom rozvrhli do otvoreného priestoru, prepojeného s vonkajším prostredím. Druhé poschodie je visunuté a vyčnieva smerom k rieke. Obývací priestor je úplne otvorený a ponúka úchvatný výhľad na obzor. Na streche dolnej časti domu je postavená obrovská terasa. Na tomto poschodí je aj hlavný apartmán, mierne zasadený do lesa.

Fasády sú chránené presahmi strechy, na ktorej rastú tuje. Toto teplé drevo sa tiahne dovnútra až k stropu. [Informácie poskytnuté architektmi Bourgeois / Lechasseur; fotografie: Adrien Williams]

Zdroj:Freshome