Robustná pobrežná rezidencia v Austrálii: Dom Torquay

Spoločnosť Wolveridge Architekti dokončila dizajn Domu Torquay, moderného rezidenčného projektu, ktorý sa nachádza na pobreží v blízkosti Viktórie v Austrálii. Požiadavka na túto rezidenciu bola založená na týchto predpokladoch: " V pobrežných podmienkach musí byť stavba robustná, no zároveň vytvoriť ochranné prostredie vo vnútri aj vonku, aby sa jeho obyvatelia cítili v bezpečí a pohodlí. Či sú hostia trvalými obyvateľmi domu alebo sú to len víkendoví výletníci, plážový dom by malo byť miestom, na ktorého návštevu sa budú vždy tešiť".

Torguay House (18)

Táto rezidencia pozostáva zo série vzájomne prepojených kontajnerov s robustnou povrchovou úpravou. Z väčšej vzdialenosti sa zdá, že sú oddelené, avšak spojenie medzi troma časťami je dosiahnuté prostredníctvom relatívne úzkych vnútorných chodieb. Miestnosti sa otvárajú do zadnej záhrady s bazénom. Vo vnútri domu sa perspektíva úplne mení. Strnulý pocit inšpirovaný exteriérom vystrieda útulná atmosféra interiéru. Cítili by ste sa v takomto masívnom rezidenčnom projekte ako doma?

Contemporary Torguay Houseexterior Torguay Houseswimming poolTorguay HouseTorguay House (2)Torguay House (4)Torguay House (7)Torguay House (8)Torguay House (9)Torguay House (10)Torguay House (11)Torguay House (12)Torguay House (13)Torguay House (14)Torguay House (15)Torguay House (16)Torguay House (17)Torguay House (19)Torguay House (20)Torguay House (21)Torguay House (22)Torguay House (23)
zdroj: freshome