S týmito detskými izbami už rozkaz “Choď do svojej izby” nie je trestom

Detská izba nie je len miestom kde vaše dieťa spí. Je to miesto, kde môže snívať, hrať sa a premýšľať. S kreatívne navrhnutými spálňami pre deti môžete podporiť ich tvorivosť. V tomto článku vám predstavíme niekoľko príkladov detských izieb. Musíme vás varovať, tieto miestnosti sú tak úžasné, že poslať deti do ich izby už pre nich nebude trestom.

kid's bedroom loft

Podkrovná spálňa

Dodávateľ, tesár a moderator relácie My FixItUp Life Mark Clement sa vyjadril, že buď je to jeho povolanie tesára – alebo je to syndróm Petra Pana – ale nevie si predstaviť nič lepšie, ako mať podkrovnú detskú izbu. „Posteľ sa nachádza hore a písací stôl pod ním, vďaka čomu vytvára dojem miestnosti v ďalšej miestnosti." Upozorňuje však, že na to aby sa vám to podarilo potrebujete strop vo výške aspoň 9 stôp. Ďalším veľmi dôležitým faktorom je zábradlie na posteli. Mark odporúča umiestniť ho do výšky 12 palcov nad matracom.

kid's bedroom storage

Luxusné podkrovie

Podľa Clementa ak máte spálňu v podkroví, je veľmi dôležité zahrnúť aj odkladací priestor v hornej časti podkrovia. „Pouvažujte nad miestami, kam by ste chceli umiestniť elektroniku, svetlo či pohár vody. V hornej časti steny môžete dokonca nainštalovať elektrickú zástrčku." V dolnej časti zasa okrem písacieho stola odporúča umiestniť knižnicu a úložný priestor.

kid's bedroom murphy bed

Spálňa s dvojakým účelom

V prípade že vaše deti si neradi ustielajú posteľ, s Murphyho posteľami to už nebude predstavovať problém. Nakoľko sa postele dajú pekne zložiť smerom k stene, nikto nebude ani tušiť že nie sú ustlané. V skutočnosti si ani neuvedomia, že v danej miestnosti posteľ vôbec je – teda pokiaľ im to nepoviete. Vďaka Murphyho posteliam získate využiteľný voľný priestor počas dňa a okrem toho vám v zloženom stave poskytnú aj police na ukladanie vecí a tabuľu na písanie a maľovanie.

kid's bedroom theme

Tématická spálňa

Ďalším skvelým nápadom pre detskú izbu je tématická spálňa. Ak neviete ako začať, Clement odporúča inšpirovať sa obľúbenou knihou alebo hrou vášho dieťaťa. Clement a jeho žena Theresa, ktorá pracuje ako dizajnérka a dodávateľka, využili pri výbere témy pre detskú izbu ich syna hru Minecraft. „Najprv sme jeho izbu natreli novou farbou (vzhľad na dlhú dobu), takže je potrebné aby ste vedeli ako dlho si želáte uchovať daný dizajn, koľko do neho chcete investovať a či ho budete v budúcnosti meniť."

kid's bedroom color

Výber farby

Výber tej správnej farby taktiež zohráva výraznú rolu pri návrhu spálne pre vaše dieťa. Misty Yeomans, senior marketingový manažér pre spoločnosť Glidden predávajúcu náterové farby tvrdí, že detská izba by mala odrážať kreativitu detí a čo ich inšpiruje. „Pri výbere farby pre detskú izbu sa spýtajte svojej dcéry alebo syna na ich názor a vyberte ju spoločne. Napríklad sa ich môžete spýtať, ktorý z ich obľúbených hrdinov ich inšpiruje najviac," odporúča. Ich obľúbená postava môže byť inšpiráciou pri výbere ich novej obľúbenej farby.

kid's bedroom princess

Možno si vaše dieťa už svoju farbu vybralo. Ak nie, uistite sa že viete čo ho baví. Napríklad ak má rado rozprávku “Toy Story",Yeomans odporúča výraznú farbu purpurového Vesmírneho Rangera, ktorá evokuje šťastie a predstavivosť. „Alebo môžete vytvoriť kráľovstvo hodné kráľovnej inšpirované rozprávkou Ľadové kráľovstvo (Frozen). To je význačné sýtymi tónmi nebeskej modrej, ktoré nielen vytvorí čarovný priestor, kráľovstva Arendelle, ale pomôže vašim deťom tvoriť vlastné kúzla, nakoľko modrá pozitívne pôsobí na ich kreativitu.“

kid's bedroom climbing wall

Lezenie po stene

Ak máte aktívne dieťa, možno budete potrebovať spálňu, ktorá bude vyhovovať jeho osobnosti. „Tá najúžasnejšia a najšikovnejšia vec akú som kedy videl v detskej izbe je stena na lezenie," hovorí Jonathan Self, realitný agent zo spoločnosti Center Coast Realty v Chicagu. „Nielenže skvele vyzerá, ale je to zároveň úžasný spôsob ako sa deti môžu unaviť a zároveň si precvičiť telo."

kid's bedroom art

Umelecká spálňa

Pouvažujte nad možnosťou vziať jednu z detských malieb a premeniť ju na nástennú maľbu. Self okrem toho odporúča vytvoriť na stene galériu vytvorenú z umeleckých výtvorov vašich detí. „Nie je možné umiestniť každú maľbu na chladničku," hovorí. “Týmto spôsobom budete mať poriadok a zároveň podporíte svoje dieťa, aby si vážilo svoje výtvory."

kid's bedroom slide

Spálňa ako ihrisko

Na rozdiel od obývacej miestnosti alebo iných, viac viditeľných častí domu, detská izba je miestnosť, kde sa nekladie príliš veľký dôraz na dizajn. „Môžete tu zariskovať a vytvoriť niečo neuveriteľne inšpiratívne a štýlové," hovorí Self. „Je to bezpečné miesto, kde skutočne môžete zaujať osobný prístup."

Ale čo sa stane s hodnotou domu v prípade, že ho chcete predať? Self tvrdí, že kupujúci sú len veľmi zriedkavo ovplyvnení tým, čo nájdu v detskej izbe. „Ešte sa mi nestalo, aby kupujúci odstúpili od kúpy kvôli detskej izbe."

Čo poviete, chceli by ste mať niektorú z týchto detských izieb, keď ste boli sami deťmi? Dajte nám vedieť svoj názor, ktorý štýl sa vám zapáčil najviac v komentári nižšie.

ZDROJ: Freshome