Skoncujte s neporiadkom na vašej kuchynskej linke

Kuchynská linka vo vašej domácnosti je naozaj krásna, ak ju vôbec môžete vidieť! Ak kuchynská linka alebo poličky v kúpeľni sú zaplnené neporiadkom a plné nepotrebných vecí, pravdepodobne strácate čas hľadaním predmetov. Organizácia nie je len o tom, že všetko vyzerá pekne a upratané ; je to aj o tom ako byť časovo efektívny a využiť priestor na to, na čo bol určený. Nepreplnené kuchynské linky vám pomôžu lepšie variť a užívať si to. V kúpeľni zase ušetríte čas tým, že si tam urobíte na poličkách poriadok. Využite tieto tipy, ktoré môžu vašej domácnosti pomôcť.

Zbavte sa predmetov, ktoré sa zriedkavo používajú: Vo veľa kuchyniach a kúpeľniach sú dôvodom, prečo je využitý tak veľký priestor, zriedkavo používané nástroje, toaletné potreby a staré dekoračné položky. V kuchyni zvážte, ktoré spotrebiče nepoužívate na dennej báze. Urobte poriadok pod kuchynskou linkou, rovnako aj v zásuvkách. Čo sa týka kúpeľne, uložte sušiče vlasov, žehličky na vlasy a elektrické strojčeky pod umývadlo alebo do príslušnej skrinky.

Vymeňte staré police a linky: Ak sa vám nepáčia vaše police, radšej na ne poukladáte nepotrebné veci. Ak je na vašich policiach starý plastový laminát, otlčené dlaždice alebo stará farba, vyparáďte ich. Zvážte výmenu políc a ich nahradenie žulou, pevným povrchom alebo novou modernou farbou, aby sa zhodovali so zvyškom vašich dekorácií. Ak nemáte dostatok financií, skúste nahradiť rozbité dlaždice alebo ich zamaskovať do nového „obalu“. Pridajte vrstvu vytvorenú zo žuly alebo nahraďte s mramorovou doskou, vyjde vás to menej než si myslíte.

Uložte domáce potreby tam, kam naozaj patria: Namiesto toho aby ste ukladali náradie, hračky a remienok pre psa na kuchynskom stole, čo keby ste si tak našli na to určený ukladací priestor? Kuchynská linka sa stáva odkladacou plochou pre všetko pod slnkom, takto sa vytvorí neporiadok veľmi rýchlo. Ak máte nejaké komoru, odložte si do nej vaše náradie. Ak máte miesto v garáži, postavte si poličky alebo nejaký organizačný priestor pre viacúčelové veci. V domácnosti zase ukladajte veci vo zvislej polohe, majte priestor na odloženie hračiek vášho dieťaťa.

Pridajte na poličky dekoráciu, na ktorú budete hrdí: Podobne, poličky s prekrásnou vázou plnou kvetov alebo rodinnou starožitnosťou môžu byť hrdo vystavené. Intuitívne tak začnete váš stôl upratovať, pretože budete chcieť, aby takáto dekorácia vynikla. Zvážte, že dočista upracete vašu linku a začnete nanovo. Všetko dajte preč, postupne pri každom predmete zvážte, či je potrebný, naozaj vám to pomôže!

Vaše poličky môžu byť upratané a čisté s použitím týchto tipov a vašej usilovnosti. Ak žijete spolu s niekým v domácnosti alebo so svojou rodinou, vysvetlite im svoje zámery s vyčistením políc. Verte tomu alebo nie, veľa choroboplodných zárodkov a alergénov sa prenáša kontaktom s vecami dennej potreby, ktoré sú uložené na policiach. Tak ak ich neudržiavate čisté kvôli estetike, aspoň ich udržiavajte čisté kvôli zdraviu.

Zdroj: Freshome