STEEL od Fontanot: farebné špirálovité schodisko

Pred nedávnom sme vám v Bighome ukázali elegantné schodisko od Fontanot. Dnes by sme vám od tejto spoločnosti radi predstavili STEEL. Ak máte radi farby a pred útulnosťou dreva uprednostňujete sviežosť maľovanej ocele, toto riešenie je navrhnuté presne pre vás. STEEL je špirálovité schodisko a ako názov napovedá, je vyrobené z ocele a dostať ho možno ako v klasických farbách (biela, čierna, šedá a oceľová), tak aj v odtieňoch modrej, zelenej, žltej a červenej. Toto schodisko je hodnotný kúsok interiérovej dekorácie pre tých, ktorí veria, že náš domov je najlepším spôsobom ako vyjadriť, kto naozaj sme.

design Pixima_Steel_Verde

A naviac, najnovšie teórie vnímania farieb v umení a dizajne tvrdia, že schodisko vytvára rytmus a pohyb. V prípade schodísk, kde sú rovnaké prvky umiestnené jeden za druhým v pravidelnom usporiadaní, sa vytvára hra svetla a tieňa a prázdnych a plných miest. Farby ovplyvňujú našu náladu a vizuálny rytmus, ktorý produkujú, dokáže prenášať rovnaké pocity ako hudba alebo tanec. A čo poviete na toto farebné schodisko vy? (Fotografie a informácie poskytnuté cez email od Fontanot)

Pixima Steel Blu_01Pixima Steel Blu_02Pixima Steel Gialla_02Pixima_Steel_Cromo_02Pixima_Steel_GrigiolowPixima_Steel_Rosso_02
zdroj: freshome