Štýlový dom v Amsterdame oživený excentrickými dekoráciami

Amsterdamské štúdio Cocoon Living premenilo obrovský trojposchodový dom na moderný domov pre rodinu milujúcu cestovanie. Rekonštrukcia bola časťou väčšieho projektu, ktorého cieľom bolo vylepšiť vzhľad viacerých starších stavieb lemujúcich kanály Amsterdamu v Holandsku.

Pri vstupe do domu vás upúta eklektická zmes nábytku a dekorácií, ktoré sa vynímajú na bezchybne bielom pozadí. Otvorený priestor a okná tiahnuce sa od stropu až po zem dodávajú domu viac svetla.

Obývacia miestnosť priam dýcha eleganciou a posedenie rozmiestnené v miestnosti ponúka svojim obyvateľom pohodlné miesto na oddych. V kuchyni sa všetko točí okolo pracovnej dosky, ktorá bola vytvorená pomocou prírodného akrylátového kameňa HI-MACS®.

„Dekoratívne prvky dodávajú priestoru exotický ľudský dotyk a umožňujú vyjadriť vášeň rodiny pre cestovanie“, hovorí dizajnér.

„V tomto dome nájdete v kúpeľni vedľa seba umiestnené Versaills barokový luster a morské mušle na navodenie prímorskej atmosféry. Pozoruhodné je aj zrkadlo, ktorého lúče pripomínajú slnko zohrievajúce africkú savanu. To je skombinované s napodobeninou ibi červenej, vtáka domorodého pôvodu z Južnej Ameriky, ktor ý je nespornou hviezdou obývacej izby vďaka svojej jasne oranžovej farbe.“ Fotografie poskytla Pam Kat.

ZDROJ: Freshome