Terasové štúdiové apartmány na pobreží  ostrova Madeira

Mayer a Selders vytvorili dva spoločné štúdiové byty vo vidieckom Jardim do Mar, na juhozápadnom pobreží ostrova Madeira. Tento nádherný ostrov v Atlantiku je súčasťou Portugalska.

Architekti najviac vyťažili z tejto idylickej lokality využitím veľkých okien s výhľadom na more. Napríklad, dvojpodlažná sklenená stena v hornom poschodí upúta pozornosť zo spodného aj podkrovného poschodia. Okrem toho, posuvná sklenená brána v kuchyni sa otvára na veľkú terasu, ktorá sa tiahne pozdĺž sklenenej steny.

V prízemí štúdiový apartmán formujú veľké sklenené panely, ktoré sa tiahnu dozadu a otvárajú miestnosť pre príliv oceánskeho vzduchu. Výsledkom je, že kuchyňa umiestnená vnútri jemne prechádza do terasy vhodnej na stolovanie pod šírym nebom. Vstavaná spálňa tiež využíva otvorené prostredie, ponúka šancu začať a končiť každý deň s výhľadom a šumením oceánu.

Najlepšia časť však ešte len príde. Ak prejdete pár schodov pozdĺž terasovitého svahu, prídete priamo k okraju vody. Tu, kruhový bazén a terasa ponúkajú neobmedzený výhľad na pobrežné kopce a vodu. [ Dirk Mayer Architecture - Fotografie+ Design]


Zdroj:Freshome