Tieto 4 trendy pre obývačku váš inšpirujú pri vašom ďalšom dizajnovom projekte

Každý rok sa v interiérovom dizajne objavujú nové trendy a rok 2019 nie je žiadnou výnimkou. V tomto roku sa obzvlášť kladie dôraz na trendy obývacích miestností. Preto sme sa rozhodli venovať im viac pozornosti. Čítajte ďalej a dozviete sa o nových trendoch a radách ako ich uplatniť u vás doma. Môžete nám veriť, že sa do týchto populárnych dizajnov zamilujete.

furniture

Čo sa týka tohtoročných farieb nábytku, platí pravidlo čím odvážnejšie, tým lepšie. Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

Pestrofarebné posedenie

Ak existuje v tomto roku jeden trend, ktorý upúta pozornosť každého, je to jednoznačne trend týkajúci sa posedenia. V súčasnosti môžete na trhu nájsť pohovky, kreslá a stoličky v širokej škále výrazných farieb, ktoré sme nemali možnosť vidieť už dlhšiu dobu. Farby drahých kameňov ako je rubínovo červená, smaragdovo zelená a zafírovo modrá obzvlášť pútajú pozornosť.

V prípade že ste sa rozhodli aplikovať trend farebného posedenia aj vo vašej obývačka, mali by ste mať na pamäti jednu vec. Nech si už vyberiete ktorýkoľvek farebný kus nábytku, musí to byť výrazný exemplár, ktorý bude slúžiť ako stredobod pozornosti. Uistite sa, že výrazné farby vyvážite množstvom neutrálnych farieb v ostatných častiach miestnosti. Vďaka neutrálnym odtieňom si budú môcť vaše oči oddýchnuť a zabránia aby celý priestor pôsobil prehnane.

ceiling

Tento rok môžeme všetko oživiť farbou. Fotografia: Artazum/Shutterstock

Zaujímavé stropy

Zaujímavé stropy v priebehu rokov prichádzali a odchádzali z módy a tento rok to vyzerá, že oslavujú svoj veľký návrat. Avšak tento krát sa trendy prikláňajú k tmavším farbám, než tomu bolo v minulosti. Tento rok dizajn kladie dôraz na tmavo hnedé, čierne a sivé odtiene, ktoré v minulosti natoľko nedominovali. Napriek tomu však musíme povedať, že sa nám to páči.

Avšak nemusíte sa pri svojom dizajne obmedzovať len na tieto farby. Kľúčom úspechu je využiť farby, ktoré je možné vidieť aj vo zvyšku miestnosti, podobne ako to máte možnosť vidieť na fotografii vyššie. Okrem toho môžete vziať do úvahy aj iné materiály. Tapeta alebo špeciálne nálepky na stenu premenia váš strop v okamihu.

wall art

Čo sa týka umenia, rozhodujúce sú veľké rozmery. Fotografia: ImageFlow/Shutterstock

Rozmerné nástenné umenie

Ďalším trendom, ktorý v roku 2019 urobí rozruch je umenie. V poslednom čase vidíme, že sa kladie veľký dôraz na rozmerné obrazy. Podobne ako je to v prípade farebných trendov, súčasný štýl nástenného umenia sa vyznačuje tým, že je veľké, odvážne a okamžite upúta vašu pozornosť. V súčasnosti nie je nič nezvyčajné vidieť obrazy, ktoré zaberajú väčšiu časť steny a slúžia ako centrálny bod miestnosti priťahujúci pozornosť.

Ak máte obavy z výberu nástenného umenia, ktoré by sa hodilo do vášho priestoru, pozrite si náš článok Sprievodca umením a jeho veľkosťou. Avšak všeobecne platí, že nástenné umenie by malo maximálne zaberať štyri sedminy rozlohy steny, na ktorú je zavesené. Aby ste vedeli vypočítať presné rozmery umenia, začnite zmeraním výšky a šírky samotnej steny. Následne vynásobte každý rozmer číslom 0,571. To predstavuje štyri sedminy v podobe desatinného čísla.

seating

Dômyselne rozmiestnite svoje posedenie. Fotografia: United photo studio/Shutterstock

Dômyselné zariadenie

Posledným trendom o ktorom budeme dnes hovoriť je dômyselné rozmiestnenie nábytku. Doba kedy bolo zaužívané posunúť gauč k stene a v strede miestnosti nechať voľný priestor sú už preč. V tomto roku sa kladie dôraz na vytvorenie dispozície miestnosti, ktorá vyzerá dobre a zároveň dáva z praktického uhla pohľadu zmysel.

Ohľadom toho čo sa pokladá za praktickú dispozíciu obývacej miestnosti, v prvom rade ide o vytvorenie útulného miesta na posedenie. Začnite tým, že pridáte koberec vhodnej veľkosti, ktorý dokáže uzemniť priestor a zároveň dodá miestnosti na zaujímavosti. Následne umiestnite svoj gauč a kreslá okolo centra pozornosti ako je ohnisko alebo televízia.

Aký je váš názor na tohoročné trendy pre obývacie izby? Prezraďte nám svoj názor v komentári nižšie.

ZDROJ: Freshome