Tradičné austrálske sídlo pretvorené na viacúčelový rodinný domov

Architekti pôsobiaci ako Those Architects pretvorili tradičný vidiecky dom z konca 19. storočia na moderný domov. Rezidenciu v mestečku Armidale v Austrálii, pôvodne so štyrmi izbami obohatili o veľkorysú spoločenskú zónu a ďalšiu obývaciu izbu. Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť plochu o výmere 165 m2 určenú pre vonkajšie aktivity a zábavu.

“Jednou z výziev bolo pre nás aj rozhodnutie, ako prepojiť zastavanú časť s veľkou záhradou“, vysvetľujú ľudia z vývojového tímu. „Museli sme riešiť zmenu medzi pôvodnou plochou domu a pozemkom za ním.“ A tak prístavba k domu bola jednou z najťažších úloh projektu.

Riešením bolo teda vybudovať prístavbu ako moderné pódium, ktoré by usadilo budovu do okolitej krajiny a zároveň spojilo dom so záhradou. „Vďaka tomu vzbudzuje starý dom rešpekt a v podstate zostáva neporušený a vytvára jasné hranice medzi dvoma architektonickými formami,“ uzavreli architekti.

Minimalistická a zároveň funkčná prístavba denne poskytuje útočisko svojim obyvateľom. Veľké okná umožňujú, aby dovnútra prenikalo denné svetlo a tiež zabezpečujú členom rodiny kontakt ako pri vnútorných, tak aj vonkajších aktivitách.[Informácie poskytli Those Architects; Foto: Brett Boardman]


Zdroj: freshome.com