Vylepšenia domu roku 2019, ktoré najviac zvyšujú jeho hodnotu

Každý rok zverejňuje časopis Remodeling Magazine správu Cost vs. Value Report, ktorá sa zameriava na návrat investícií vložených do bežných projektov rekonštrukcií domov v USA. Ani tento rok nebol výnimkou. Keď táto správa bola zverejnená, chceli sme sa s vami podeliť o informácie. V tomto článku uvádzame niekoľko projektov prestavieb, ktoré predstavujú najlepšiu návratnosť vložených investícií, ako aj niekoľko rád ako tieto priestory čo najlepšie navrhnúť. Skúste si ich prejsť aby ste zistili, či sa niektoré z týchto projektov nenájdu aj na vašom zozname pre tento rok.

best roi

V roku 2019 má najlepšiu návratnosť investícií záhradné patio. Fotografia: Artazum/Shutterstock

1. Záhradné patio

Aj keď je ešte stále pomerne chladno, nijako to neovplyvnilo projekty týkajúce sa exteriéru domu — dôvody sú celkom pochopiteľné. Koniec koncov, kto by nechcel mať k dispozícii vonkajšiu oázu, miesto kam by mohol uniknúť pred tlakom každodenného života? Ak ste ochotní investovať trocha času a peňazí do tohto projektu, získate miesto ktoré vám to umožní a ešte viac.

Vytvorenie dokonalého patia závisí od schopnosti vytvoriť priestor plný intimity a pokoja. To môžete dosiahnuť vytvorením centrálneho bodu pozornosti ako je ohnisko na fotografii vyššie. Ak to však nie je váš štýl, pouvažujte nad využitím vonkajšieho koberca, ktorý vám pomôže uzemniť priestor. Následne sa uistite, že okolo neho umiestnite množstvo pohodlných miest na sedenie.

bathroom addition

Pridanie kúpeľne zvýši hodnotu vášho domu. Fotografia: Artazum/Shutterstock

2. Pridanie kúpeľne

Ak ste už nejaký čas uvažovali nad pridaním ďalšej kúpeľne, teraz je čas toto rozhodnutie zrealizovať. Podľa tohoročnej správy Cost vs. Value Report, až 60,6 percenta z celkových projektových nákladov vynaložených na pridanie kúpeľne sa prinavrátili vo forme zvýšenej hodnoty domu.

Pokiaľ k domu pridávate ďalšiu kúpeľňu, najdôležitejšou otázkou v tomto prípade by mala byť jej dispozícia. Keďže túto miestnosť staviate od základov, máte pri jej návrhu voľnú ruku a môžete si zvoliť dizajn aký sa vám páči. Uistite sa že jej dispozícia vezme do úvahy počet ľudí, ktorí ju budú denne využívať a zabezpečte, aby sa v nej mohli pohybovať bez obmedzení.

bathroom remodel

Lepší vzhľad kúpeľne dosiahnete aj rekonštrukciou. Fotografia: ImageFlow/Shutterstock

3. Rekonštrukcia kúpeľne

Ak chcete získať výhody plynúce z vylepšenia kúpeľne, nemusíte minúť všetky financie na kompletne novú kúpeľňu. Na ďalšej priečke v našom zozname je finančne menej náročná rekonštrukcia existujúcej kúpeľne. V závislosti či je to čiastočná alebo kompletná rekonštrukcia bude prinavrátenie vynaložených nákladov predstavovať 67,2 alebo 60,2 percent.

Ak sa odhodláte na rekonštrukciu kúpeľne, ako prvé by ste sa mali sústrediť na skrinku s umývadlom. Moderná skrinka s umývadlom dodá priestoru kompletne nový vzhľad. Okamžitý efekt dosiahnete aj výmenou vodovodných batérií a výmenou doplnkov ako sú nástenné umenie, uteráky alebo kúpeľné podložky.

deck

Ak ste uvažovali o pridaní terasy, teraz je čas tento projekt realizovať. Fotografia: Photographee.eu/Shutterstock

4. Pridanie terasy

Podobne ako to bolo pri záhradnom patiu, ktoré sa nachádza na prvom mieste v našom zozname, tento rok narastajú na popularite aj terasy. Pri stavaní terasy prejavili majitelia domov záujem najmä o podlahu z kompozitných materiálov. Hneď za ňou je na zozname terasa s drevenou podlahou.

Zariaďovanie terasy je prekvapujúco veľmi podobné zariaďovaniu moderného otvoreného konceptu v obývačke alebo jedálenskej miestnosti. Určite bude potrebné zabezpečiť dostatok miest na sedenie, kde by si ľudia mohli oddýchnuť. Nezabudnite ani na doplnky. Kombinácia vonkajších kobercov, ozdobných vankúšov a rastlín zabezpečí vytvorenie útulnej atmosféry, kde budú všetci chcieť tráviť voľný čas.

front door

Vylepšite vstupnú časť vášho domu vďaka novým vchodovým dverám. Fotografia: Papazian/Shutterstock

5. Výmena vstupných dverí

Aj keď sa to môže zdať ako vec na poslednú chvíľu, vaše vstupné dvere by mali dobre zapôsobiť. Vdýchnite svojej predzáhradke a vstupnej časti nový život a vymeňte svoje staré dvere za nové. V prípade že pre vás výmena dverí predstavuje priveľký výdavok, pouvažujte nad novým náterom dverí.

Ak skrášľujete vstupnú časť domu, môžete využiť všetky všeobecne známe odporúčania. Položte pred hlavný vstup novú rohožku, nové čísla označujúce váš dom a zopár rastlín. Ak potrebujete trocha inšpirácie, pozrite si náš článok o pútavých vstupných dverách, ktorý vám pomôže vytvoriť si predstavu, aký typ dverí sa hodí k vášmu domu.

ZDROJ: Freshome