Zrekonštruovaný moskovský dom so starožitnosťami

Ruské štúdio Oleg Klodt Architecture & Design rekonštruovalo starý dom v Rublevke v predmestí Moskvy. Trojposchodová rezidencia sa teraz vyznačuje obrovskou obývacou miestnosťou, oknami siahajúcimi od povaly až po zem, množstvom dizajnového nábytku a wellness centrom s upokojujúcim výhľadom.

„Náš klient je skutočným znalcom dizajnu, ktorí zbožňuje sovietsku éru Konštruktivizmu a umenia pochádzajúceho zo skorého 20. storočia,“ vyjadrili sa dizajnéri. „Postavil nás pred výzvu rekonštrukcie existujúcej budovy a jej premeny na vidiecke sídlo v neskorom konštruktivickom štýle. Interiér stavby mal korešpondovať s estetikou daného obdobia — zvoliť moderný, funkčný prístup plný historických objektov a umeleckých diel."

Dizajnéri zhromaždili tisícky predmetov, vrátane starožitných predmetov z celého sveta. Následne ich starostlivo skombinovali s modernými replikami, vďaka čomu bolo možné vytvoriť interiér v štýle 30-tych a 40-tych rokov 20. storočia.

V obývacej miestnosti si môžete všimnúť konferenčný stolík, ktorý navrhol Emmanuel Babled a kreslá od Bassama Fellowsa, ktoré dodávajú priestoru luxusnú atmosféru. Každý detail až po elektrické zástrčku bol starostlivo vybraný. Táto starostlivo zvolená zbierka klasických pamiatok prežíva tak, že sa denne využíva rodinou v modernom živote. Fotografie a informácie boli poskytnuté spoločnosťou Oleg Klodt Architecture & Design.

ZDROJ: Freshome