Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Posuvné/skladané sklenené dvere odstraňujú hranicu medzi interiérom a exteriérom

Posuvné/skladané sklenené dvere odstraňujú hranicu medzi interiérom a exteriérom

Nič nedokáže tak prepojiť vonkajšie prostredie s interiérom ako sklenené dvere. V jedinom okamihu dokážu vytvoriť vchod do prírody. S posuvnými sklenenými dverami, ktoré sa dokážu poskladať maximalizujete vnútorný aj vonkajší priestor svojho domova, vďaka čomu získate viacero možností na oddych a zábavu. V tomto článku uvádzame niekoľko spôsobov ako sa dajú tieto univerzálne sklenené dvere v súčasnosti využiť.

Prirodzené svetlo/energetická efektivita

Abundant light

Vďaka skleneným dverám získate množstvo prirodzeného svetla. Fotografia: teng99/Getty Images

Prirodzené svetlo/energetická efektivita

Posuvné dvere pozostávajú z rozmerných sklenených panelov. Podľa prezidenta spoločnosti Glass Door Neighborly Company Marka Listona spĺňajú zavreté sklenené dvere funkciu okien siahajúcich od stropu až po zem, vďaka čomu váš interiér získa obrovské množstvo prirodzeného denného svetla. “Vďaka tomu váš dom pôsobí väčšie a príjemnejšie," vysvetľuje Liston. Na druhej strane však odporúča využitie skla s UV filtrom, aby sa predišlo prehrievaniu interiéru a vyblednutiu čalúneného nábytku.

“Sklo nie je považované za efektívny tepelný izolátor, avšak vďaka moderným okenným technológiám máme možnosť si vychutnať úžasný výhľad a to bez toho, aby sa nám zvýšil účet za vykurovanie," tvrdí Liston. “Poobzerajte sa po kompozitnom tesnení, dvojkomorovom skle a ďalších prvkoch navrhnutých za účelom zvýšenia energetickej efektivity."

Výhľad/všestrannosť


Vďaka skleneným dverám je pomerne jednoduché mať na dohľad hrajúce deti alebo si vychutnať nádhernú scenériu. Fotografia: Caiaimage Martin

“Posuvné dvere sú dostupné v mnohých veľkostiach a zostavách," vysvetľuje Listen. Naše možnosti sú v podstate neobmedzené, v dôsledku čoho môžeme tieto okná a dvere využiť v rôznych priestoroch vrátane jedálenskej miestnosti, kuchyne, spálne, kúpeľne a obývačky.

Posuvné sklenené dvere nám taktiež umožňujú v obdivovať výhľad plnej miere. “Ak má váš dom výborný výhľad do záhrady, alebo ak len chcete mať svoje deti hrajúce sa na dvore v dohľade, tieto rozmerné sklenené panely vám umožnia ničím nehatený výhľad vonku", tvrdí Liston.

Šetrenie priestoru

Perfect view

Dokonalý výhľad na západ slnka. Fotografia: Astronaut Images/Getty Images

“Nakoľko sa sklenené dvere dajú otvoriť jednoduchým posunutím, máte k dispozícii viac priestoru," vysvetľuje Liston. Vďaka tomu môžete umiestniť svoj nábytok po oboch stranách dverí a v prípade, že ich potrebujete otvoriť alebo zatvoriť sa nemusíte obťažovať posúvaním nábytku.

Skombinujte bývanie vo vnútri a vonku


Premeňte svoju obývačku alebo priestor na zabávanie hostí v jedinom okamihu. Fotografia: Astronaut Images/Getty Images

V čase kedy je vonku pekné počasie vám posuvné sklenené dvere umožnia zväčšiť využiteľnú plochu. “Môžete usporiadať pohostenie, kde časť hostí môže zostať vo vnútri a časť sa môže zdržiavať vonku bez toho, aby sa cítili od seba oddelení," vysvetľuje Liston. Ak vonku zriadite niekoľko ohnísk, môže hostí zabaviť aj keď teplota trochu klesne.

Štýl

Home Aesthetic

Posuvné a skladacie sklenené dvere sa hodia do domu v akomkoľvek štýle. Fotografia: tulcarion/Getty Images

“Moderný vzhľad posuvných dverí dodá akémukoľvek domovu pocit elegancie," dodáva Liston. “Hodí sa do väčšiny architektonických štýlov, najmä moderným dizajnom a ponúka praktické využitie."

Predajná hodnota domu

Homebuyers

Získajte viac možností ako zabaviť hostí. Fotografia: ShutterWorx/Getty Images

Sú tieto posuvné skladacie dvere populárne aj u záujemcov o kúpu domu? Odpoveď môže závisieť od konkrétneho trhu. “V južnej časti Kalifornie bola možnosť interiérového/vonkajšieho bývania vždy výrazným faktorom, ktorý ovplyvnil rozhodnutie o kúpe," Tvrdí Sandra Miller, hlavná maklérka a licencovaná partnerka spoločnosti Engel & Völkers v Santa Monice. “V minulosti populárny trend garážových dverí bol nahradený posuvnými stenami alebo dverami," pokračuje ďalej. “V porovnaní so zdvihovacími dverami je manipulácia s posuvnými dverami oveľa jednoduchšia, majú oveľa úhľadnejší dizajn a okrem toho vyzerajú lepšie."

Sandra Miller je názoru, že na trhu kde možnosť interiérového/vonkajšieho bývania je pre obyvateľov domu dôležitá, môžu posuvné dvere alebo posuvná stena zvýšiť predajnú hodnotu domu.

Patrick Garret, maklér a realitný pracovník spoločnosti H&H Realty v Trussville v Alabame sa tiež zemeriava na oblasť, ktorá sa nachádza v pomerne teplej klíme. “Tento typ dverí som mal možnosť vidieť len v prípade drahých a luxusných domov. Vo väčšine prípadov sa dvere otvárali do vonkajšieho priestoru s bazénom, poskytovali pokojný výhľad na oceán alebo dokonca hory," opisuje Garret. “Takže v prípade správneho domu s krásnym výhľadom budú pre záujemcov o kúpu nehnuteľnosti posuvné sklenené dvere jednoznačne predstavovať pridanú hodnotu."

ZDROJ: Freshome

9. apríla 2019 od Lucia P. #posuvné sklenené dvere, #prirodzene svetlo, #kúpeľňa V kategórii: Architektúra a Dizajn