Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Prečo je významné zosúladiť štýly

Prečo je významné zosúladiť štýly


Veľa ľudí dlho váha ako mixovať a spájať jednotlivé štýly najmä, ak vo svete interiérového dizajnu len začínajú. Obávajú sa, že ich návrhy interiérov budú dokonale prepracované, ale môžu pôsobiť chaoticky a neusporiadane. Našťastie existuje veľa spôsobov ako kombinovať a zároveň zabezpečiť súdržný návrh.

Držte sa pri miešaní materiálov našich pokynov a sľubujeme, že výsledok bude očarujúci.

Miešanie a kombinovanie vám dáva príležitosť predviesť viac dizajnérskych prvkov súčasne.


Kontrast v hlavnej úlohe

Predstavte si, že ste vošli do miestnosti a každý povrch v nej je z rovnakého druh materiálu a v presne rovnakom odtieni. Tento priestor na vás bude pôsobiť extrémne nudne, takže je prirodzené, že preto aby vaše oči a myseľ niečo upútalo budeme musieť vytvoriť niečo lákavejšie.

Kontrast je to čo dosiahneme tým, že miešame a kombinujeme rôzne farby a materiály a tým vzbudíme vizuálny záujem. Máme tendenciu byť priťahovaný miestami, ktoré náš pohľad priťahujú rôznymi prvkami obklopenými súdržným celkom. Toto majte na pamäti pri nakupovaní nábytku, ktorý bude tvoriť váš interiér.

To znamená, že pokiaľ ide o kontrast, musíme mať na pamäti, že málo je niekedy viac. Priestory, v ktorých je príliš veľa bodov vizuálneho záujmu môže pôsobiť rušivo, preto je dôležité vytvoriť priestory, kde si naše oči oddýchnu. Harmonický vzťach vzniká v miestnostiach, v ktorých nastáva rovnováha medzi týmito dvoma extrémami.

Pri tvorení kontrastu sa bežne využívajú monochromatické odtiene


Nezabúdajte na váš osobný štýl

Hľadajte svoj osobný štýl a identifikujte typ interiérov ktoré sú pre vás atraktívne a pokúste sa ich preniesť do svojho vlastného priestoru. Premýšľajte nad otázkami, ktorým štýlom dávate prednosť, či vás viac priťahuje elegantný alebo moderný vzhľad izieb alebo čo na vás pôsobí komfortne. Ak vás upútala estetika interiérov niektorej krajiny nebojte sa preniesť ho do vášho domova.

Spojenie viacerých štýlov, ktoré vytvoria zaujímavý kontrast.


zdroj: freshome


23. júna 2015 od Natália #kontrast, #interier, #textury, #vzory, #kombinacie V kategórii: Poradňa
Michal 23. júna 2015 at 16:27
super clanok :) len tak dalej