Magazín

Swipe to the right

Prímorská chata pod polárnou žiarou

Prímorská chata pod polárnou žiarou

Na pobreží Nórska navrhla spoločnosť Asante Architecture & Design dom, ktorý splýva so svojím okolím. Klientom bol šéfkuchár, ktorého želaním bol domov v úplnej harmónii s okolitou prírodou a ktorý by mu poskytol útočisko pred zvyškom sveta.

Z obývacej miestnosti môže majiteľ domu sledovať východ mesiaca, alebo ak sa rozhodne, môže z balkóna chytať ryby. Z vane zapustenej do dlážky má ideálny výhľad na polárnu žiaru nad oceánom.

Za účelom dosiahnutia väčšieho súkromia boli predná a zadná časť domu oddelené. Časť domu otočená k ceste má menšie okná, zatiaľ čo panoramatické okná na opačnej strane ponúkajú výhľad na pobrežné pásmo a Nórske more. Spálňa sa nachádza nad kuchyňou.

Fasádu domu predstavuje počasiu odolné pálené drevo podľa Japonskej techniky, ktoré je nenáročné na údržbu a dokáže odolať vetru a dažďu. Strecha domu je pokrytá trávou sedum, vďaka čomu stavba pekne zapadá do okolitej krajiny.

Stavba je súčasťou väčšieho projektu s názvom Bygda 2.0, ktorého cieľom je vytvoriť vo vidieckej oblasti Stokkøya dynamickú dedinu.Zdroj: Freshome.com

5. decembra 2018 od Lucia P. #dizajn, #interier, #škandinávsky štýl, #bývanie, #minimalizmus V kategórii: Architektúra a Dizajn