Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Sesterské zruby s výhľadom na Rocky Mountins v Colorade

Sesterské zruby s výhľadom na Rocky Mountins v Colorade

Spoločnosť Reneé del Gaudio architects dokončila dizajn projektu s názvom Big Cabin|Little cabin, ktorý sa na nachádza vo Fairplay v štáte Colorado. Dvojica zrubov je z jednej strany obklopená hustým lesom a z druhej sa otvára magickej okolitej krajine. Obrovské okná odhaľujú výhľad na pohorie Sangre de Cristo, Collegiate Peaks a rieku South Platte River.

“Sedlová strecha zrubu a použité rustikálne materiály pripomínajú miestne historické budovy," vysvetľuje architekt. “Vonkajší cédrový obklad je zafarbený tmavou farbou tak, aby dom splýval s okolitým lesom. V interiéri bola na steny a strop použitá preglejka, vďaka čomu si zrub zachoval rustikálny a nenápadný vzhľad."


Zrub s názvom “Big Cabin" pozostáva z manželskej spálne, obývačkovej a jedálenskej časti, kuchyne, komory, posilovne/sauny a kúpeľne. V sesterskej chate, ktorá sa nachádza hneď vedľa a je spojená s väčším zrubom prostredníctvom kovovej plošiny, sa nachádza spálňa a kúpeľňa pre hostí.

Vstúpte do vnútra a privíta vás vzdušný a útulný interiér. Jemné farby vytvárajú priateľskú atmosféru. Pri pohľade na interiér si všimnete vplyv škandinávskeho dizajnu v podobe čistých línií, nepreplneného priestoru a jednoduchých doplnkov.

“Keď niekto povie slovo 'zrub', každý z nás má vytvorenú istú predstavu, ako by mal asi vyzerať: miesto kde sa stretáva rodina, miesto kde si môžeme oddýchnuť uprostred prírody po dlhom dni v práci, drevené kolíky na stenách kde si môžete zavesiť svoj kabát," vyjadrili sa architekti. “Koniec koncov, zrub dokáže vyrozprávať príbeh o role, ktorú zohral v minulosti, ako aj o ľuďoch, ktorí v ňom žili. Projekt “Big Cabin | Little Cabin" sa snaží vystihnúť charakter a dojem tradičného zrubu, vyrozprávať príbeh rodiny ktorá v ňom žije, a to všetko za pomoci čistej modernej štruktúry." Fotografie poskytla spoločnosť David Lauer Photography
ZDROJ: Freshome

26. decembra 2018 od Lucia P. #zrub, #škandinávsky dizajn V kategórii: Architektúra a Dizajn