Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Spoločné sťahovanie: čo robiť ak sa s partnerom nezhodnete vo vkuse

Spoločné sťahovanie: čo robiť ak sa s partnerom nezhodnete vo vkuse

Ak by sme sa vás opýtali na dôvody, prečo je váš partner pre vás dokonalý, výsledkom by bol pravdepodobne dlhý zoznam jeho vlastností. To však ešte neznamená, že sa takto k sebe hodia aj štýly, ktoré preferujete. Dokonca aj váš dokonalý partner nemusí mať rovnakú predstavu o bývaní, ako vy. Avšak obaja si zaslúžite bývať v prostredí, ktoré milujete. Takže čo urobíte? Či už sa sťahujete do spoločného bytu po prvý krát, alebo ste sa konečne rozhodli realizovať niekoľko dizajnových kompromisov, máme pre vás zopár rád a trikov ktoré vám môžu pomôcť.

Dali sme dokopy náš tím aby sme určili, aký postup môžete obaja zvoliť. Naším cieľom je uľahčiť vám navrhovanie spoločného priestoru tak, aby sa páčil vám obom dokonca aj v prípade, že nemáte rovnaký vkus. Tu sú naše štyri odporúčania.

moving in 1

Nábytok v neutrálnych farbách s čistými líniami pre vás predstavuje nadčasovú voľbu – a navyše je veľmi pravdepodobné že sa budú páčiť aj vášmu partnerovi. Fotografia Maginnis/Twenty20

Vyberte si čisté línie.

Hľadajte kusy nábytku z prírodných materiálov s čistými líniami, ktoré sa vo všeobecnosti páčia každému. Čistými líniami nemyslíme, že si máte vybrať niečo nudné. Znamená to, že by ste si mali vybrať nábytok, ktorý vyhovuje viacerým rôznym štýlom. V podstate si robíte láskavosť, nakoľko tento typ nábytku je nadčasový. Konferenčný stolík Yukon Natural je toho ideálnym príkladom.

Bez ohľadu na to sa ako váš vkus a vkus vášho partnera môže v priebehu rokov zmeniť, nábytok s čistými líniami bude vždy jednoduché využiť. Podobný prístup môžete zvoliť aj pri výbere jedálenského stola, políc a ďalšieho nábytku. Týmto spôsobom si s partnerom určite vyberiete nábytok, ktorý sa páči vám obom a to nielen teraz ale aj v budúcnosti.

Ďalší spôsob ako dosiahnuť aby priestor pôsobil čisto a páčil sa ľuďom s rôznym vkusom je zvoliť si zrkadlá ako nástenné umenie. Ak máte s partnerom odlišné preferencie, výber umenia môže predstavovať sud s pušným prachom. Zrkadlá predstavujú skvelý spôsob ako oživiť váš interiér bez toho, aby ste sa dohadovali o dizajne. Okrem toho dokážu rozjasniť miestnosť, následkom čoho bude pôsobiť priestrannejšie.

moving in - neutral

Kožený gauč ako je ten od spoločnosti Hamilton môže slúžiť ako neutrálny základ, ktorý bude stredobodom obývacej miestnosti a vyhovie aj najeklektickejšiemu vkusu. Fotografia: West Elm

Vyberte si neutrálne farby.

Nie je to žiadnym prekvapením. Ak sa snažíte vybrať nábytok, ktorý by sa páčil ľuďom s rozdielnym vkusom, najvhodnejšou voľbou je vybrať nábytok v neutrálnej farbe. Pred tým než nadobudnete dojem, že sa vás snažíme nahovoriť na nudný a konvenčne zariadený priestor, ktorý by sa zapáčil ktorejkoľvek babičke, nie je to tak. Áno, neutrálne farby predstavujú skvelé riešenie v situácii, kedy sa snažíte skĺbiť preferencie ľudí s odlišným vkusom. To však neznamená, že váš domov bude vyzerať nudne. Môžete si napríklad vybrať neutrálne sfarbenú prikrývku postele a na ňu umiestniť vankúše, ktoré sa vám páčia. Je oveľa jednoduchšie nájsť menšie výraznejšie doplnky, ktoré sa budú páčiť vám aj vášmu partnerovi. Ak zvolíte pri rozmernejších a drahších kusoch nábytku neutrálnu farbu, vytvoríte si základ, na ktorom sa dá budovať ďalej.

Ak sa sťahujete a hľadáte svoj prvý gauč, majte na pamäti, že koža predstavuje tiež neutrálne sfarbený materiál a vďaka luxusnej textúre má výrazný vplyv na váš interiér. Moderne vyzerajúci kožený gauč ako je kožená pohovka Hamilton od spoločnosti West Elm bude stredobodom pozornosti v akejkoľvek obývačke a zaručene sa zapáči vám obom.

Čo sa týka textílií, taktiež môžete zaujať neutrálny prístup. Pri sťahovaní môžete zistiť, že sa s partnerom stále nemôžete celkom zhodnúť na farbe. Keďže však určite chcete oživiť svoj interiér, skúste to dosiahnuť pomocou textúry. Ako príklad si vezmite koberec Foid Diamonds, tiež od spoločnosti West Elm, ktorý je dostupný v množstve neutrálnych a všeobecne populárnych odtieňoch, avšak vďaka svojej textúre nie je možné povedať, že je nudný alebo tradičný. Ďalším príkladom, ktorý si nezakladá na farbe, ale na pletenej textúre je záves Fieldcrest Baskedwave Linen Shower Curtain, ktorý je dostupný v obchodných reťazcoch Target.

moving in

Vytvorte základ svojho domova za pomoci klasiky ako je drevená podlaha a neutrálne sfarbené steny. Následne dodajte zvýrazňujúce doplnky, ktoré vyhovujú vám aj vášmu partnerovi. Fotografia: Oscar Wong/Getty Images

Či už sa sťahujete aby ste si založili spoločnú domácnosť, alebo žijete spolu už roky a uvažujete o renovácii, výber typu povrchových úprav a armatúr sa pre vás môže v prípade rozličných názorov stať nočnou morou. Našťastie sa môžete nechať viesť tým, čo je v danej dobe populárne. Zvoliť si podľa preferencií väčšiny ľudí je nielen skvelý spôsob ako ukončiť debatu a konečne sa na niečom zhodnúť. Taktiež to v očiach väčšiny ľudí zvýši atraktivitu vášho domu. Nielen že sa váš domov bude páčiť vašim priateľom, ale v prípade predaja domu zaň môžete žiadať viac peňazí.

Pri výbere môžete uprednostniť overené prvky ako sú drevené podlahy a nerezové spotrebiče. Ak sa s partnerom neviete zhodnúť ako má váš dizajn vyzerať, nechajte sa viesť výberom väčšiny. Podobne ako je to pri neutrálnych farbách, využite preferencie väčšiny pri výbere základných aspektov vášho domova. Následne si vyberte zvýrazňujúce prvky, ktoré sa dajú jednoducho zameniť (je jednoduchšie sa na nich dohodnúť) a ktoré dodajú vášmu domovu osobnosť.

moving in 2

Tmavšia farba stien a ľahšie svetelné prvky môžu spolu existovať v harmónii ak im doprajete dostatok priestoru. Fotografia: Caiaimage/Robert Daly/Getty Images

Vytvorte si miesto.

Robte kompromisy. Ak jeden z vás vyberie konferenčný stolík, dovoľte tomu druhému vybrať dekorácie, ktoré na neho umiestnite. A bez sťažovania. Budete prekvapení, ako si niektoré kúsky zamilujete, až pre vás časom nadobudnú sentimentálnu hodnotu.

Keď už hovoríme o sentimentálnych kúskoch uistite sa, že budú mať vo vašom dome svoje miesto. Ak ste obaja s partnerom typom človeka, ktorá si cení isté predmety, vyberte vaše najobľúbenejšie a postavte ich na prominentné miesto. Skúste ich umiestniť spolu a pozrite sa na nich ako na skupinu.

Následne si môžete položiť otázku: “Čo majú tieto predmety spoločné? Kde by najlepšie vynikli?" Ako príklad si môžete zobrať útulný čítací kútik, kam ste umiestnili hojdacie kreslo starej mamy a ktoré môže slúžiť vám obom. Alebo môžete na polici vyhradiť výstavné miesto, kde môžete predviesť svoju eklektickú zbierku predmetov, ktoré majú pre vás význam, či už len pre vás alebo spolu s partnerom. Táto zbierka v obývačke môže byť skvelým spôsobom ako začať konverzáciu. Pred tým, než zaujmete stanovisko že nenávidíte každú vec ktorú váš partner priniesol domov, snažte sa byť otvorený všetkým možnostiam. Vďaka schopnosti urobiť kompromis dosiahnete vo svojom domove aj vo svojom dizajne pocit harmónie.

Aké sú vaše rady a triky, vďaka ktorým sú obaja partneri spokojní a zhodnú sa na tom, ako má ich spoločný domov vyzerať? Objavili ste pri svojom vlastnom spoločnom sťahovaní niečo, o čom by ste radi vedeli vopred? Podeľte sa s nami o svoje postrehy v komentári nižšie.

ZDROJ: Freshome

3. apríla 2019 od Lucia P. #Fieldcrest Baskedwave Linen Shower Curtain, #čisté línie V kategórii: Inšpirácie