Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Štvorposchodový dom na Malorke s výhľadom na stredoveké mestečko

Štvorposchodový dom na Malorke s výhľadom na stredoveké mestečko

Spoločnosť Kresings Architektur dokončila renováciu a dobudovanie staršej budovy s názvom House N° 3. Stavba je výnimočná svojím výhľadom na stredoveké mestečko Pollenca na Mallore v Španielsku. Cieľom projektu bolo vystihnúť atmosféru a vlastnosti tohto regiónu.

„Pri vstupe do budovy si všimnete jej príjemnú teplotu“, hovorí architekt. „Vďačíme za to hrubým tehlovým múrom na prízemí. Steny regulujú teplotu interiéru počas celého roka. Ďalšou charakteristikou špecifickou pre daný región sú podlahové dosky podopierané olivovo-drevený mi trámami, ktoré dodávajú priestor u jedinečný vzhľad."

Štvorposchodová rezidencia s celkovou plochou 125 metrov štvorcových (1 345 štvorcových stôp) disponuje troma spálňami s kúpeľňami. Prístup k vyššiemu poschodiu zabezpečuje centrálne schodisko. Na treťom poschodí sa nachádza kuchyňa, ktorá ďalej vedie na terasu. Ta je dominantou celej stavby.

„Okolité budovy v susedstve v béžových tónoch so zelenými okenicami ustúpili bielej farbe stavby, ktorá je využitá v interiéri aj na jej fasáde“, vyjadrili sa architekti. „Farbu majú len dva prvky domu, a to sú hlavné vstupné dvere a schody medzi kuchyňou a terasou. Oba označujú svojou príjemnou žltou farbou prechod medzi interiérom a vonkajším prostredím.“ Fotografie poskytol Roman Mensing.

ZDROJ: Freshome

7. januára 2018 od Lucia P. #interier, #spanielsko, #farebné prvky V kategórii: Architektúra a Dizajn