Magazín

Swipe to the right

Tvorivé nápady pre farbu vašej kuchyne, vďaka ktorým bude žiariť

Tvorivé nápady pre farbu vašej kuchyne, vďaka ktorým bude žiariť

Keď uvažujeme o renovácii kuchyne, väčšina z nás má na výber z overených dizajnérskych možností: drevo alebo biele kuchynské skrinky, pracovné dosky zo žuly alebo kremeňa, základná povrchová úprava alebo povrch z nerezovej ocele.

Ale keď začnete skúmať svoje možnosti aj myslieť netradične, objavíte tie najúžasnejšie kuchyne v rozličných farbách, ktoré sú navrhnuté v neočakávaných odtieňoch a a širokom spektre materiálov.

Či už preferujete minimalistický moderný štýl alebo rustikálny elegantný dizajn, nápady pre farby vašich kuchynských skriniek, doplnkov a pozadia zahŕňajú celú škálu od nenápadnej šedej až po odvážnu a lesklú červenú. Dokonca aj zariadenie vašej kuchyne môže mať výraznejší vzhľad, nakoľko mosadz sa znova dostáva do módy.

Tu je niekoľko z našich obľúbených nápadov pre farbu kuchyne:

dual-tone-yellow

Slnečná žltá

Žltá je podobne ako slnečné lúče farba optimizmu a radosti. Je o nej dokonca známe, že povzbudzuje chuť do jedla. Je to skvelá farba na rozjasnenie kuchyne a tmavých či stiesnených priestorov.

Pri výbere žltých odtieňov venujte pozornosť ich intenzite. Žiarivo žlté odtiene sú vhodné ako zvýrazňujúca farba v kuchyni, vhodná pre barové stoličky, skrášľujúcu stenu či pozadie za umývadlo. Bledé alebo maslovo žlté odtiene pekne nahradia biele kuchynské skrinky alebo povrchy. Taktiež sa dajú skvele skombinovať s hnedými odtieňmi a drevom.

Bez ohľadu na to aký odtieň žltej si vyberiete, radostnú atmosféru umocníte tým, že kuchyňu doplníte o misku s citrónmi alebo krásnou kyticou púpav. Zaručene tým len získate!

navy-cabinets

Elegantná námornícka modrá

Elegantná a pokoj navodzujúca námornícka modrá je nečakaným trendom pre moderné kuchyne. Podobne ako elegantný tmavý oblek so žiarivo bielou košeľou a hnedými topánkami, kuchynské skrinky v námorníckej modrej vyzerajú skvele v kombinácii s bielou farbou a drevom. Zlaté a sivé odtiene vo forme zariadenia a osvetlenia kuchyne jej dodajú na dramatickom vzhľade.

Ďalším jednoduchým krokom ako začleniť námornícku modrú do dizajnu kuchyne je vybrať si to správne pozadie kuchyne. Vyskúšajte moderne namaľované dlaždice, mozaiku alebo dlaždice so vzorom. A nezabudnite na ozdoby. Čalúnenie stoličiek alebo barové stoličky v námorníckej modrej sú skvelým doplnkom pre vašu vynovenú kuchyňu.

gold-backsplash

Nádherné metalické farby

Dodať vašej kuchyni trocha lesku je jednoduchšie než si myslíte. Kovové doplnky vo farbe mosadze, medi či striebra sú finančne nenáročné a určite vám pomôžu dosiahnuť jedinečný vzhľad.

Mosadz v poslednom čase zaznamenáva obrovský úspech ako zvýrazňujúci prvok, ktorý sa dá využiť v interiéri celého domu. Nahradením chrómového zariadenia kuchyne mosadznými prvkami dodáte kuchynským skrinkám výnimočný vzhľad. Celkový moderný dojem dosiahnete aj obohatením mosadznými doplnkami akú sú čajník, alebo zdobené taniere a poháre.

Ďalším skvelým spôsobom ako dodať vašej kuchyni trocha lesku je osvetlenie. Medené lustre alebo osvetlenie z valcovaného kovu nad kuchynským ostrovom vytvoria jedinečný stredobod pozornosti v inak nudnom priestore.

Ak chcete tento trend umocniť ešte viac, metalické dlaždice v zlatej alebo striebornej farbe dokážu premeniť priestor za umývadlom či kuchynský ostrovček na skutočne ohromujúci prvok. Vaša kuchyňa bude vyzerať až príliš luxusne na to, aby sa v nej varilo!

teal-green-kitchen

Žiarivé a odvážne kombinácie

Vhodná kombinácia dvoch alebo viacerých žiarivých farieb skutočne dokáže pretvoriť vašu kuchyňu. Žiarivé farebné kombinácie ako sú tyrkysová a svetlo zelená, oranžová alebo žltá skombinovaná so sivou, či bielo červená farba sa čím ďalej tým viac stávajú tvorivejšou kombináciou. Predstavujú skvelý spôsob ako skutočne vyjadriť odlišné stránky vašej osobnosti a sú ideálnym spôsobom ako zosúladiť vaše nápady pre kuchyňu.

Vytvorenie výnimočného prvku predstavuje skvelý spôsob ako uviesť do vášho domu novú farbu a zároveň dosiahnuť lepší vzhľad vašej kuchyne. Vyberte si prvok, ktorý by ste chceli zdôrazniť; môže ním byť stena za umývadlom, centrálny ostrovček, policová stena alebo dokonca kuchynské zariadenie.

Kontrast medzi bielymi kuchynskými skrinkami a odvážnou farbou môže vašu kuchyňu kompletne pretvoriť. Zamerajte sa na výmenu alebo premaľovanie nižších kuchynských skriniek odvážnejšou farbou. Žiarivá a dramaticky vyzerajúce dolné kuchynské skrinky kreatívne obohatia váš priestor.

Oživenie priestoru novými farbami je taktiež jednoduchý a finančne nenáročný spôsob ako zmeniť vzhľad celej miestnosti. Pestrofarebné barové stoličky, kuchynské stoličky alebo ozdoby na okná dodajú vašej kuchyni nový život a zároveň vám umožní vylepšiť jej vzhľad novými farbami každý rok.

grey-dark-kitchen

Odtiene šedej

Zaiste, šedá je považovaná za novú béžovú — to však neznamená, že musí byť nudná. Šedá farba pôsobí elegantným a čistým dojmom a dá sa jednoducho skombinovať s drevom a bielymi odtieňmi, ktoré nájdete vo väčšine kuchýň.

V kuchyni sa šedá sa najlepšie ukáže, ak je využitá pri rozmernejších prvkoch. Jedným z najlepších spôsobov ako túto farbu začleniť do vašej kuchyne je nahradiť alebo premaľovať kuchynské skrinky. Pre malé priestory využite stredne alebo svetlo sivú farbu (niekedy je nazývaná aj francúzska sivá).

Ďalšie nápady ako uviesť do vašej kuchyne túto novú neutrálnu farbu zahŕňajú natretie jednej steny ako zvýrazňujúceho prvku, nahradenie dlážky popolavo sivou dlažbou, alebo výberom sivého kameňa a jeho aplikovaním na stenu za umývadlom. Aby ste zavŕšili vzhľad vašej elegantnej kuchyne, zdôraznite je vzhľad kontrastnými povrchovými úpravami ako je leštený chróm, mosadz alebo textúrované drevo.

Dúfame že sa vám naše nápady pre farebnú kuchyňu páčili a že vás tento článok inšpiruje k odvážnemu skoku do farebného sveta. Ktorý z predstavených návrhov sa vám páči najviac?

ZDROJ: Freshome

29. marca 2018 od Lucia P. #farba do kuchyne, #nové trendy, #tvorivé nápady V kategórii: Poradňa