Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Vychutnajte si chvíle v dámskej klubovni alebo dielni

Vychutnajte si chvíle v dámskej klubovni alebo dielni

Keď muži potrebujú mať čas pre seba, majú možnosť stiahnuť sa do svojej kancelárie, garáže, kôlne alebo inej časti domu, ktorá nie je navštevovaná ostatnými členmi rodiny. Ženy si tiež zaslúžia miesto, kam môžu uniknúť a vychutnať si chvíľu ticha osamote (alebo v spoločnosti iných žien). Či už je to miesto na relax, prácu, čítanie, venovanie sa koníčkom, spánok alebo len také ničnerobenie, ženy si tiež vytvárajú priestor len pre seba. V tomto článku uvádzame niekoľko trendov týkajúcich sa dámskych klubovní, dielní a iných oddychových priestorov, ktoré si ženy môžu navrhnúť a zariadiť podľa toho, čo im robí radosť.

woman caves basement retreat

Moderná dámska klubovňa v Calgary v Alberte. Fotografia: Urban Abode

Oddychová miestnosť v suteréne

Dámska klubovňa v suteréne domu v Calgary má všetko, čo môže žena potrebovať na oddych alebo ak chce stráviť čas osamote – alebo v spoločnosti priateľov. Kombinácia koženého nábytku a nábytku potiahnutého zamatom vytvára upokojujúce prostredie, kde si môžete vyložiť nohy. V izbe je možné nájsť purpurové odtiene v širokej škále od tmavých odtieňov na závesoch, stoličkách a tapetách na zvýrazňujúcej stene až po svetlofialovú farbu koberca a zamatového kresla. Celkovú farebnú schému vyvažuje neutrálne sfarbenie stien a biele stolíky. Nadväzujúca časť miestnosti obsahuje mramorový barový pult Carrera a malú chladničku z nehrdzavejúcej ocele.

woman caves craft room

Dámska klubovňa môže slúžiť zároveň ako pracovná dielňa. Fotografia: Van Metre Homes

Pracovňa

Táto pracovňa vo Washingtone je štýlová a praktická zároveň. Rozmerné a pevné stoly poskytujú množstvo pracovného priestoru a slúžia ako centrálny bod celej miestnosti. Pohodlná stolička poskytuje mobilitu bez toho, aby sa človek musel postaviť. Množstvo úložného priestoru umožňuje majiteľke domu ukryť látky a iné potreby na šitie tak, aby neboli na očiach a vyhlo sa tak neporiadku. Avšak niektoré z materiálov sú vystavené na stene ako umenie.

woman caves reading nook

Za dámsku klubovňu môže byť považované aj niečo tak jednoduché ako je čítací kút. Fotografia: Alex Findlater

Čítací kútik

Pouvažujte nad vyhradením časti miestnosti na vytvorenie malej knižnice. Malé biele vankúše z falošnej kožušiny a rohožka mu dodajú ženský dotyk, zatiaľ čo priehľadný konferenčný stolík opticky nezaberá v miestnosti veľa priestoru. Okno bez záclon prepúšťa do vnútra množstvo slnečného svetla. Závesná skrinka poskytuje dodatočný priestor pre najcennejšie knihy, ktoré môžete vidieť vďaka skleneným dvierkam.

woman caves porch

Veranda v Londýne premenená na útulný kút. Fotografia: Joanna Thornhill Interiors

Predstavujeme vám ešte jeden návrh na čítací kútik. Stačí si vyhradiť časť priestoru na prednej verande. Z obyčajnej preglejky môžete vyrobiť lavičku. Panely natreté bielou farbou predstavujú zaujímavý architektonický detail. Lavičku následne pokryte penou a potiahnite vašou obľúbenou látkou. Pridajte zopár vankúšov a pohodlnú deku a máte príjemný kútik. Niekoľko rastlín a prirodzené svetlo vám pomôžu vytvoriť pokojné útočisko.

woman caves powder room

Táto dámska šatňa v Seattli slúži hneď niekoľkým účelom. Fotografia: Six Walls Interior Design

Dámska šatňa

Táto úžasná šatňa má absolútne všetko. Vstavané skrinky (ktoré je vidieť v zrkadle) poskytujú priestor na predvedenie všetkých topánok a kabeliek. Strop potiahnutý tapetou napodobňuje dizajn, ktorý je vidieť na lustri a koberci. Multifunkčný toaletný stolík má množstvo priestoru pre make up a zároveň sa môže použiť ako stôl. Neďaleká pohovka je dokonalá pre chvíle oddychu.

Dámska dielňa

Dámske dielne umožňujú ženám vytvoriť si pre seba priestor, ktorý je oddelený od hlavného domu. Na tento účel si buď môžete zakúpiť štandardný sklad a upraviť si ho podľa vlastného štýlu, alebo to môže byť váš ďalší domáci projekt.

woman caves she-shed

Toto nie je práve jednoduchá dielňa v Austrálii. Fotografia: SheShedz

Takúto drevenú dielňu s francúzskymi dverami si môžete dať postaviť stavebnou firmou, alebo vám môže byť doručená v podobe dvoch paliet s inštrukciami, ako ju jednoducho postaviť. Ak je natretá bielou farbou, vyzerá ako dokonalá chalúpka. Stavba je ideálna pre umiestnenie pohovky a bieleho terasového nábytku, ktoré vytvárajú čistý a vzdušný vzhľad.

woman caves shed

Táto štýlová stavba v meste Lynwood v štáte Washington je balzamom na dušu. Fotografia: Ethan Allen Design

Ak chcete vo svojej dielni využiť viac zaujímavých detailov, pouvažujte nad ďalšou možnosťou a začleňte do jej dizajnu prímorský štýl. Táto dielňa sa vyznačuje francúzskymi oknami a kvetináčmi, ktoré sa vynímajú na sivom pozadí. Vo vnútri sa plážová modrá farba stien kombinuje so šedou a bielou farbou postele, závesov, stoličiek, obrazov a iných dekorácií. Dielňa má dvojitý účel, nakoľko funguje tiež ako hosťovská spálňa.

woman caves outdoor

V tejto dielni v Perthshire v Škótsku môžete povoliť uzdu svojej tvorivosti. Fotografia: JML Garden Rooms

Táto dielňa v Škótsku bola postavená z tepelne izolovaných panelov, takže sa dá využiť počas celého roka. Okrem toho má trojvrstvové, hliníkom obložené dvere. Na streche sú dva svetlíky, ktoré využívajú prirodzené svetlo a podlahy sú vyrobené z olejom ošetrenej dubovej podlahy. Terasa so záhradným nábytkom poskytuje priestor pre umelkyňu, kde môže oddychovať a zabávať hostí.

Zaujali vás z niektoré z našich návrhov? Ktorý z nich by ste si v budúcnosti chceli realizovať vo svojom dome?

ZDROJ: Freshome

11. decembra 2018 od Lucia P. #styl, #bývanie, #dizajn, #domov, #interier V kategórii: Inšpirácie