Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Vytvorte elegantný a pohodlný priestor s nápadmi pre jedáleň

Vytvorte elegantný a pohodlný priestor s nápadmi pre jedáleň

Zo všetkých izieb v dome, jedálenská miestnosť často pôsobí výnimočne. Aj keď väčšina z nás ju nezvykne využívať každý deň, je to miesto kde sa stretávame pri šťastných príležitostiach a kde zabávame našich hostí.

Keďže vaša jedáleň je miestom pre také množstvo výnimočných momentov, určite si zaslúži rovnako výnimočný dizajn. Našťastie tu máme pre vás hneď niekoľko nápadov, ako vytvoriť s jedálenskej miestnosti ten najlepší priestor.

Navrhnúť priestor, ktorý je vhodný na oslavy a napriek tomu je natoľko praktický, aby vyhovoval aj vášmu každodennému životu nie je jednoduché. Koniec koncov, mať v dome izbu ktorú takmer vôbec nevyužijete nemá zmysel, však?

Kľúčom úspechu je dosiahnuť rovnováhu medzi pohodlím a eleganciou. Tu je niekoľko nápadov pre miestnosť, ktoré sa vám budú hodiť. Považujte ich za odrazový mostík, ktorý vám pomôže vytvoriť jedálenskú miestnosť, ktorú bude celá vaša rodina nasledujúce roky milovať.

Nápady pre jedálenskú miestnosť

1. Uzemnite priestor kobercom.

S veľkou pravdepodobnosťou budete chcieť urobiť z jedálenského stola centrum miestnosti. Avšak samotný stôl môže vyvolať dojem akejsi prázdnoty. Pridaním koberca dodáte miestnosti farbu a textúru. Uistite sa, že bude z každej strany aspoň o 24 palcov širší než stôl, aby mohli stoličky pohodlne kĺzať bez toho, aby sa zachytávali na jeho okrajoch.

Okrem akéhosi uzemnenia priestoru dosiahnete vďaka kobercu pocit tepla a pohodlia, najmä v prípade ak máte v jedálenskej miestnosti drevenú podlahu. Mäkký povrch okrem toho zvýši pohodlie hostí a môže slúžiť ako bariéra proti škvrnám v prípade malých nehôd s nápojmi.

2. Umiestnite neutrálny stôl.

Keďže stôl je bezpochyby ten najdôležitejší kus nábytku v priestore jedálne, môže vás to pokúšať vybrať si niečo nápadné. Avšak radšej pred výberom zložitého dizajnu by sme vám odporučili neutrálny stôl, ktorý bude napriek meniacim sa trendom nadčasový.

Pri výbere jedálenského stola je dôležité sústrediť sa na jeho kvalitu a konštrukciu. Zamerajte sa na prírodné materiály ako sú drevo, sklo alebo dokonca kameň, ktoré vám umožnia flexibilitu pri navrhovaní priestoru jedálne aj v budúcnosti.

3. Rozžiarte miestnosť viacerými svetlami.

Ak použijete dva alebo viacero svietidiel alebo rad svetiel, nielenže tým v jedálni dosiahnete nádherný vizuálny efekt, ale rovnako tým zabezpečíte, že sa svetlo rovnomerne rozptýli v celej miestnosti (v porovnaní s jediným zdrojom svetla). Tento vzhľad vyzerá výnimočne atraktívne, ak je skombinovaný so zabudovaným osvetlením v rohoch miestnosti.

Pri nákupe osvetlenia vyberte dva alebo tri ladiace lustre, ktoré budete môcť rovnomerne umiestniť pozdĺž dĺžky stola. Hľadajte lustre, ktoré sú vybavené (alebo sa môžu použiť) so stmievačmi. Takto môžete dosiahnuť želanú atmosféru, či už budete chystať romantickú večeru alebo len dokončovať domáce úlohy.

4. Zvoľte odvážne nástenné umenie.

Ak existuje vo vašom dome jedna miestnosť, ktorá je venovaná ukážke vašej lásky k umeniu, určite to bude jedáleň. Výrazné umelecké dielo dodá priestoru energiu, zatiaľ čo pokojná atmosféra pri vychutnávaní jedla počas výnimočný príležitostí zabezpečí obdiv, ktoré si vaše umenie zaslúži.

Okrem ukážky toho čo máte radi je dôležité pri výbere umenia na jedálenskú stenu zvážiť jeho veľkosť. V rámci priestoru je dôležité dosiahnuť istý dojem rovnováhy a vizuálnej váhy. Preto sa zamerajte na väčšie kúsky – alebo kolekciu niekoľkých menších kúskov ako galérie – ktoré by zaplnili stenu oproti jedálenskému stolu.

5. Pouvažujte nad rôznorodými jedálenskými stoličkami.

Tradične sa vo formálnych priestoroch využívajú dizajnové prvky, ktoré musia spolu ladiť až do najmenšieho detailu. Avšak v posledných dňoch prekvitá medzi dizajnérskou komunitou najnovší trend kombinovania a priraďovania istých kúskov – ako sú napríklad aj jedálenské stoličky. Tento štýl obzvlášť vyhovuje ľuďom, ktorí chcú dosiahnuť viac uvoľnený a prístupnejší vzhľad.

Kľúčovým faktorom k dosiahnutiu tohto vzhľadu je zachovanie jedného koordinovaného prvku. Napríklad ak každá stolička má svoj osobitý tvar, rovnaká farba zabezpečí ucelený harmonický vzhľad. Podobne v prípade ak všetky stoličky majú rovnaký a výrazný umelecký detail uistite sa, že sú vyrobené z podobného materiálu.

Vytvoriť jedálenský priestor, ktorý bude dostatočne výnimočný na formálne príležitosti a dostatočne praktický na to, aby bol súčasťou každodenného života, nie je jednoduché. Avšak s trochou predstavivosti a plánovania sa to dá zvládnuť. Využite tieto nápady pre jedálenskú miestnosť ako inšpiráciu pri navrhovaní vášho vlastného priestoru domu. Určite dosiahnete správnu rovnováhu medzi pohodlím a eleganciou.

Ako využívate vy svoju jedálenskú miestnosť? Máte pre

nás nejaké otázky týkajúce sa vytvorenia praktického a elegantného dizajnu?

Ozvite sa nám prostredníctvom svojho komentára.

ZDROJ: Freshome

11. júla 2017 od Lucia P. #jedáleň, #inšpirácie, #dizajn, #styl, #farby V kategórii: Architektúra a Dizajn