Informácie o produktoch: 0948 405 512

Swipe to the right

Zrekonštruovaný kamenný dom v Portugalsku odhaľuje moderný interiér

Zrekonštruovaný kamenný dom v Portugalsku odhaľuje moderný interiér

Tím spoločnosti AR Studio Architects prijal výzvu, ktorou bola rekonštrukcia storočnej kamennej stavby s rozlohou 400 štvorcových metrov (4 305 štvorcových stôp). Dom Eira nachádzajúci sa v meste Vale de Cambra v Portugalsku bol kompletne zrekonštruovaný, bez akýchkoľvek zásahov do originálnej architektúry stavby. V súčasnosti je z neho nádherný dom s autentickou atmosférou, ktorý je vždy otvorený rodine a priateľom majiteľa domu.

"Celá rekonštrukcia bola rozdelená do dvoch programovacích blokov," vysvetľujú architekti. "V tom prvom sme v blízkosti vstupu do záhrady našli priestor, ktorý v minulosti slúžil ako prístrešok a stajňa pre zvieratá. Ten sme premenili na príjemnú oddychovú zónu. Druhý programový blok sa zameral na dom domovníka, ktorý je ozdobený zelenými vinicami, ktoré evokujú blízkosť hôr."


Napriek využitiu surových materiálov a uprednostneniu štýlu konzervatívnej tradície sa interiér vyznačuje moderným dizajnom. Minimalistický nábytok a otvorená dispozícia jedálenskej a obývacej časti zjavne naznačujú sklon k modernému bývaniu. Skriňa v kuchyni nachádzajúca sa pri schodoch stráži cestu vedúcu na druhé poschodie.

Z horného poschodia máte takmer priamy prístup k zadnej záhrade, čo umožňuje blízke spojenie s okolím z takmer každej časti domu. Fotografie: Soraia OliveiraZDROJ: Freshome

20. októbra 2017 od Lucia P. #dom, #interier, #architektura, #kameň, #moderny interier V kategórii: Architektúra a Dizajn