Informácie o produktoch: 0948 405 512

Jedálenské stoly

Jedálenské stoly

Jedálenský stôl je stredobodom nášho života

Jedálenský stôl neslúži len na jedenie. Na tomto stole sa doslova žije! Ak máte deti, tak na stole prebieha naozaj rýdzi život. V našom internetovom obchode nájdete stoly, ktoré budu vyhovovať Vášmu vkusu a rovnako aj Vášmu rozpočtu.

Jedálenský stôl patrí ako pohodlné miesto na sedenie do každého domova. Základnou variantov jedálenského stola je kuchynský stôl, ktorý v malých domácnostiach slúži ako miesto na jedenie. Mnoho ľudí však umiestni svoj jedálenský stôl do obývačky, čiže do izby kde sa zdržiavame najviac, v ktorej žijeme a bývame. Možno patríte k tým šťastným, ktorí hľadajú jedálenský stôl do samostatnej jedálne. Rovnako rozsiahle možnosti ako máme v umiestnení stola, sú aj jeho rôzne formy. Vybrať si môžeme medzi stolmi so štyrmi podnožami alebo jednou podnožou s vrchnou doskou z masívneho dreva alebo s vrchným sklom. K dispozícií máme rozkladacie stoly a stoly s pevnou veľkosťou. V našom obchode nájdete perfektný stôl, ktorý splní Vaše požiadavky.

 

Kde sa hodí Váš stôl?

Je jedno do ktorej miestnosti Váš stôl umiestnite. Je však potrebné, aby ste stôl umiestnili tam, kde je vždy priestor. V prípade, že radi varíte a pozývate priateľov na obed alebo máte veľkú rodinu, je veľmi podstatné, aby bol stôl postačujúci svojou veľkosťou. Vhodnou voľbou pre Vás môže byť práve rozťahovací alebo rozkladací stôl. Pre pohodlné a komfortné sedenie a postavenie je potrebné, aby mal jedálenský stôl trocha ,,vzduchu”. V zásade musí byť jedálenský stôl dosť veľký, aby všetci, ktorí ho pravidelné navštevujú mali dostatočnú voľnosť a životný priestor pri vychutnávaní svojho jedla. Na druhej strane musí byť aj dostatočne malý, aby v jedálni, či kuchyni ostalo ešte miesto na bývanie, či varenie. V tomto prípade Vám rozťahovacie a rozkladacie stoly ušetria množstvo priestoru, pretože ich môžete rozložiť len v prípade, že príde návšteva.  V princípe je teda niekedy menej viac. Väčšinou práve v kuchyni sa stáva, že nábytok je na sebe natlačený. Dávajte teda pozor na to, aby ste vybrali do kuchyne stôl, ktorý nie je príliš široký a ktorý svojim materiálom či tvarom ladí s okolím.

Jedálenský stôl v obývačke

Aj v prípade jedálenského stola platí. ,,Tak malý, ako je to možné a tak veľký, ako je to potrebné. Jedálenský stôl sa musí hodiť do Vášho štýlu a musí mať vhodnú veľkosť, aby vytvoril harmóniu s ostatným zariadením. V prípade stola zo skla si vlastne vyberáte štylisticky neutrálny jedálenský stôl, ktorý sa ale najviac hodí k modernému nábytku. Rozkladací stôl z masívneho dreva ako je dub alebo iného dreva, je veľmi dobrou voľbou do obývacej izby v prípade, že potrebujete niekedy urgentne rozšíriť počet miest na sedenie, zatiaľ čo počas bežného dňa ostáva stôl v bežnej veľkosti. Ďalšou radou pre malé obývačky je, aby ste hľadali také alternatívy sedenia, ktoré sú úzke a nemajú hlboké sedenie a dajú sa ľahko odsunúť a prisunúť k stolu. Čím šikovnejšia bude stolička, tým väčší bude priestor na Vašom stole.

Jedálenský stôl ako pútač pozornosti

V prípade, že Váš stôl je naozaj umiestnený v oddelenej miestnosti, môžete si dovoliť plánovať ináč. Plánovanie tu môže zachádzať až k štyrom stenám, ktoré praktický určujú aký veľký Váš stôl môže byť. Môžete si tiež slobodne zvoliť štýl, ktorý bude zvýrazňovať Vašu jedáleň. Nechajte však vo Vašej jedálni dostatok priestoru, aby ste sa mohli Vy aj Vaši hostia pohybovať bez námahy a voľne. Jedáleň bude pôsobiť priestranným dojmom len vtedy, ak budete môcť voľne prejsť okolo plne obsadeného stola. Na to potrebujete získať asi jeden meter odstup od bočnej hrany stola k stene alebo k najbližšiemu kusu nábytku. Ak máte stále ešte nejakú plochu nazvyš, môžete ju doplniť napríklad komodou, kde si uložíte nápoje, poháre a iný riad. Premýšľajte aj nad tým, že čím krajšie  a čím lepšie sa forma Vášho stola prispôsobí miestnosti, tým lepšie bude pôsobiť.

Formy a materiály Vášho stola

Okrúhle stoly sú ešte aj dnes stále niečo zvláštne. Je potrebné povedať, že ak je okrúhly stôl plne obsadený, je možné, že sa Vaši hostia budú navzájom udierať lakťami. Oválne stoly sú veľmi pekné vďaka ich vzhľadu. V poslednom desaťročí sú opäť v trende veľké masívne stoly, ktoré pôsobia silným a dominantným dojmom. Od agátu cez buk až k dubu uvádzame jedálenské stoly, ktoré majú dobré povrchové spracovanie a dizajnové prevedenie. V kuchyni sa odporúča siahnuť skôr po stole, ktorý je lakovaný alebo zo skla. V našom obchode si vyberú zaručene aj tí, ktorí kladú dôraz na estetické faktory, a exkluzívne dreviny. Stoly zhotovené z masívneho dreva Vás môžu sprevádzať mnoho rokov a pritom si zachovajú svoj bezchybný vzhľad.

Objednajte si pohodlne

V súčasnosti vládne u nás stravovací trend, ktorý je založený predovšetkým na domácej strave a na tom, čo si sami uvaríme. Nadväzujúc na to pozývame často hostí a priateľov k sebe domov na obed, či večeru. Ak jedlo pripravíme s obetavosťou je to od nás veľmi cenná pozornosť pre našich hostí. Dnes to máte o to jednoduchšie, že si môžete kúpiť Vaše stoly a stoličky online pohodlne z Vášho domova. Všetky rozmery si môžete ešte raz premerať. Váš objednaný tovar doručíme k Vám domov na zadanú adresu. V prípade otázok neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis prostredníctvom online chatu alebo e-mailu. Naši operátory Vám radi zodpovedia akékoľvek otázky, prípadne poradia pri výbere. Takže výberu a kúpe Vášho stola už nestojí nič v ceste.