Informácie o produktoch: 0948 405 512

Police a regály

Police a regále

Regále a police: stabilné uskladnenie

Regál ako taký, znamená viac než regál na knihy. Regál je časť zariadenia, v ktorej uložíte všetko, čo sa nemusí skryť. Regále a police od www.bighome.sk sú priestorom, na ktorom môže vystaviť všetko, čo chcete prezentovať. Obľúbené sú predovšetkým nástenné regále a police, ako dekoratívne časti nábytku.

Je veľa predmetov, ktoré si chceme uskladniť do skrinky, aby sme mali poriadok v našom domove. Regále sú priamym opakom skriniek, ktoré sú zamerané na úschovu. Regále sú zamerané na výstavu. Napríklad v regáloch na knihy, víno, DVD, CD prezentujeme svoje zbierky, ktoré máme neustále poruke. Dekoratívne objekty a rámiky s fotkami si obyčajne uložíme do regálu alebo na poličku, aby nám pripomínali pekné chvíle. Často nám stačí malý závesný regál alebo polička na to, aby splnil tieto uvedené funkcie. Samozrejme niekedy potrebujeme niečo väčšie, napríklad na uloženie našej súkromnej knižnice. Systémy regálov Vám ponúkajú množstvo možností, vyberte si z našej ponuky regál, či policu, ktorý bude vyhovovať Vaším potrebám.

 

Náročný dizajn

Od 20. storočia nastupujú jednoduché konštrukcie masívnych postranných regálov a políc, ktoré boli pre toto obdobie typické. Spojením kovu a dreva bol vytvorený prvý klasický a moderný dizajn regálu. Nadväzujúc na to, už neexistovali hranice dizajnérov pre rôzne modifikácie tohto druhu nábytku. Až do dnes je hlavnou úlohou dizajnérov navrhnúť regál resp. policu, ktorý by bol ľahký a otvorený a nepredstavoval niečo masívne v našom domove. Riešením sú regále a police z kovu a dreva bez zadnej steny, ak sa k tomu pridajú presklené časti, o zážitok Vašich hostí aj Váš je postarané. Takéto regále a police neuberajú miestnosti na svetle a ani na priateľskej atmosfére a predstavujú perfektnú časť miestnosti, ktorá sa stará o jej celkový dojem. 

Čo robí regál resp. policu stabilným?

Rozhodujúca vlastnosť regálu je horizontála: Teda horizontálna polica regálu, na ktorú umiestnite predmety, kvôli ktorým regál alebo policu objednávate. So stabilitou na tom budú rozdielne aj regále a police, ktoré sú otvorené alebo zatvorené a tie ktoré majú resp. nemajú zadnú stenu. Tieto veci nie sú len otázku vkusu. Zadná stena zabezpečuje väčšiu stabilitu a samozrejme ochraňuje predmety pred prachom. Ako predeľovač miestnosti je zase vhodné použiť otvorený regál. Opäť sa musíte rozhodnúť, čo je pre Vás dôležitejšie, či stabilita alebo flexibilita. 

Regál/polica na stenu a bežný regál

Regál a polica na stenu sú obyčajne malé, pretože sú určené na zavesenie na stenu. Preto pri ich montáži potrebujete vŕtačku, skrutky a hmoždinku, obzvlášť ak máte ťažkú zbierku kníh, CD-ečiek, ktoré chcete umiestniť do regálu alebo na poličku. Naproti tomu stojí bežný regál bez montáže na stenu. Príkladom môže byť regál na knihy, ktorý obyčajne pozostáva z viacerých regálov.

Regál na knihy

Ten kto veľa číta a má množstvo kníh ich chce určite viditeľne prezentovať. Bezpečne uložené budú Vaše obľúbené knihy jedine v regály na knihy s integrovanou skrinkou na knihy. Malý rebrík na dosiahnutie políc, ktoré sú v hornej časti regálu je veľmi užitočný a doplní tak Vašu súkromnú domácu knižnicu. Dôležitá je ochrana pred prachom pri optimálnej viditeľnosti Vašich kníh. To Vám vie poskytnúť jedine vitrína na knihy alebo regál so sklenenými dvierkami.  

Regál a dizajn: Zážitkom je to, čo sa páči

Existujú dve pravidlá pre regále a police: Najskôr nám musí byť jasná stabilita a čistá váha regálu a police, ako aj predmetov, ktoré na neho chceme umiestniť.Potom musíme samozrejme dbať na to, aby bol regál a polica dobre upevnená, pretože ak máme v domácnosti deti, tie radi lezú a môže tak dôjsť k nehode. Do detskej izby sú vhodné regále a police, ktoré sú prispôsobené svojou veľkosťou a sú bezpečné. V archívoch a kanceláriách sa využívajú regále a police, ktoré nám poskytujú čo najviac úložného priestoru. Často sa využívajú regálové systémy, ktoré je možné zvyšovať podľa potreby. V obývacej izbe je naším hlavným cieľom výzor a dojem. Sklenené regále a police pôsobia obzvlášť moderne a obyčajne bývajú vyrobené z nerozbitného skla, ktoré ich robí nerozbitnými a zaťažiteľnými vysokou váhou. Momentálne sú trendové aj regále a police zo zmiešaných  materiálov ako kov a drevo. Pri vyberaní políc a regálov do kúpeľne je potrebné myslieť aj na vplyv vlhkosti a voliť si police s vhodnou povrchovou úpravou.

Objednajte si Váš regál alebo policu online a využite všetky výhody, ktoré Vám ponúkame

www.bighome.sk Vám ponúka servis, ktorý Vám zaručí komfortné a pohodlné nakupovanie. Jedna z prvých výhod, ktoré Vám ponúkame je, že pri nákupe môžete ostať v pohodlí Vášho domova. Je to veľmi praktické, pretože môžete doma všetko premerať počas Vášho nákupu a ešte predtým ako sa rozhodnete niečo kúpiť a zaplatiť. Ponúkame Vám preto širokú ponuku rôzneho nábytku v rôznych štýloch. Nájdite si Vaše nové zariadenie domova v jednom obchode. Váš tovar Vám doručíme až domov. V prípade, že nebude spokojný môžete tovar do 14 dní vrátiť. V prípade otázok kontaktuje tím Bighome a my Vám radi pomôžeme.