Informácie o produktoch: 0948 405 512

Svietidlá

Svietidlá

Svetlo a Vaša nálada

Svetlá skrášľujú náš život. V priebehu dlhých zimných večerov sú to práve svietidlá, ktoré sa starajú o pohodovú atmosféru. Rovnako aj v lete pri posedeniach na terase sú neodmysliteľnou súčasťou zdroje svetla. U nás nájdete širokú škálu svietidiel, ktoré šetria energiu a v prípade LED osvetlenia chránia Vás aj Vaše deti pred popálením. 

U nás si môžete objednať svietidlá lacno a doručíme vám ich priamo domov. V našom sortimente si môžete vybrať z dvoch kategórií a to ,,stropné svietidlá” a ,,lampy”. Tieto svietidlá využívajú ako zdroj svetla klasické žiarovky alebo halogén alebo LED žiarovky. Najmodernejším je LED osvetlenie, ktoré vydrží dlho svietiť a jeho hlavnou výhodou je, že pri svietení sa nezohrieva. Tieto druhy osvetlenia sa dnes veľmi často používajú ako nočné lampy a šetria energiu. Nechajte sa inšpirovať našim osvetlením a prehliadnite si našu širokú ponuku.

 

Lampy do obývacích priestorov

Lampy u vás doma prezradia viac o Vašom štýle a zdôrazňujú krásu jednotlivých častí nábytku. V tmavých časoch Vám môže svetlo lampy priniesť nie len útulnosť domova, ale aj lepšiu náladu. Stropná lampa je rovnako centrom pozornosti vo Vašej obývačke, spálni, kuchyni, detskej izbe, jedálni. Svietidlá si u nás vyberie každý podľa svojej chuti. Sú ľudia, ktorí stropné osvetlenia nemajú radi a preto hľadajú alternatívne možnosti osvetlenia. Obzvlášť šetrné sú svietidlá, ktoré využívajú LED technológiu. Táto technológia je dodávaná v jednotných veľkostiach ako E14 alebo E27 a preto by ste nemali mať problém s jej využívaním.

Interiérové osvetlenie pre obývačku a jedáleň

Úplnou klasikou medzi osvetlením jedálne je tradičný závesný luster z kovu. Takýto luster je podobne ako stropné svietidlo zavesený na strope, rozdiel je v tom, že visí nižšie.  Veľmi obľúbeným lustrom je aj nastaviteľný luster, pri ktorom môžete nadstaviť výšku z ktorej má visieť. V jedálni je možné použiť aj iné možnosti osvetlenia ako je tzv. oblúková lampa, ktorá Vám môže poslúžiť ako dodatočný zdroj osvetlenia pri stolovaní a potom ho môžete jednoducho odložiť. Tieto svietidlá nemusia bezpodmienečne stáť na stole, môžu stáť aj vedľa stola alebo na komode a podobne. Štýly sú tiež rôznorodé od klasických až po moderné. Do našej ponuky neustále pridávame aj nové dizajny lámp a dbáme aj na to, aby ste mali v ponuke to, čo je aktuálne na trhu. Môžete si byť teda istý, že s našimi lampami šetríte aj na energii.

Svietidlá do ostatných miestností

Lampy do detskej izby musia byť z robustných materiálov, ako je drevo alebo umelá hmota a samozrejme musia byť vhodné pre deti. V prípade osvetlenia vstupných priestorov je vhodné okrem tradičného stropného svietidlá umiestniť tu aj nástenné lampy, či osvetlenia obrazov. Ak uprednostňujete zdôraznenie svetelným akcentom pred tradičným osvetlením celej miestnosti, sú pre Vás vhodné rôzne systémy bodových svetiel resp. pohyblivé systémy svetiel. Tieto svetla sa flexibilne prispôsobia Vašim potrebám a často sa dá nastaviť ich výška, či záber a podobne. Obzvlášť pekné sú osvetlenia pre obrazy a pod., pretože zvýrazňujú Vaše umelecké diela. Pozor je treba dávať pri výbere osvetlenia do kúpeľne. Tá musí byť osvetlená z viacerých strán, aby nám napríklad pri pohľade do zrkadla nepadal do tváre vlastný tieň. Správne osvetlená miestnosť bude vyžarovať novým nádychom. Veľmi dôležitá je aj lampa na čítanie, ktorá môže značným spôsobom pomôcť Vašim očiam a vybudovať príjemnú atmosféru v izbe.

Obľúbené farby

Svietidlá v interiéri nemajú za úlohu pôsobiť len cez farbu svetla, ale aj cez atmosféru a vytvárať tak pocit Vášho domova. Môže sa teda stať, že ak použijete studenú bielu farbu osvetlenia, bude na Vás pôsobiť dosť studeno a chladne, zatiaľ čo teplá biela farba bude podčiarkovať teplú atmosféru domova. Farba svetla slúži okrem iného aj na doladenia teploty farieb Vášho obydlia. Znamená to teda, že farba stien bude rozdielne pôsobiť v závislosti od výberu osvetlenia. Svetlo umiestnené na strope zabezpečí osvetlenie s minimom tieňov, ak chceme obmedziť tiene ešte viac, môžeme toto stropné svetlo doplniť ďalšími nástennými lampami, či stolnou alebo samostatnou lampou. V princípe máme veľmi neobmedzené možnosti. Otázkou je odkiaľ a kam má svetlo dopadať, či si žiadame osvetliť celý priestor alebo len jeho časť.

Moderné LED osvetlenie

Ešte pred pár rokmi boli svetla s LED technológiou málo obľúbené, pretože ich svetlo bolo vnímané ako chladné a slabé. Dnes vďaka mixu rôznych farieb LED osvetlenia je zaručené, že sa toto osvetlenie postará o vytvorenie teplej atmosféry domova. Na rozdiel od tradičnej žiarovky, tu sa nenachádza žiadne vlákno, ale krištáľ, ktorý vďaka elektrickému  napätiu vyžaruje svetlo a to veľmi úsporne. LED osvetlenie premieňa až 30 % energie na svetlo, zatiaľ čo bežná žiarovka len 5%. Vďaka tejto novej technológií sú možné aj nové dekoratívne tvary žiaroviek. Samozrejme zakúpiť si môžete aj LED žiarovky v tradičných tvaroch, ktoré Vám určite budú sedieť do starších zdrojov osvetlenia.

Hýbte sa

Hodinová prechádzka po dennom svetle je vynikajúci prostriedok proti melanchólií. Hlavne počas smutného decembrového dňa je takáto prechádzka omnoho svetlejšia, než akékoľvek svetlo z lampy. Svetlo na obed v zime dosahuje hodnotu žiarenia asi 2000 Lux, zatiaľ čo miestnosti často len 200 až 250 Lux. Umelé svetlo pôsobí už asi pri 800 Lux prenikavo a teda nie veľmi príjemne. Využite teda Váš voľný čas radšej na pohyb a opustite Váš bohatý obed. Prechádzka po dennom svetle Vám určite prospeje. Starajte sa teda pri zariaďovaní Vášho obydlia o to, aby v ňom bolo dostatok svetla doplňte ho vhodne lustrami, lampami a inými zdrojmi svetla. Nežite viac vo svojom domove, ako v temných časoch, ale zabezpečte si dostatok svetla, ktorý vzbudí teplo domova. To dosiahnete najlepšie ak si zvolíte luster a nejaké bočné doplnkové svietidlo.

Stretnite priateľov

Niekedy je naše telo prefíkanejšie ako my sami. To, že v zimnom období priberiete nejaké to kilo je prirodzená reakcia organizmu na zimu, ktorá je von. A preto ak niečo práve varíte, pečiete alebo možno sa chystáte otvoriť tabličku čokolády, potom je lepšie ak to nerobíte sami. Pozvite k Vám dobrých priateľov alebo ich choďte navštíviť. Najlepšie samozrejme pešo. A potom si môžete povedať, že ste opäť niečo spravili proti jesennej a zimnej depresii. Útulnosť má veľa spoločného s farbou svetla, otázne je či uprednostniť chladnú alebo teplú farbu. Žiaľ toto je otázka na Váš vkus. Napriek tomu je jasné, že v kuchyni budete potrebovať viacero lámp, aby ste mali dostatok svetla pri príprave jedál. Samozrejme tieto dodatočné osvetlenia ja potrebné kombinovať s tradičným stropným svietidlom.

Zapnite svetlo

Pokiaľ máte možnosť ovplyvniť výber osvetlenia na Vašom pracovisku, hľadajte osvetlenie, ktoré bude svietiť zhora a ktorého svetlo bude neutrálne a svetlé, pripomínajúce denné svetlo. V prípade lampy na písací stôl je najvhodnejšia lampa s jemným svetlom. Pracujete na počítači? Tak dávajte pozor, aby Vám lampa na stole nevrhala žiadne odrazy na obrazovke počítača. Kombinujte svetlo v závislosti od farby miestnosti, studené alebo teplé tóny osvetlenia. Pri moderných LED lampách, ktoré sú zároveň aj úsporné si môžete často vybrať tón alebo celkovú farbu.

Exteriér- trocha svetla do tmavej noci

Lampy na osvetlenie cesty bývajú v noci nepostrehnuteľné, a predsa keď sa vraciate domov ukazujú Vám správnu cestu. Predĺžte si v lete Váš pobyt vonku. Okrem vonkajších osvetlení nad vstupom je vhodné mať aj  iné osvetlenia. Najobľúbenejšie sú zdroje svetla s fotobunkou, ktorá reaguje na pohyb. Ich výhoda spočíva v tom, že šetríte elektrinu a zároveň sa Vaši večerní hostia nemusia dostať k Vašim dverám po tme. To znamená, že ich ochránite pred prípadnými zlomeninami. Ak si zaobstaráte solárne svietidlá, tak šetríte energie ešte viac. Vďaka širokému výberu svietidiel môžete nezávisle od ročného obdobia a počasia osvetliť dostatočne okolie Vášho obydlia, ako aj Vaše obytné priestory. Vaše osvetlenie môže aj v exteriéri vytvárať príjemnú atmosféru a preukázať individualitu.

Objednávka online a doručenie

Na našej internetovej stránke môžete nakupovať výhodne a pohodlne. Po zrealizovaní objednávky vyexpedujeme Vami objednané svietidlá v čo najkratšom čase. Tovar si môžete objednať 24 hodín vkuse. V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis prostredníctvom online chatu, e-mailom alebo telefonicky. Naši operátori Vám radi poradia a vyriešia Vaše problémy, či otázky. Prajeme Vám príjemne strávené chvíle pri nakupovaní na www.bighome.sk