Magazín

Swipe to the right

20 Skvelých nápadov na dekorovanie malej kuchyne

20 Skvelých nápadov na dekorovanie malej kuchyne

Zozbierali sme nápady na dekorovanie malých kuchýň, ktoré vyriešia nasledujúce problémy. Tri najčastejšie nedostatky malých kuchýň sú:


Neporiadok

Neporiadok je zvyčajne vedľajším javom nedostatku úložného priestoru. Avšak viac úložného priestoru nie je vždy riešením. Riešením je zjednodušenie a odstránenie neporiadku. Prezrite si svoje skrinky (obzvlášť zadné časti) a darujte všetko, čo ste už dlhšiu dobu nepoužívali. Spýtajte sa seba či naozaj potrebujete nástroj na odkôstkovanie višní alebo krájač na vajíčka.

decluttered

Nedostatok priestoru na pracovnej doske

Získali ste viac pracovného priestoru, ale stále máte pocit, že to nie je dosť? Je to veľmi bežný problém. Máme nápady na maximalizovanie (a pridanie) viac pracovného priestoru do vašej malej kuchyne vďaka, vrátane triku ako zmeniť drez na krájaciu dosku.

baskets


Jun 22, 2015, 11:33:37 AM

Tmavá kuchyňa

Tmavé kuchyne sa zdajú byť menšie, preto rozžiarte svoje steny čerstvým náterom farby vo svetlom odtieni. Ak máte radi sýte, tmavé skrinky, pridajte odlišný typ osvetlenia. Použite osvetlenie zabudované do skriniek, ktoré rozžiari pracovný priestor a zvýrazní vaše skrinky. Dobré osvetlenie robí kuchyňu opticky väčšou bez ohľadu na jej farbu. Vyskúšajte niektoré z nasledujúcich nápadov na osvetlenie:

- Pridajte LED žiarovky na poličky pod vašimi skrinkami na osvetlenie pracovného priestoru. Inštalujú sa veľmi ľahko. Jednoducho ich nalepíte a zapojíte.

- Nahraďte klasické žiarovky ich novšími, energiou šetriacimi verziami.

- Vyberte si visiace lustre, ktoré sa dajú pripevniť na váš starý osvetľovací systém. Týmto spôsobom pridáte vášmu osvetleniu ďalšiu štruktúru.

- Vymeňte staromódne svietidlá za nové.

- Pridajte do vašej kuchyne zrkadlo, ktoré bude odrážať svetlo alebo zvážte pridanie zrkadlového obkladu.

lighting

Ľahko realizovateľné dekoratívne nápady pre malé kuchyne:

1. Držiaky na hrnce

Aj keď väčšina malých kuchýň nemá priestor na veľké, obdĺžnikové držiaky na hrnce, existujú riešenia aj pre malé priestory. Nemyslite si, že držiak musí visieť zo stropu. Niektoré môžu byť pripevnené k stene ako tento kolíkový nástenný držiak na obrázku nižšie

peg3

2. Úložný priestor na kuchynské nástroje

Nechajte sa inšpirovať rušnými reštauračnými kuchyňami s industriálnym vybavením a držiakmi na riad. Niektoré zo spôsobov ako uskladniť riad a náčinie na stenu sú:

- Upevnenie kolíkovej tabule na stenu. Na túto tabuľu môžete zavesiť svoje pomôcky na varenie. Dbajte na to, aby boli vaše pomôcky vždy usporiadané podľa farby alebo účelu použitia.

- Použite nástenné magnety pre nože alebo koreničky.

- Visiace držiaky na riad. Jednoduchá lišta môže byť použitá na zavesenie kuchynských pomôcok s uškom. Zavesiť naň môžete aj malé košíky, ktoré slúžia na uskladnenie malých predmetov.

wall-storage2

3. Nábytok, ktorý sa dá ukryť

K maximalizovaniu funkcií vašej malej kuchyne pristupujte kreatívne. Nájdite spôsoby ako vytvoriť viacúčelový priestor s praktickými a užitočnými nábytkami, ktoré sa dajú jednoducho ukryť a odstrániť z pracovného priestore. Medzi tieto nápady patrí napríklad:

- Stoličky bez operadla, ktoré sa dajú odložiť.

- Výsuvné skrinky alebo stoly, ktoré možno odložiť ak ich nepotrebujete.

- K stene pripevnené sklápacie stoly alebo dosky na krájanie.

dropdown1

4. Viac pracovného priestoru

Ak je vaším cieľom vytvoriť moderný kuchynský priestor, jedným z najdôležitejších dizajnových prvkov je minimalistická a jednoduchá kuchynská linku. Nielenže vyzerá moderne, ale aj zväčšuje pracovnú plochu a tým robí prípravu a varenie jednoduchšie. Z kuchynskej linky odložte všetky malé spotrebiče a veci. Nápady na zväčšenie priestoru kuchynskej linky sú:

- Nizkopoložený keramický sporák. Elektrické sporáky sú v súčastnosti elegantné a moderné. Ich výhodou je, že sú takmer v jednej rovine s kuchynskou linkou, takže naň môžete položiť krájaciu dosku alebo iné veci, ktoré práve nepoužívate.

- Kryt na sporák. Ak máte plynový sporák, môžete si zakúpiť kryt, ktorý vám umožní na ňom bezpečne pracovať ak ho práve nepoužívate. Niektoré kryty na sporák sú zároveň dosky na krájanie mäsa.

- Krájacia doska na kolieskach, ktorá sa dá použiť ako prídavný pracovný priestor. Kúpte si dosku s kolieskami alebo pridajte kolieska k vašej súčasnej. Môžete ju položiť nabok, keď ju práve nepoužívate. Pridajte k nej niekoľko jednoduchých stoličiek a tým vytvoríte raňajkový pult.

counters1

5. Prídavné poličky

Nájdite priestor na pridanie poličiek, aby ste získali ďalší úložný priestor. Skvelým riešením na uskladnenie kuchárskych kníh je rad úzkych poličiek na kuchynskom ostrove.

small-kitch

Ktorý dekoračný nápad pre malé kuchyne by ste radi vyskúšali?


zdroj: freshome

10. augusta 2015 od Adriana Š. #kuchynská linka, #nápady, #dekorácie, #kuchyňa V kategórii: Inšpirácie