Magazín

Swipe to the right

Ako dodať vášmu domovu dotyk moderného dekoru

Ako dodať vášmu domovu dotyk moderného dekoru

Moderný interiérový dekor môžete dosiahnuť vďaka elegantným a výrazným líniám a minimalistickému prístupu. Vďaka využitiu tých správnych materiálov, farieb a bohatého interiéru, moderný dekor môže byť tak štýlový, ako len chcete. V modernom dekore je stredobodom pozornosti dizajn a atmosféra priestoru. Tu je niekoľko spôsobov ako môžete vo svojom domove dosiahnuť moderný štýl.

POHOVKY/STOLIČKY: V modernom dekore má nábytok výraznú lineárnu formu bez akýchkoľvek ornamentov. Moderné interiéri obsahujú len nevyhnutný nábytok. Pri výbere vhodnej pohovky či stoličiek sa môže moderný dizajn vyznačovať ilúziou „vznášania sa“ horizontálnej roviny. Objemný nábytok je nahradený elegantným a rafinovaným materiálom. Nábytok je vďaka využitiu kože, mikrovlákna, tvíd u a tkaných textílií viac sofistikovaný a odolnejší. Zvážte veľkosť priestoru, ktorý potrebujete zariadiť nábytkom a vyberte len toľko nábytku, aby miestnosť mohla spĺňať svoju funkciu. Hlavným prínosom moderného dekoru je vzdušnosť, dostatok priestoru a svetlo.

STOLY: V rámci rovnakej filozofie ako to bolo pri pohovkách sú výrazné horizontálne línie využité aj pri stoloch. Najčastejšími materiálmi sú drevo, kovy a sklo. Aby ste dodali svojmu modernému dekoru industriálny štýl, využite lesklé a reflexné plochy. Skvelými zvýrazňujúcimi doplnkami sú otomany a bočné stolíky s hladkou lineárnou formou, ktorá ma celkovo čistý tvar. Väčšina kokteilových stolíkov v modernom štýle sú nižšie než tie tradičné, aby dodali vášmu posedeniu dojem minimalizmu.


OKNÁ: Svetlo je v modernom dekore kľúčovým. Preto by ozdoby na okná mali z ľahkej textúry, svetlej farby a pomerne ľahké. Ťažké rolety, záclony a nafúknuté závesy sú pre moderný štýl príliš okrasné a "ťažké". Minimalizmus je ľahšie dosiahnuteľný s množstvom svetla, ktoré by osvetlilo celú miestnosť. Ak žijete v menšom dome, využite menej nábytku a tým opticky otvoríte miestnosť. Aj keď nemáte veľa svetla v miestnosti, využitie svetlejších farieb a menej nábytku okamžite vyvolá dojem, že sú vaše okná jasnejšie.


SPÁLNE: Vyberte si plošinové postele s výraznými horizontálnymi líniami a doplňujúcimi bočnými stolíkmi. Ostatný nábytok v spálni obmedzte na minimum, aby ste zdôraznili posteľ a zvyšok miestnosti. Konzolové postele sú moderným spôsobom ako oklamať zrak. Moderný dekor preferuje obohacovanie jednoduchými líniami, ktoré zároveň dodávajú posteli umelecké detaily. Ako dekoráciu využite farebnú posteľnú bielizeň, závesy a koberčeky. Moderný dekor sa vyhýba výrazným vzorom a radšej uprednostňuje odvážne a neutrálne odtiene.


KUCHYŇA: Elegantné skrinky, výrazné pracovné dosky a zabudované spotrebiče sú nevyhnutnosťou. Materiály ako sú drevo, laminát, akryl, sklo a betón sa v moderných kuchyniach využívajú celkom bežne. Odstráňte z pracovnej dosky malé spotrebiče a pomôcky a predveďte materiál, z ktorého vaša kuchyňa pozostáva. V modernom dekore sa vyžaduje, aby ste miestnosť mohli ľahko preletieť zrakom.


Podstatou moderného dekoru je využitie minimálneho množstva nábytku a ozdôb. Na steny si vyberte svoje obľúbené umelecké dielo a na stôl umiestnite len zopár dekoratívnych predmetov. Pamätajte že za pomoci našich nápomocných rád týkajúcich sa moderného dekoru môžete pretvoriť svoj domov celkom ľahko a bez námahy.

ZDROJ: Freshome

16. novembra 2017 od Lucia P. #dekor, #domov, #dom, #bývanie V kategórii: Inšpirácie