6 nevyhnutných vecí, ktoré by mal mať každý dom

Zariaďovanie domu môže byť pre každého veľmi náročný proces. V súčasnom svete máme na výber z miliónov domácich produktov, ktoré si môžeme vybrať a zaplniť náš dom. Od špecializovaných pomocníkov v kuchyni až po nekonečné rady rôznych ozdobných vankúšov. Niekedy je skutočne ťažké vedieť, ktoré z vecí pre domácnosť skutočne potrebujeme.

Preto sme pre vás dali dokopy zoznam šiestich vecí, o ktorých si myslíme, že by ich mal mať každý skvelý dom. Majú svoj praktický zmysel, ale zároveň dodávajú vášmu domovu štýl, pohodlie a osobnosť. S týmito šiestimi vecami vo vašom dome ste na najlepšej ceste vytvoriť si váš vytúžený priestor.

Ste pripravení zistiť viac?

Fotografia: papac interior photography

1. Pohodlný matrac

Približne tretinu svojho života strávime spánkom, takže je ťažké namietať, že na našom zozname nevyhnutných vecí existuje niečo dôležitejšie než je matrac, na ktorom budete spať každú noc.

Našťastie, toto je najpríhodnejší čas pre vás zakúpiť pohodlný matrac, ktorý bude vyhovovať vášmu štýlu spánku aj vašim finančným možnostiam. Začnite tým, že si urobíte prieskum (alebo sa pozrite na ten náš). Navštívte predvádzaciu miestnosť a vyskúšajte si zopár matracov. Zistite, ktorý štýl najviac vyhovuje vášmu telu a zvykom.

Ak sa rozhodnete pre penový matrac, existuje niekoľko firiem, ktoré zjednodušujú starodávny proces nákupu matraca a poskytujú nízke náklady, jednoduchú dodávku a možnosť reklamácie. Týmto spôsobom aspoň kvôli tomuto nákupu nebudete musieť v noci strácať spánok.

Vaša posteľ je miestom pre odpočinok po dlhom a náročnom dni v práci. Spokojnosť s matracom vedie k lepšiemu spánku – nič tak priamo neovplyvňuje zdravý a šťastný život.

Fotografia: Christopher Vendel Architects

2. Nástenné umelecké diela

Podľa nášho názoru, každý dom by si zaslúžil mať na stenách umelecké diela. Táto časť interiérového dizajnu môže byť na konci vášho zoznamu priorít a vnímaná ako „len pre znalcov umenia“, alebo je to pre vás len dobrovoľná časť zariaďovania domu.

Interiéroví dizajnéri by vám hneď povedali – umenie nie je len dobrovoľné. Našťastie existuje nespočetné množstvo možností ohľadom toho, čo si vyberiete a budete chcieť vo vašom dome predviesť. Vyberte si kúsok, ktorý vás niečím osloví. Či už vám pripomína miesto ktoré ste v minulosti navštívili, váš koníček, alebo len preto, že pohľad na dané farby a línie vo vás vyvoláva pocit šťastia. Nemusí do byť ani drahé umenie. Stačí, že vyjadruje váš štýl.

Umenie je niečo, čo s vami ostáva a čo dopĺňa váš domov aj vašu osobnosť. Doprajte si čas a vyberte kúsok, ktorý sa bude hodiť do vášho domu. Okrem toho si pred jeho kúpou premyslite, kde presne by ste ho chceli umiestniť.

Fotografia: Realtors in Nacka

3. Dotyk zelene

Aj keď možno nemáte talent na pestovanie rastlín, zeleň je určite jednou z nevyhnutých súčastí domova, ktorú by mal každý mať – a nie len kvôli estetickému vplyvu.

Rastliny nielen obohatia váš domov o kúsok prírody a doprajú mu aj organický vplyv, ale výrazne zlepšia aj kvalitu vzduchu vo vašom dome. Existuje niekoľko odlišných druhov domácich rastlín, ktoré si vyžadujú minimálnu starostlivosť aby sa im darilo, a zároveň vám poskytnú službu odstránením škodlivých toxínov z ovzdušia. Náš zoznam Deviatich vzduch čistiacich domácich rastlín je skvelým miestom, kde začať.

Z pohľadu dizajnérov budete možno chcieť vybrať niečo vyššie, než je väčšina malých domácich rastlín, nakoľko sa rastlina môže týmto spôsobom stať ideálnym centrom pozornosti v miestnosti. Skvelou voľbou sú črepníkové palmy, alebo visiaci Anglický brečtan, ktorý sa bude časom ďalej rozrastať.

Fotografia: Stephane Chamar

4. Sada milovaných tanierov

Je ťažké namietať, že taniere nie sú dôležité, nakoľko je to niečo čo používame denno denne.

U minulých generácií a možno ste to zažili aj vy bolo zvykom, že mali dva rozdielne sety tanierov. Jeden pre bežné využitie a potom tu bol druhý krajší set, ktorý sa využíval len pri výnimočných príležitostiach a pri návštevách. My sme však názoru, že taniere a riad, ktoré užívame každý deň by nemal byť odsúdený len na nudné a neradostné kúsky.

Kúpte si peknú sadu tanierov, z ktorých budete mať radosť variť, jesť a nebudete sa ich hanbiť ukázať ich vo vašom dome. Či už zvolíte jednoduchú sadu porcelánu, alebo ručne vyrobenú keramickú sadu, vyberte si riad, ktorý dodá vášmu domu aj vášmu jedálenskému posedeniu svojský štýl. Radi jete polievky a cereálie? Buďte prieberčivý pri výbere misiek. Pokúšate sa zmenšiť veľkosť porcií? V tom prípade nevyberajte z tých najväčších tanierov.

Fotografia: M. Walter Design

5. Dekorácie na okná

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa radi sústreďujeme na to, ako dostať do vnútra domova čo najviac prirodzeného svetla. Takže aj keď máte radi slnečné lúče prúdiace cez vaše veľké okno nastane čas, keď zatiahnutie závesu bude presne to, čo v danej chvíli potrebujete. To je len jeden z dôvodov, prečo každý domov potrebuje dekorácie na okná.

Odhliadnuc od zatiahnutia závesov pre zachovanie súkromia, mať okenné dekorácie má aj ďalšie výhody. Príkladom je kontrola množstva prepúšťaného svetla do vnútra a pridanie dodatočnej vrstvy ako tepelnej izolácie vášho domu – to znižuje aj účet za energie počas celého roka.

V neposlednom rade, okenné dekorácie skutočne

dodávajú vášmu domovu na vzhľade a zdôrazňujú jeho štýl. Môžete si vybrať buď

jednu jednoduchú dekoráciu, alebo skombinovať rôzne typy aby ste

dosiahli

želaný efekt.

Fotografia: Fliser, Klinker & Flisearbejde

6. Mať vlastný tichý kútik

Ani nemusíme hovoriť, že život dokáže byť radostný, ale aj plný stresu.

Od nabitého pracovného programu až k nekonečnému zoznamu činností potrebných urobiť doma sa zdá, že náš deň potrebuje mať zopár hodín naviac. Majúc túto skutočnosť na pamäti, každý domov potrebuje mať tichý kútik.

Pre milovníkov kníh môže ako toto pokojné miestečko slúžiť útulný kútik na čítanie. Stačí väčšie kožené kreslo, lampa na čítanie a bočný stolík na položenie nápoja podľa vlastnej voľby a máte skvelý návod na relax.

Skvelým miestom, kde sa dá vytvoriť upokojujúci a uvoľňujúci priestor, je kúpeľňa. Ak máte vaňu na nožičkách, zopár zapálených sviečok, tlmené svetlá, môžete si na konci rušného dňa vytvoriť vlastné kúpele.

Aký je váš názor na nevyhnutné veci, ktoré si najviac ceníte a myslíte si, že by ich mal mať každý domov? Čo vám chýba na našom zozname? Radi by sme poznali aj váš názor, takže sa nám ozvite prostredníctvom našich sociálnych stránok, alebo nám napíšte svoj komentár nižšie.

ZDROJ: Freshome