Chalet Lac Gate v Kanade kopíruje sklon svahu lesa

V Harringtone, v jednom z miest kanadskej provincie Quebec, sa na okraji brehu jazera Gate nachádza Chalet Lac Gate. Je to horská chata obklopená majestátnymi kmeňmi stromov cédrového lesa. Hoci pôdorys tejto dvojposchodovej chaty, navrhnutej architektom Ericom Josephom Tremblayom z architektonického ateliéra BOOM TOWN, je značný, jej sklon strechy kopíruje šikmý svah,čo má za následok, zosúladenia sa krajiny s architektonickým dielom.

design modern residence (3)

Hlavný vstup do chaty je umiestnený na poschodí. Na prízemí sa nachádzajú spoločné obytné priestory ( obývacia izba, kuchyňa a jedáleň) a presklenné dvere určené ako prístupový vchod na relax k jazeru.

Veľká terasa vedľa spálne ponúka najkrajší výhľad na jazero a zároveň dostatok svetla pre obyvateľov chaty. Okraje dvoch hlavných interiérových miestností umožňujú jedinečný pohľad na krajinu.

Exteriér chaty je vytvorený z opracovaných kameňov, cédrového obloženia a z ďalších prírodných miestnych materiálov. Šikmá strecha je na povrchu natretá upraveným zinkom, ktorý slúži ako ochranný obal strechy.

design modern residence (4)design modern residence (5)design modern residence (7)modern residence (1)modern residence (2)modern residence (3)modern residence (4)modern residence (6)modern residence (15)modern residence (16)modern residence (17)modern residence (19)modern residence (20)modern residence (21)modern residence (22)modern residence (25)modern residence (26)zdroj: freshome