Nápady na dekoráciu suterénu a vytvorenie multifunkčnej obytnej plochy

Nech už je váš suterén malá miestnosť alebo zaberá celé poschodie vášho domova, existuje veľa možností, pokiaľ ide o efektívne využitie priestoru. Maximalizácia efektivity tiež znamená využitie čo najviac z priestoru, čo by mohlo znamenať vytvorenie funkčného úložiska pre zriedka používané dekorácie alebo pridanie použiteľného rodinného priestoru. Tieto nápady na výzdobu suterénu ponúkajú spôsoby, ako rozšíriť, ako vy a vaša rodina žijete a využívate priestor.

Najprv, premýšľajte o tom, čo budete potrebovať od miestnosti. Chceli by ste dať návštevníkov do komfortnej izby, užiť si s kamarátmi, alebo vytvoriť dokonalú detskú izbu? Nech sú vaše priania akékoľvek, existuje veľa dekoratívnych nápadov, ktoré vám pomôžu, aby sa to zrealizovalo.

Suterén je avšak náročnejšie miesto na prerobenie, pretože je to často nedokončená miestnosť. Bez ohľadu na to, ako tmavý a zlovestný váš priestor môže byť, máme za hrsť dekoratívnych nápadov, ktoré vám pomôžu vytvoriť priestor, že sa budete tešiť na trávenie času v ňom.

Použite neutrálne farby

Horse Painting Basement

Keď ste vyčíslili váš rozpočet a zistili ako plánujete využiť priestor, určite si pôdorys, ktorý vám to pomôže zrealizovať. Ak chcete vytvoriť izbu pre hostí, potom pravdepodobne tiež chcete pridať kúpeľňu a budete to musieť primeraným spôsobom naplánovať. Ak váš priestor je veľký, môžete ho rozdeliť do niekoľkých miestností, ktoré slúžia na rôzne potreby, nech sú akékoľvek. Ak je to malý priestor, stále ho môžete použiť pre viac funkcií pri správnom plánovaní.

Použite neutrálne farby

Brown Leather Couch Basement

Silné a výrazné farby upútajú pridaním dramatickosti, ale taktiež vytvárajú dojem, že priestor je menší. Ich použitím v pivnici sa môže zdať, že stropy sú nižšie a že steny sa približujú. Namiesto toho sa spoliehajte na svetlé neutrálne farby ako je šedá, tmavošedá a biela, ktoré tvoria priestor s rozsiahlejším pocitom. Používajte podobné farby pre väčšie kusy nábytku, ako sú police, stoly a pohovky. Pridajte farbu a charakter k príslušenstvu a pokrývkam, ako sú vankúše, závesy, koberce a vázy.

Zvoľte si otvorený koncept

Colorful Bookshelf in Neutral Basement

Ak je váš suterén menší, treba ponechať priestor otvorený tým, že zabránite pridaniu stien. Zadefinujte si rôzne priestory alebo zóny pomocou farby a dekorácie, tak aby váš suterén mohol slúžiť na viac účelov. Napríklad jedna polovica suterénu sa môže stať relaxačnou oblasťou pre dospelých, ak je vybavená pohodlný ma veľkým kobercom a osvetlením so zatmievacími vypínačmi. Druhá polovica môže byť pracovnou oblasťou s veľkým a masívnym stolom, skladovacími regálmi a jasnejším osvetlením.

Spozorujte svetlo

Warm Lighting in Basement Bedroom

Okná suterénu sú často menšie ako inde v dome, pretože priestor je buď čiastočne alebo úplne pod zemou. Osvetlenie dodáva pocit, že ste vo väčšej miestnosti a jasné svetlo vynahradí nedostatok okien. Zapustené osvetlenie šetrí priestor a tak nemusíte obetovať strop na jeho montáž. Namiesto toho použite nástenné svietniky, stolné lampy a stojacie lampy. Na odraz svetla, nechajte strategicky visieť zrkadlá v miestnosti.

Vytvorte skladové riešenia

White Cabinet Office Corner

Hoci suterén môže mať tiež vznešenejší účel, často skončí a slúži ako všeobecný skladovací priestor. Začleňte police a skrine a uistite sa, že skladovacie jednotky siahajú od podlahy až k stropu, aby ste využili priestor. Kupujte nábytok, ktorý urobí dvojitú funkciu, ako gauč so skrytým priestorom alebo stolíky so zásuvkami. Vyhraďte jeden koniec suterénu k všeobecnému skladovaniu tým, že skryjete danú oblasť pokrytím múru od podlahy až k stropu vo farbách okolia .

Zdroj: freshome