Moderný dom v Toronte s obsahom zinku

Kanadská architektonická firma +tongtong skonštruovala Zinc House (zinkový dom), ktorý spája súčasný štýl a tradičný štýl domov v Toronte, v časti East End.

Dizajnérsky tím, napríklad, navrhol umiestniť na klasické murované základy zinkový panel. Využili tiež veľké okná, aby "rozbili" tradičný vzhľad, a tým začalo prúdiť do domu aj viac prirodzeného denného svetla.

Zinok nájdeme aj v interiéri - na šedých kuchynských skrinkách a aj pracovnej doske. Hoci materiál pôsobí veľmi moderne, s čistými líniami, zinkové kuchyne existovali už v 19.storočí. Ako sa píše v blogovom príspevku Architizer, zinok je prirodzene antimikrobiálny a odolný voči plesniam.

Šedé zariadenie v neďalekom jedálenskom priestore korešponduje s kuchynským priestorom. Žiarivé žlté citróny ako doplnok odrážajú žlto-šedú kombináciu použitú v kúpeľni, aj v spálni.

Narozdiel od dolnej časti, v spálni nie je stredobodom pozornosti veľká žltá prikrývka. Neutrálne tóny tohoto priestoru sa skôr sústreďujú okolo štýlového trojuholníkového okna, ktoré namiesto toho pôvodného navrhla spoločnosť +tongtong.

[Fotografia: Lisa Petrole a informácie s láskavým dovolením Design Milk a Architizer]

Zdroj: Freshome