Rekonštrukcia bytu s moderným nádychom v stredovekej Barcelone

Anke a John Summerhillovci z Minotti v Londýne zrekonštruovali luxusný byt v Barrio Gotico, v srdci stredovekej Barcelony. Táto oblasť je známa svojimi tmavými, úzkymi uličkami a historickou architektúrou. Táto dvojica sprístupnila štvorpodlažný priestor s moderným vzhľadom a s množstvom prirodzeného denného svetla.

Svetlé drevené podlahy a biele steny vytvárajú žiarivé pozadie pre moderný štýl tohto bytu. Kuchyňa ľahko prechádza do štýlového jedálenského priestoru, ktorý je ideálnym miestom na otvorenie ďalšej fľaše k večeri z veľkej vínnej chladničky.

V jedálni nájdete biely, kruhový mramorový stôl pod štýlovým, molekulárne štruktúrovaným lustrom v čierno - zlatej kombinácii. Zmes svetlých a tmavých tónov pokračuje aj vo vedľajšom priestore na sedenie, ktoré vytvára teplú a pohodlnú atmosféru.

Dizajn si zachoval charakter pôvodnej konštrukcie stavby, pričom obnovili jeho vzhľad. Summerhillovci odkryli pôvodné trámy a tehly v obývacej izbe, čím dostal moderný priestor historický šarm. Tieto detaily spájajú priestor s jeho úžasnou polohou. [Fotografie a informácie od spoločnosti Minotti London]

Zdroj: Freshome